Ученици от СМГ със Специалния приз от ”Наградите на БАИТ 2013”

Ученици от СМГ със Специалния приз от ”Наградите на БАИТ 2013”

На тържествена церемония в гранд хотел София тази вечер бяха раздадени годишните призове в конкурса “Наградите на БАИТ 2013”. Кампанията се проведе под патронажа на президента на Република България Росен Плевнелиев.

Конкурсът е за принос в развитието на информационните и комуникационни технологии. В третото издание на надпреварата бяха раздадени награди в 11 различни категории.

Специалната награда заслужи отборът по математика от Софийската математическа гимназия “Паисий Хилендарски”, който е завърна с шест медала от състезание в Индонезия в края на миналата година.

Майкрософт България е сред генералните спонсори на конкурса, а teacher.bg e партньор на инициативата.

Пълен списък на участниците по категории и отделните победители

Специална награда (8 участници)
Личност/и за активната й/им дейност и значим принос в развитието на информационните и комуникационни технологии в България.

Номинирани: XS Software JSCo, Булпрос Консултинг АД, Ел Би Джи София, Ивелина Атанасова, Любомир Янчев/”Мелиса”, Софийска математическа гимназия “Паисий Хилендарски”, Цветомир Тихомиров Добрев, докторант Милен Митков,

Победител: Софийска математическа гимназия “Паисий Хилендарски”

Образователна награда (18 участници)
Личности/екипи, работещи в сферата на образованието (училище, университет, БАН) с принос за развитието и внедряването на информационните и комуникационни технологии в учебния процес и създали методика и учебни програми за подготовка на кадри за нуждите на ИКТ бизнеса.

Номинирани: Albiza, Доц. д-р Георги Петров Димитров, Империя Онлайн ООД, Катедра “Информатика” към ИУ – Варна, Мариана Коларска, Медицински университет “Проф. д-р П. Стоянов” – Варна, Департамент по чуждоезиково обучение, комуникации и спорт, Ментормейт България ЕООД, Милен Замфиров Замфиров, Надежда Манчева Филипова, Никола Н. Димитров, Николай Тодоров, Сдружение “Фортис”, Тони Кондева Чехларова, Уча.се, ЧАСТНА ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ по МУЛТИМЕДИЯ, КОМПЮТЪРЕН ГРАФИЧЕН ДИЗАЙН И АНИМАЦИЯ, гл. ас. д-р Владислав Славов, докторант Милен Митков, доц. д-р Виржиния Желязкова, Зам.-ректор по учебната дейност и качеството/ Висше училище по застраховане и финанси,

Победител: Уча.се

Студентска награда (9 участници)
Студент/екип за създаден и приложен проект в сферата на информационните технологии;

Номинирани: Albiza, Даниел Петков Цвятков, Десислав Кузманов, Димитър Дилянов Иванов, Инвентори ЕООД, Калоян Косев и Стоян Панайотов, EasierEnglish.BG, Мирослав Вълчев Гаригов, Тодор Борисов Михайлов, Тома Олегов Драганов,

Победители: Десислав Кузманов и Тодор Михайлов и екип (връчват се две първи награди)

Журналистически принос (6 участници)
Признание и поощрение на журналистите, които спомагат за популяризирането и решаването на задачите, свързани с развитието на информационните и комуникационни технологии, показали висок професионализъм, обективност, гражданска доблест и смелост при отразяване на проблематиката от печатните медии, радио, телевизия; интернет издания и блогъри.

Номинирани: Александър Александров, Българска Национална Телевизия, Ивелина Атанасова, Моника Георгиева, Светлин Наков, Татяна Явашева

Победител: Българска Национална Телевизия

Публична администрация
Личност/администрация, допринесла за извеждането на ИКТ бранша сред водещите в икономиката на страната, за последователно въвеждане на ИКТ в административното обслужване на гражданите, за подобряване на бизнес средата като цяло. В подкатегориите:

Държавна администрация (10 участници)
Номинирани: Агенция по заетостта, Агенция “Митници“, Аделина Стоянова, Изпълнителна агенция “Електронни съобщителни мрежи и информационни системи”, Министерство на околната среда и водите, Национален осигурителен институт, Национална агенция за приходите, Областна администрация Русе, Централен информационен офис за европейските фондове в България, Национална агенция за приходите

Победител: Национален осигурителен институт

Общинска администрация (6 участници)
Номинирани: ИВАН ПОРТНИХ, КМЕТ НА ОБЩИНА ВАРНА, ОБЩИНА ВАРНА, ОБЩИНА БАНСКО, ОБЩИНА ВЕЛИКО ТЪРНОВО, ОБЩИНА ЗЛАТОГРАД, Община Габрово, Община Казанлък

Победител: Община Банско

Бизнес иновативност (21 участници)
Мениджър/екип/компания, допринесли за създаването и внедряването на български иновативен продукт;

Номинирани: Albiza, Hutgrip, ICN.BG, Transmetrics, XS Software JSCo, embrioo, Булпрос Консултинг АД, Инвентори ЕООД, Информационно Обслужване АД, Коника Минолта Бизнес Солюшънс България ЕООД, МБАЛ “Вита” ЕООД, Мели-М ООД, Нюз Рейн ООД, ОМГ Мобайл ООД, ОПТИКС АД, Онтотекст АД, Петър Михайлов, Прим 41 ООД, Степ-Софт ООД, Чипо Лабс ООД, докторант Милен Митков,

Победител: Онтотекст АД

Корпоративна и социална отговорност (10 участници)
Компании, допринесли със своята дейност за устойчиво бизнес развитие чрез програми, включващи стажантски програми, стипендии за изявени ученици и/или студенти, подкрепа на национални отбори по математика и информатика; включване в зелени инициативи, спомогнали за опазване на околната среда, намаляване потреблението на електроенергия и др.

Номинирани: ICN.Bg – ИИнтернет Корпорейтед Нетуъркс ЕООД, Infragistics, Siemens България, Transmetrics, XS Software JSCo, ЕСРИ България, Империя Онлайн ООД, Ментормейт България ЕООД, Методия АД, Мусала Софт,

Победител: Мусала Софт

STARTUP компания на годината (11 участници)
Компании, които са започнали дейността до преди 3 г. и се отличават с иновативност, динамика и потенциал за развитие в близко бъдеще

Номинирани: “ОМГ Мобайл” ООД, CINEXIO, Hutgrip, Sponsia, Transmetrics, Инвентори ЕООД, Майстер Плюс ООД, Тендъл ООД, Уча.се, Фармхопинг ООД, Чипо Лабс ООД,

Победител: Фармхопинг ООД

E-business (15 участници)
Ще се търсят и наградят решения, които дават възможност за он-лайн продажби и покупки в подкрепа на клиентите. По-специално ​​ще се подкрепят решения, които са дали възможност на компаниите да променят стратегията за излизане и присъствие на пазара или да подобрят оперативните си възможности.

Номинирани: “ДЗИ – Общо застраховане” ЕАД, “Информационно обслужване” АД, Cloudware, Hotels 4D, Sponsia, embrioo.com, Ауто3П България ООД, Булпрос Консултинг АД, Българо-американска кредиттна банка АД, Инвентори ЕООД, Информационно Обслужване АД, Мели-М ООД, Микроуебър ООД, Мирчев Идеас ЕООД, Петър Михайлов

Победител: Hotels 4D

Мобилни решения (15 участници)
Тази категория е за мобилни и комуникационни решения, които са оказали значителен положителен ефект върху начина, по който големите организации работят. Решението използва мобилни комуникационни технологии, включващи софтуерни приложения, даващи възможност за нови бизнес практики и подобряване на бизнес операциите, производителността и рентабилността.

Номинирани: “ОМГ Мобайл” ООД, CINEXIO, Cloudware, GPS Voice Navigation, Microinvest, Sponsia, БОРИКА – БАНКСЕРВИЗ, Българо-американска кредитна банка, ГенСофт ООД, МБАЛ “Вита” ЕООД, Ментормейт България ЕООД, Мобайл Афеърс ООД, Николай Тодоров, Прим 41 ООД, ЦЕЛУМ БЪЛГАРИЯ АД

Победител: БОРИКА – БАНКСЕРВИЗ

 

Коментари във Facebook