Ето кои са носителите на ”Национална диплома”

Ето кои са носителите на ”Национална диплома”

Сайтът на МОН публикува имената на зрелостниците от випуск 2012/2013 година, носители на почетното отличие на МОН “Национална диплома”.

Почетното отличие се присъжда за постигнат общ успех от дипломата за средно образование отличен (6,00), както и едно или повече отличия, получени от учениците в 11 или в 12 клас от национални или международни олимпиади, състезания и конкурси в областта на науката, технологиите и изкуствата, състезания в областта на спорта.

Кирила Спасова Захариева – Природо-математическа гимназия “Акад. Сергей Павлович Корольов” – Благоевград, лауреат на Националната  олимпиада по български език и литература за учебната 2012/2013 година.
Яна Красенова Ангелова – Първа езикова гимназия – Варна, лауреат на Националната олимпиада по немски език  за учебната 2012/2013 година.
Ирина Добромирова Андреева – IV Eзикова гимназия “Фредерик Жолио-Кюри” – Варна, първо място на Националния конкурс по превод от испански език за учебната 2012/2013 година.
Николай Божидаров Николов – Математическа гимназия “Д-р Петър Берон” – Варна, второ място на Националното есенно състезание по физика за учебната 2012/2013 година.
Милена Великова Великова – Математическа гимназия “Д-р Петър Берон” – Варна, второ място на Националната олимпиада по математическа лингвистика за учебната 2011/2012 година.
Илия Живков Вълчанов – Математическа гимназия “Д-р Петър Берон” – Варна, втора награда на Националния  есенен математически турнир за учебната 2012/2013 година.
Момчил Преславов Сулов – Природо-математическа гимназия “Васил Друмев” – Велико Търново, второ място на Математическия  турнир „Черноризец Храбър” през учебната 2012/2013 година.
Кристиян Миленов Митов – Природоматематическа гимназия “Екзарх Антим I” – Видин, лауреат на Националната олимпиада по математика за учебната 2012/2013 година.
Даниела Георгиева Иванова – Езикова гимназия “Гео Милев” – Добрич, лауреат на Националната олимпиада по немски език за учебната 2012/2013 година.
Деница Димитрова Ангелова – Езикова гимназия “Гео Милев” – Добрич,  първо място в конкурса за есе и презентация “Мария Кюри днес” на “Учените и химията в подкрепа на икономиката и обществото” за учебната 2011/2012 година.
Илия Георгиев Петков– Езикова гимназия “Гео Милев” – Добрич, лауреат на Националната  олимпиада по немски език за учебната 2012/2013 година.
Стефан Ненчов Радов – Средно общообразователно училище „Св. Паисий Хилендарски” – Дупница, лауреат на Националната олимпиада по испански език за учебната 2012/2013 година.
Виктория Георгиева Стоилова – Езикова гимназия “Бертолт Брехт”, Пазарджик, второ място на Националното многоезично състезание за учебната 2011/2012 година.
Мирослав Йорданов Щърбев – Образцова математическа гимназия “Акад. Кирил Попов”, първа награда на Националния конкурс за детска рисунка „Приказките”, раздел „Компютърна рисунка” за учебната 2012/2013 година.
Ана-Мария Стефанова Михайлова – Гимназия с преподаване на чужди езици “Иван Вазов”, Смолян, първо място на Състезанието за творческо писане на английски език, група 12-ти клас, 2013 година.
Антоанета Седефова Билянска – Природо-математическа гимназия “Васил Левски”, първо място на Националния конкурс по астрономия в интернет за учебната 2011/2012 година.
Ивайло Валериев Хартарски – Софийска математическа гимназия “Паисий Хилендарски”, лауреат на Националната олимпиада по математика за учебната 2012/2013 година.
Мартин Петров Кирилов – 164. Гимназия с преподаване на испански език “Мигел де Сервантес”, София, лауреат на Националната олимпиада по история и цивилизация за учебната 2012/2013 година.
Ива Красимир Гумнишка –  164. Гимназия с преподаване на испански език “Мигел де Сервантес”, София, лауреат на Националната олимпиада по математическа лингвистика  за учебната 2012/2013 година.
Огняна Атанасова Дичева – 91. Немска езикова гимназия “Проф. Константин Гълъбов”, София, второ място на Националното многоезично състезание за учебната 2011/2012 година.
Емилян Илиянов Минков – 91. Немска езикова гимназия “Проф. Константин Гълъбов”, София, първо място на Националното многоезично състезание за учебната 2011/2012 година.
Лили Василева Димова – 9. Френска езикова гимназия “Алфонс дьо ла Мартин“, София, лауреат на Националната олимпиада по френски език за учебната 2012/2013 година.
Рада Кирилова Атанасова – Гимназия с преподаване на чужди езици “Ромен Ролан”, Стара Загора, лауреат на Националната олимпиада по математическа лингвистика  за учебната 2012/2013 година.
Симона Недкова Иванова – Първо средно общообразователно училище “Св. Седмочисленици”, Търговище, първа награда на Националния ученически конкурс за литературно творчество и журналистика “Стоян Михайловски” през 2012 година.

Още по темата

Коментари във Facebook