решават ли се младите да работят в детска градина?

Публикувана на: 28.11.2007, от mili
Кoментари:34

 Скъпи колежки, защо младите студенти-педагози не влизат в детски градини? Ще отговорите - заплата! Да, това е ясно, но...ние ли сме виновни? Ако продължава така, до 7,8 год, няма да има детски учителки. От 1 месец, се търси учителка, владееща немски език - млади студентки обясняват, че е по-престижно да станат стюардеси...!

Коментари 34

01.06.2012 Davida

Profile

Здравейте!

Един млад учител иска да попита има ли и други като него? Не само тук, във форума, а по принцип имате ли млади колеги, работещи във вашето детско заведение? Има ли млади и нови желаещи да упражняват нашата професия?

 

05.12.2010 Kinder

Profile

 Здравейте,аз съм студентка в СУ специалност ПУПЧЕ с немски език съм,с удоволствие ходя на лекции,много ми е интересно,особено като тръгнем по детските градини е много весело.

Въпреки всичко уча втора специалност МИО задочно,вярно е че парите не са всичко,но  колкото и приятно да ми е да съм сред децата,докато учителските заплати са такива,при условие че имам други възможности за работа,не бих се захванала с тази професия

04.12.2010 ninany

Profile
Здравейте! Зависи с деца на каква възраст искате да работите. Ако желаете да работите с деца от предучилищна възраст-от 3 до 7 години, специалността се нарича Предучилищна педагогика. Такава специалност има в почти всички университети-София, Пловдив, Бургас, Благоевград, Велик Търново, Шумен, може да съм пропуснала някой.

04.12.2010 ninany

Profile
Здравейте! Всичко е възможно в България. Консултирайте се предварително с РИО във Вашия град, за да не останат усилията Ви напразни и парите Ви да бъдат хвърлени на вятъра.

04.12.2010 ninany

Profile
Здравейте! Как се чувствате сега, надявам се, че вече сте натрупали известен опит и стаж.

04.12.2010 ninany

Profile
Съгласна съм с Вас, напълно Ви подкрепям. Отсъствах 3 години от сферата и страната. Върнах се на работа това лято. С ужас установих, че разликата между децата и родителите само от преди 3 години е огромна, в отрицателен смисъл, разбира се.

22.11.2010 betkata14

Profile

 Blagodarq vi,neznam kak da izrazq golqmata si priznatelnost.Denqt mi zapo4na s mnogo golqma radost i q dalja na vas blagodarq vi otnovo.Vednaga  vlqzoh v saita i go razgledah,universiteta e mnogo dobar preporakata vi e otli4na.Shte razgledam saita doslivno otnovo za da razbera s kakvi ispiti se vliza i da zapo4vam da se podgotvqm.Ambiciite sa mi golqmi dano da gi osa6testvq vqrvam v sebe si i iskreno se nadqvam nqkoi den s vas da badem kole6ki Blagodarq vi otnovo lek i uspe6en den :)

21.11.2010 adela

Profile

 Мила Роберта, пише ви детска учителка с мно-о-о-го дълъг педагогически стаж. Много приятно ми стана, че младо момиче проявява интерес към професията на детски педагог. Определено в обществото  битува мнението,че за  тази  специалност кандидатстват  хора  неприети никъде другаде, което  в повечето случаи не отговаря на истинатата, самата вие сте  пример за това.  Мога да ви препоръчам да кандидатствате в СУ"КЛ. ОХРИДСКИ"-СОФИЯ/аз самата съм го завършила/, специалност-НПП/НАЧАЛНА И ПРЕДУЧИЛИЩНА ПЕДАГОГИКА/, така ще имате възможност да  практикувате учителската професия  и в детска  градина и в начален курс на училище. Влезте в сайта на университета и там подробно ще получите информация. Ако нещо не ви е ясно , пишете ми. УСПЕХ!

21.11.2010 betkata14

Profile

 Zdraveite,az se kazvam Roberta .

Vse o6te sam malka na 17 godini sam ,iskam da se zanimavam s deca ,te sa bade6teto ni.

Vaprosat mi kam vas e dali imate nqkakva informaciq kade moga da kandidatstvam v koi universitet za detska pedagogika neznam dali tova e to4noto naimenovanie ili za u4itelka v detskata gradina.Naistina jelaq da se zanimavam s deca  neznam oba4e na kade sa se orientiram.Mnogo 6te sam vi priznatelna ako mi pomognete.Blagodarq predvaritelno.

 

27.02.2010 dsg

Profile

 В крайна сметка се  реших и се записах следдипломна квалификация-предучилищна педагогика за 1 година. Но ще трябва да подпиша някакъв договор  да остана да работя в градината след завършването  3 години. Не мога да преценя това изгодно ли е за мен. От 1,5 г. съм помощник-възпитател, иначе съм магистър с професионална квалификация учител по изобразително изкуство. Освен това предстои и смяна на директора, т.е. договора ще го подпиша с един , а после ще е друг.