НИЕ ЗНАЕЩИТЕ

Публикувана на: 31.10.2007, от diendi
Кoментари:4

 

    НИЕ ЗНАЕМ!
ЗНАЕМ,ЧЕ ИСКАХМЕ ПОЕТАПНО 100 %УВЕЛИЧЕНИЕ НА ЗАПЛАТИТЕ НИ!
ЗНАЕМ,ЧЕ ИСКАХМЕ ПОЕТАПНО 60%! УВЕЛИЧЕНИЕ!
ЗНАЕМ,ЧЕ ИСКАХМЕ  И ИСКАМЕ ДА РАБОТИМ В ТОПЛИ,УЮТНИ И ДОБРЕ ОБЗАВЕДЕНИ КЛАСНИ СТАИ!
ЗНАЕМ,ЧЕ ИСКАМЕ НАШИЯТ ТРУД ДА БЪДЕ НАИСТИНА ОЦЕНЕН- ПО ДОСТОЙНСТВО!
ЗНАЕМ.......... ОЩЕ МНОГО НЕЩА!
НО НЕ ЗНАЕХМЕ,ЧЕ УПРАВЛЯВАЩИТЕ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ БЪДЕЩЕТО НА БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ!
НЕ ЗНАЕХМЕ,ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ НЕ ИСКАТ ДА БЪДАТ ОТГОВОРНИ ЗА БЪДЕЩЕТО НА ДЕЦАТА СИ НАРАВНО С НАС,УЧИТЕЛИТЕ!
НЕ ЗНАЕХМЕ,ЧЕ НАШИТЕ СТАЧНИ ИСКАНИЯ   ЩЕ БЪДАТ ИЗПОЛЗВАНИ ОТ РАЗЛИЧНИ ПОЛИТИЧЕСКИ СИЛИ!
НЕ ЗНАЕХМЕ ......ОЩЕ МНОГО НЕЩА,ПРЕДИ  НАЧАЛОТО НА НАШИЯ ПРОТЕСТ!
 А МОЖЕ БИ Е БИЛО ЗА ДОБРО,ЗАЩОТО  ИНАЧЕ ЕДВА ЛИ ЩЯХМЕ ДА ЗАПОЧНЕМ!
НО СЕГА ВСИЧКО Е РАЗЛИЧНО!НИЕ ВЕЧЕ НЕ СМЕ СЪЩИТЕ! ПО-СИЛНИ СМЕ,ПО-УВЕРЕНИ И ПО-ГОРДИ ОТ КОГАТО И ДА БИЛО!
ТАКА И ТРЯБВА ДА БЪДЕ!
НИЕ СМЕ  Б Ъ Л Г А Р С  К И  У Ч И Т Е Л И!
ГОРДЕЯ СЕ ,ЧЕ СЪМ СВИДЕТЕЛ И УЧАСТНИК В ТОЗИ ЕТАП ОТ БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ!
УСПЕХ!
ДЪЛБОК ПОКЛОН ПРЕД ВСИЧКИ ВАС!
                                                                  Д.ДИМИТРОВА-ГР.АЙТОС

Коментари 4

31.10.2007 missis

Profile

Честит празник на всички колеги! Доказахме, че сме най-будната съвест на България. Дано сме и заразна, та да я прихванат и децата в класовете ни! Щом сме с тях, не сме ги разлюбили. Независимо от всичко.

31.10.2007 uchenik

Profile

 Когато прочетох заглавието на тази тема се присетих за един много готин цитат Smile

 

Ние можещите,
водени от незнаещите,
вършим невъзможното
за кефа на неблагодарниците
и сме направили толкова много
с толкова малко
за толкова дълго време,
че вече сме се квалифицирали
да вършим всичко от нищо.

Константин Иречек

31.10.2007 Kadiga

Profile

На вниманието на знаещите (и можещите да смятат), принудените "да специализират" макроикономика по време на стачката, уважаеми УЧИТЕЛИ!

Копирам от сайта: http://ikonomika.org

 

 

 

Oct 29th, 2007 Проектобюджет 2008: разходи 

Дейност

2007г. 2008 г. Ръст
Отбрана и сигурност 2,898 млрд.   3,107млрд.    7,2 %
Образование    2,138 млрд.  2,608 млрд.    22 %
Здравеопазване    2,215 млрд.  2,570 млрд.    16 %
Социално  осигуряване 6,71 млрд.    7,615 млрд. лв.    13,5 %
Почивно дело, култура 376,7 млн. 452 млн.    20 %
Общи държавни служби 1,804 млрд.    2,086 млрд.    15,5 %
(в. Стандарт)Публикуван от Георги Ангелов




Преди година написахме:

Моите политически възгледи


6 отговори на “Проектобюджет 2008: разходи”
  1. # Г. Василев- 29 Oct 2007; 3:36 pm
Всяка година се надявам, че “Социално осигуряване” и “Общи държавни служби” ще им се резнат парите, а те всяка година са нагоре. И какви са тея 20% увеличение на “Почивно дело, култура”, Господи? С толкова му расте талията на министъра на културата! Явно се синхронизира с бюджета Г.Василев
  1. # Anonymous- 29 Oct 2007; 5:07 pm
На това ли му викаме строга фискална политика? Като гледам таблицата ме обхващат лоши предчувствия. Повишаването на акцизите и поскъпването на горивата ,повишените бюджетни разходи ще доведат до голяма инфлация.
  1. # Веселин Николов- 29 Oct 2007; 6:40 pm
Не са чували за бюджет на нулева база. Някой ден държавната администрация ще чуе за такъв бюджет, колкото и да не им се иска
  1. # Anonymous- 30 Oct 2007; 10:47 am
Простете неграмотността ми, но може ли да ми обясните, какво е “бюджет на нулева база”.
  1. # Веселин Николов- 30 Oct 2007; 12:03 pm
Анонимус, при създаване на бюджет имаш 2 варианта:- Нарастващо бюджетиране с % спрамо предния бюджет. Примерно тази година отделяш 400 милиона за култура, сядаме 3 тикви на 1 маса и решаваме, че ще увеличим сумата с 20%. Благо, но неефективно.- Бюджет на нулева база - изискваш от министерство на културата до последно перо да ти обоснове всеки 1 бъдещ разход. Гадно, но ефективно.http://en.wikipedia.org/wiki/Zero_Based_Budgeting
  1. # Любомир Попов- 30 Oct 2007; 12:16 pm
Аз съм анонимния, без да искам и не нарочно.
Чували сме, но го наричаме програмен бюджет.
От следващата година се въвежда в държавната администрация, от 2009 би трябвало да се въведе и в общините. Вече работих по подготовката на 2 такива бюджета в общини и един за министерство. Нямах идея изобщо, че се нарича и бюджет на нулева база. Няма значение всъщност ка ксе нарича, важното е, че наистина е ефективна тази система на бюджетиране. За съжаление е малко по-трудоемка, но усилията си струват.
 

 

31.10.2007 Teacher_

Profile

Присъединявам се към всяка казана дума. Български учител съм и се гордея, че участвам в тези исторически събития. Митингите в София ни заредиха с вяра, че не сме роболепното стадо, за което ни смятат доста наши сънародници. Гордея се, че съм учителка, гордея се с колегите си, гордея се с учениците си.

Гордея се, че съм сред знаещите, гледащите и виждащите.

Използвам случая предварително да ви честитя светлия празник утре, скъпи колеги, и нека обидното отношение към нас не сломява живия ни дух, любовта ни към учениците, словото и просветата.