ВЛАСТ НАД ХОРАТА СЕ ПРИДОБИВА, КАТО ИМ СЛУЖИШ

Публикувана на: 21.10.2007, от Todor
Кoментари:7

 

ВЛАСТ НАД ХОРАТА СЕ ПРИДОБИВА,КАТО ИМ СЛУЖИШ доц. д-р Любима Йорданова  Лозунгите – мъдрите съвети на учителите

Цялата статия тук  http://teacher.bg/story.aspx?id=76

 

Коментари 7

25.10.2007 kr_bozhinov

Profile

user: lubenatanasov

Пари има за учители и пенсионери,но трябва да се краде по малко в тая държава.

Кражбите могат да ви се струват много.

Всички да действат кой колкото може повече :(

Може да ви се струва че в българия е анархия, че цари беззаконие и хаос.

Не Вие просто грешите :)))

Според "Теория на хаоса", (както написах в един друг пост) на микро ниво нещата са определени(строго детерминирани :))

Не се чудете, това е прехода; това е новото което ние избрахме на 90 г.-на :)

Че ние сме загубени като хора в прехода(дори май сме в неговия капан) сме си виновни само НИЕ

 

 

П.С. Повече информация ще намерите тук

25.10.2007 lubenatanasov

Profile

Пари има за учители и пенсионери,но трябва да се краде по малко в тая държава.

24.10.2007 vlados

Profile

user: ewdi

ДЪЛГО БЕШЕ НАШЕТО МЪЛЧАНИЕ,

ДЪЛГО БЕШЕ НАШЕТО СТРАДАНИЕ.

ЗАТОВА СЕГА ЩЕ ПЕЕМ И ЩЕ ВИКАМЕ,

ДОКАТО ДВОБОДНО НЕ ИЗТИЧАМЕ

В КЛАСНИТЕ СИ СТАИ

СРЕД ДЕЦАТА, КОИТО ОБИЧАМЕ И В КОИТО СЕ ВРИЧАМЕ! 

  Според мен сега е най-малко време за пирови песни, истерични викове на озверели лидери и нескопосани опити за "черна" поезия. Цинично ми звучат думите Ви: "СРЕД ДЕЦАТА, КОИТО ОБИЧАМЕ И В КОИТО СЕ ВРИЧАМЕ! " на фона на това, което вършите! Мирише ми и на фалш!

    Елате си в училище за да решим заедно общите проблеми! Молим Ви ! (Деца, които обичате и техните родители)


23.10.2007 ewdi

Profile

ДЪЛГО БЕШЕ НАШЕТО МЪЛЧАНИЕ,

ДЪЛГО БЕШЕ НАШЕТО СТРАДАНИЕ.

ЗАТОВА СЕГА ЩЕ ПЕЕМ И ЩЕ ВИКАМЕ,

ДОКАТО ДВОБОДНО НЕ ИЗТИЧАМЕ

В КЛАСНИТЕ СИ СТАИ

СРЕД ДЕЦАТА, КОИТО ОБИЧАМЕ И В КОИТО СЕ ВРИЧАМЕ! 

22.10.2007 desikk

Profile

В статията е посочен лозунг "Горко на държавата, чиято бедност се крепи върху учителската бедност". Лозунгът, който аз видях на митинга, беше: "Горко на държавата, чиято финансова стабилност се крепи върху учителската бедност" - по-смислено звучи.

22.10.2007 crocsi

Profile

Статията дава  представа за това , че стачката е единствената по рода си най-голяма професионална стачка  не само по масовост в новата история на страната ни . Това е най-интелигентно представената стачка в България. Сърцето ми се разтуптя , когато прочетох събраните   лозунги наречени мъдри съвети на учителите.

Всеки път ли в България трябва да има стачка, за да се постигне нещо?

Власт имащите трябваше да вникнат в смисъла на написаното от нас на лозунгите.Дали , ако  прочетат ще направят извод  от "ВЛАСТ НАД ХОРАТА СЕ ПРИДОБИВА, КАТО ИМ СЛУЖИШ".Извода е очеваден!

Добавям още нещо:

"Който не използва своя талант за образованието и усъвършенстването на хората, е или лош човек, или човек с ограничен във висша степен ум" - Г. Лихтенберг.

 

22.10.2007 violeta_todorova

Profile

Благодаря за статията! За разбирането, за дълбочината, за проникновеността! Благодаря!