Отношение към стачката като родител

Публикувана на: 21.10.2007, от vlados
Кoментари:169

 Мнението ми към този момент е ,че вече отивате към духовен канибализъм! Моля Ви осъзнайте се и престанете да осквернявате святото име УЧИТЕЛ, какъвто съм бил и аз 18 години! По принцип не съм против исканията Ви, но начина по който се стремите да ги постигнете не е съвсем коректен.  И моля Ви-  по-далеч от политиката, не се заигравайте!  Също така не  е  излишна и известна доза  самокритичност, защото и ние родителите не сме  извънземни,  и ние Ви  партнираме  в  УВПроцес.  Моля Ви  (все още)  за мъдрост и коректност към децата и нас- родителите!

 

Коментари 169

04.11.2007 crocsi

Profile

 Реших да Ве отговоря  точно тук! Защото умея да подбирам времето и мястото , Колева.

Та по повод на  :

"Госпожо Crocsi , отдавна съм изгубила интерес от разговор с Вас. Ще добавя само няколко финални щрихи. Интересно как може от всяка дума да изпадате в истерия. Уви, за някои неща само гол ентусиазъм и революционен плам не са достатъчни. Щом Ви е приятно продължавайте да се надъхвате сама колко сте умна, колко недооценена, колко неразбрана и всички останали приказки за чест и достойнство.Само Вие имате чест   и достойнство, другите нямат. Няколко родители в този форум се опитахме да покажем , макар и в остра полемика, как стоят нещата от другата страна, защото имаме отношение към проблема.Мисля , че е  по-добре да изразя отношението си , дори и критично , отколкото да се подпиша някъде си и да чакам стачката да спре.

Специално за Вас ще повторя : Ако не исках да има деца в къщата ми , нямаше да ги създавам.

Желая Ви всичко добро, макар че оставам с впечатление, че Вие сте от хората, които никога не са доволни от живота и все някой друг е виновен за това. "

Безкрайно съм Ви благодарна! Защото Все пак  доживях момента някой да ме "оцени" и да получа " "удовлетворение от живота". Отворихте ми отчите ! Край на ентусиазма ! Няма да споменавам думата достойнство! Аз не знаех , че е мръсна дума ! Не случайно Ви отговарям в тази тема! Върнете се на моите "нападки". Но преди това си дайте сметка ,че се държете като " 3 в 1  " - присвоилисте си обобщен образ на мн.ч. родители, психолог и използватесобствените ми мисли  и препоръки ! (  и от темата за стачката и родителите ! ). Имате  и объркване , с кого  и какво говорите - планиране на раждаемост?, децата ВИ   и Вие сте различни неща !!!!!!Забелязвате ли , че изразените от мен мисли съмпадат с тези на доста други,с които непрекъснато сте в конфликт? Задайте си въпроса,дали пък това с което характеризирате другите не са вашите черти?Sad

Щом обаче Ви харесва пишете си ! Не ми пречите ! Пък Вие не сте само в този Форум , нали ?! Това го казвам на всики , всеки път! 

 Важно е да сте щастлива и спокойна !Моето впечетление е , че  предните зъби понякога служат да си държи човек не само  езика зад тях ! Изразявам с възможно по - меко реакициато си към Вас - "Ижо-Мижо" и "Клан-Клан"! Sad

 Баба  ми ( лека и пръст ) казваше: По- добре на хората в устата отколкото в краката! ( това не е сентенция! )

 

03.11.2007 koleva

Profile

Вярвам Vlados ще ме извини, че се намесвам в този разговор, но бих искала да кажа на si68, че този аргумент "

user: sl68

Така или иначе мечтата ти се изпълни - децата ти няма да седят вкъщи по цял ден
" вече окончателно се изчерпа. Ако исках в къщата ми да няма деца, нямаше да ги създавам. Никога не съм разглеждала учителките като гувернантки и мисля, че и те не се възприемат така. Това , че нашият приятел се възприема по такъв начин , е негов съвсем личен проблем.

02.11.2007 sl68

Profile

user: vlados

  О, незнайни ни si68! Нима наистина го мислите всичко това? Ами ще Ви се смеят и кокошките! Децата, които Вие така жестоко подценявате и обиждате в  нескопосаните си разсъждения ще паднат от смях!  Тревожа се за психическото Ви здраве, подстрекателю!  Но пък съм спокоен  за  разума, зрелостта  и  мъдростта на  БГ учителите.  Ние  родителите знаем и можем да оценим по достойнство техния жест!  Уважаеми учители, загърбете подмятанията на разните манипулатори, елате при децата, където сме и ние! Заедно можем повече! Това не е предателство- напротив, това е възвишеното, така характерно за Вашата професия и призвание!

 Непознати приятелю,

не съм написал коментара си за да бъда обиждан и обвиняван в манипулация и подстрекателство.И честно казано, думите ти, цитирам:

"Уважаеми учители, загърбете подмятанията на разните манипулатори......" и останалата част от коментара ти си противоречат изключително много.И първокласник би разбрал, кой от двама ни се опитва да манипулира съфорумците.Аз не бих имал облаги от било то продължаването или прекратяването на стачните действия (което вече е факт), докъто ти, явно, имаш огромно желание да разкараш детето/децата си от вкъщи.

Както и да е...целта ми не беше да обиждам или обвинявам когото и да било, в каквото и да било, за разлика от теб.Каквото имах да кажа - го казах в горният си коментар.Който иска да си мисли, че съм манипулатор и подстрекател - все ми е едно.Наистина се надявам, обаче, повечето хора от форума да са интелигентни и коментара ми да не получава повече подобни отзиви.

Така или иначе мечтата ти се изпълни - децата ти няма да седят вкъщи по цял ден.Жалко, де...наистина мислех нещата, които казах по-горе.

П.С.О, боже.Сега забелязах, че почти същият коментар си използвал в друга тема.

Чувствам се наранен, че не ми отдели малко от времето си за да напишеш нещо, специално за мен.

Това беше сарказъм...в интерес на истината ми е забавно. :)

02.11.2007 vlados

Profile

user: sl68

Каквото и да говорят хората против учителите, малко от тях биха имали смелостта и волята да се подложат на това, на което и вие, драги учители.
Колкото и да ви плюят вие показахте на българите, как трябва да се оправят проблемите в държавата ни.За разлика от обичайните уроци, този път вие дадохте житейски такъв и то, на цяла българия.
Ако сега отстъпите, за вас ще остане срам (не, не звучи пресилено, да подвиете опашки след толкова много борба е срамно), а за България това ще е една голяма загуба.
Хората трябва да се възхищават на този ваш подвиг, защото в милата ни България (обичам родината, мразя държавата), само така могат да се оправят проблемите.
Що се отнася до учениците - хайде да не се залъгваме, няма ученик, който да е против стачката.Те са на принципа  "сега е кеф, после - каквото ще да става".
В най-лошият случай ще се анулира годината (за някои най-добър :P).И аз не виждам как това, хлапетата да поживеят 1 година повече живот в безгрижие, далеч от "суровия живот", би могло да е нещо лошо.

Учители, не отстъпвайте!
Не се предавайте, защото загубата няма да е само за вас!

 

  О, незнайни ни si68! Нима наистина го мислите всичко това? Ами ще Ви се смеят и кокошките! Децата, които Вие така жестоко подценявате и обиждате в  нескопосаните си разсъждения ще паднат от смях!  Тревожа се за психическото Ви здраве, подстрекателю!  Но пък съм спокоен  за  разума, зрелостта  и  мъдростта на  БГ учителите.  Ние  родителите знаем и можем да оценим по достойнство техния жест!  Уважаеми учители, загърбете подмятанията на разните манипулатори, елате при децата, където сме и ние! Заедно можем повече! Това не е предателство- напротив, това е възвишеното, така характерно за Вашата професия и призвание!

02.11.2007 sl68

Profile

Каквото и да говорят хората против учителите, малко от тях биха имали смелостта и волята да се подложат на това, на което и вие, драги учители.
Колкото и да ви плюят вие показахте на българите, как трябва да се оправят проблемите в държавата ни.За разлика от обичайните уроци, този път вие дадохте житейски такъв и то, на цяла българия.
Ако сега отстъпите, за вас ще остане срам (не, не звучи пресилено, да подвиете опашки след толкова много борба е срамно), а за България това ще е една голяма загуба.
Хората трябва да се възхищават на този ваш подвиг, защото в милата ни България (обичам родината, мразя държавата), само така могат да се оправят проблемите.
Що се отнася до учениците - хайде да не се залъгваме, няма ученик, който да е против стачката.Те са на принципа  "сега е кеф, после - каквото ще да става".
В най-лошият случай ще се анулира годината (за някои най-добър :P).И аз не виждам как това, хлапетата да поживеят 1 година повече живот в безгрижие, далеч от "суровия живот", би могло да е нещо лошо.

Учители, не отстъпвайте!
Не се предавайте, защото загубата няма да е само за вас!

01.11.2007 crocsi

Profile

Благодаря, за добрата дума titi!Big Smile

 Колеги няма от какво да се срамуваме! Отново ще влезна в клас с вдигната глава! Аз бях единствения учил в началото на годината движещ се с протестната лентичка в моето училище.  Ученици  от един от 12-тите класове разговаряха  с мен по проблемите на образованието , по проблемите в училище и директно ме попитаха - ЗАЩО, УЧИТЕЛИТЕ В НАШЕТО УЧИЛИЩЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА МЪЛЧАТ!?  Ние  сме от по-късно включилите се  в стачката. Не стачкуваха всички ( право на избор ). Ще погледна младежите  в очите. Лично аз платих скъпо , за това че винаги държа да казвам истината и да я отстоявам ( болно общество, принципност и морални качества  търсят  ли се !? ). На мен също ми е неприятно от характеристиката и обощнения образ на учителя, която направиха събеседниците по форумите!!!! Веднага се сещам за един урок от живота - Вслушвай се  в мнението на хората , на които държиш! Следва да забравим , че сме чули, прочели или срещнали г-н Х,T,J,.... или г-жа К,Е,X,Z,.....Yes .Моите думи, отговарят на действията и принципите ми!

01.11.2007 titi

Profile

 Недейте да обръщате внимание на хорската злоба!

Честит празник на всички УЧИТЕЛИ!!! 

01.11.2007 Gancheva

Profile

Копирано от друг форумр но и аз се чувствам така:

Гнус ме е да се върна на работа, а и лицето ми е покрито с вашите храчки, скъпи сънародници и родители, та не знам дали ще ме познаете. Аз съм тази, на която носехте цветя; аз съм тази на която звъните по всяко време, за да я използвате като безплатен психоаналитик; аз съм тази, която познава цялото ви родословно дърво и как детето се родило недоносено и затова в 8ми клас му било трудно...; аз съм тази, която гушка детето ви, когато то е тъжно, която го изслушва, която го гълчи, която го хвали, която със светнали очи се радва на успехите му, която му връзва обувките в първи клас, която му държи главата, докато повръща от препиване уви само няколко години по-късно, аз съм тази, чието име то не знае, аз съм класната или оная по... Аз съм тази, която вашите деца посещават години след завършването си, на която пишат имейли от чужбина, където са отишли да следват - аз съм некадърната, неграмотната, неквалифицираната. Аз съм уродът, извергът, рекетьорът, който трупа несметни богатства от частни уроци, плащания от партийни каси и сега ламти за вашите пари, които вие всички така добросъвестно декларирате. След някой ден детето ви ще тръгне на училище. Ще ме познаете ли?   "

01.11.2007 crocsi

Profile

Колева,  хиперагресията Ви е  сигнал за време за почивка ! Embarrassed После ще е късно!

01.11.2007 koleva

Profile

Проследихте ли последните новини, запознахте ли със ситуацията ? Няма да ги разиграват повече ,  просто ще ги поставят пред свършен факт . Те самите се разиграваха , докато си играеха на стачка. Не си изливам гнева, защото не са ме разгневили. Напротив , жал ми е , защото утре ще са още по-огорчени от днес.