За ИТ като за ИТ

Публикувана на: 18.10.2007, от kr_bozhinov
Кoментари:31

Колеги,

Мисля, че  с общите коментари се отдалечаваме от идеята на този сайт :)

Предлагам, конкретни теми  по които да разсъждаваме и да обменим опит:

1. Нужно лие да има предмет с наименование "Информатика"?

2. Какво мислите за предмет "ИТ и комп. науки"?

3. От  каква възраст трябва да започне обучението по програмиране(може би си спомняте за така наречените "сендовчета", които изучаваха езика лого в началния клас :)).

4. След това да прокоментираме и съдържанието на учебниците. Има въпроси на които и преподавател не може да отговори точно :(

Пример:

Какво е функцията "драг и дроб"-разлика между Вин 3.1 и Вин95; Защо има Вин 98 и секънд едишън.......т.н

И накрая броя на часовете :)))

ИТ-означава взимодействие на Човешкия ресурс+софтуер(програмно обезпечение)+хардуер(железария;Апаратно осигуряване). Тези неща ние преподавателите трябва да обсъдим

Лек, доходен и на вас ден

Коментари 31

27.02.2008 iv_2007

Profile

Реших си проблема, но не разбрах как съм го предизвикала. Stick out tongue

А песента наистина беше тази, която търсех. :)

27.02.2008 kr_bozhinov

Profile

е поне тя е с български интерфейс :)

Много добра програмка и важното е че е фрии :) Има и много туториали :)

учениците ми я ползват за проектите си :)

27.02.2008 iv_2007

Profile

Разбира се помагам си с google  Wink, но няма как да отрека, че си блъскам главата с какви ли не въпроси свързани с компютрите от около 20 години Confused. Сега например си създадох проблем като използвах програмата за запис на звук Audacity. По някакъв начин си изключих звука и не мога да си го включа Hmm. Тази вечер май ще си мисля за това.

27.02.2008 kr_bozhinov

Profile

user: iv_2007

"не гледа пиковия трансфер, които най-често е записан върху флаша а мери постоянния трансфер които се постига".

:)

Привет ив

имай го за средна стойност.... макар...няма значение

мисълтта ми бе за начин на ускоряване на виста на  по-старичък хардуер....

Експериментаторски мисли :))))

Радвам се че си наясно с техниката и софта голям + :)

Уважението ми към теб като колега нарастна

Лек, доходен и на теб ден

26.02.2008 iv_2007

Profile

В известен смисъл схващам - Ready Boost е функция на Vista , която прави зареждането й в оперативната памет по-бързо, или по-скоро допуска да се използва USB памет като виртуална при работата й за постигане на по-голямо бързодействие. Това е нейна вградена функция, докато при XP това е външна програмка (eBoostr), която човек трябва да си инсталира, за да постигне такова ускоряване. Но не ми е съвсем ясно това:

"не гледа пиковия трансфер, които най-често е записан върху флаша а мери постоянния трансфер които се постига".

Ученето от английски много ме затормозява Embarrassed извинявай :)

26.02.2008 kr_bozhinov

Profile

user: iv_2007

Особено това "руйди боуст флаш" :)

 

Ей хвана ме по бели....чорапи :)

Бързах с писането и и ето някакви грешки се получиха :).....сорка.....грешка човешка.....

ReadyBoost имах в предвид на флаш като ускоряване на Виста

Обаче ив помни, че невсяка флашка ще се класира за целта:) :) :). Никой не може да ти каже каква марка да си купиш защото РедиБууст(може и така да го четеш :))язък ми за енглиша дет съм го учил):) не гледа пиковия трансфер които най-често е записан върху флаша а мери постоянния трансфер които се постига(ако ме разбираш):).

Чети за повече инфо тук:
http://blogs.msdn.com/tomarcher/arch...02/615199.aspx надявам се че съм се уточнил :) :) :)

Лек, ускорен и безавариен ден и на теб

26.02.2008 iv_2007

Profile

Истината е, че нямам намерение да сменям операционната си система, но училището ни стана член на IT Академията на Microsoft, а все още не сме я инсталирали на нито един компютър. Днес покрай ровенето в интернет попаднах на една много сладка песен на студенти от ПУ (всъщност не съм сигурна дали не са завършили вече), в която те в шеговит стил коментираха недостатъците на тази версия на Windows. Това са двете причини заради които поставих въпроса. Тук е песента, естествено любителски изпълнена: http://www.youtube.com/watch?v=9xFuEyXIRwM

Това за което пишеш ми е все още непознато и ще ми се наложи да се поровя в Интернет. Особено това "руйди боуст флаш" :)

26.02.2008 kr_bozhinov

Profile

user: iv_2007

Може ли някой да сподели опит от работата си с ОС Windows Vista. Какви ресурси са достатъчни

 

Привет ив

Ще си позволя да пофантазирам малко :)

Ако имаш купен компютър до преди 2 месеца, то знай, че това е минимумът за изисквания за хардуер

Разбира се става въпрос за комп от 600-700лв с ДДС.

Надявам се да ни споделиш, защо(поради каква причина) искаш да си смениш ОС т.е да си купиш лицензирана Виста :))

аз като админ все още си харесвам сервер 2003 :) а доста често позвам и ХП като сървър за домашната си мрежа(3 компа) :)

Интересното за мен е използването на рийди боуст флаш паметите :) и ССД дискове

Кажи ни обаче теб какво те кара да сменяш ос(подготвям няколко филмчета за виста :)) като се надявам да мога да качвам материали повече от 2 мб:( )

Лек, доходен и на теб ден

26.02.2008 iv_2007

Profile

Идеята е добра, но отново опира до пари. Може ли някой да сподели опит от работата си с ОС Windows Vista. Какви ресурси са достатъчни, за да се работи безпроблемно.

 

23.02.2008 raichin

Profile

Колеги,

частично , но пък надеждно и гарантиращо развитие решение на повечето проблеми

(недостиг на квалифицирани учители, недотам качествени учебници и т.н.)

е да имплементирате учебни курсове на Сиско и Майкрософт академии - извънкласно за

самите учители и способните и амбициозни ученици