Видео конкурса "Пъвия учебен ден"

Публикувана на: 30.09.2010, от katyahr
Кoментари:14

Немога да разбера защо неможах да си кача видео файла за първият учебен ден на нашето училище. Спазвах изискванията на организаторите на teacher.bg, но нищо не се получи.

Коментари 14

04.10.2010 lili_sivova

Profile

user: aglaya

 Идеята според мен е госпожата сама да си го направи..

.........

Нагледах се на "видео студио едикоеси" представя: ... Wink

Нали не мислиш, че госпожата, докато посреща първокласници ще държи видокамера....

Важна е идеята и е съвсем естествено да има отбори или поне 2-ма участници. И между другото аз също съм учител, но не съм снимала себе си.

02.10.2010 Todor

Profile

Клиповете не се показват веднага първо минават през модератор. След тожа се кодират отново на сървъра.  Предвид голямото количество филми кодирането става бавно.  Имаше 10 и на клипа които сървъра отказа да пусне като грешен формат. Ползвайте wmv и ги прекарвайте през windows movie maker. Ако желаете обявете награда на публиката  за най добър клип.

02.10.2010 rali_2010

Profile

 Здравейте и от мен. Аз също сама изработих логото на  моето "видео студио едикоеси" и целия филм . Начален учител съм, имам необходимите комютърни умения и зная как се прави хубав видеоклип. Притеснява ме факта, че качеството на видеото ми (не само на моето) е силно влошено. Това отнема голяма част от въздействието на видеото. Бях го експортирала  в WMV формат  HD  с резолюция 1280x720, а тук се вижда ужасно. Качила съм го и в youtube. Там качеството е првъзходно.

http://www.youtube.com/watch?v=ejVgutlNvSA

02.10.2010 kuyumdzhieva

Profile

 Здрасти, само искам да подчертая, че лично аз изработих "видео студио едикое си" и започнах да представям учебната работа във формат, който да е атрактивен, лесно да се възприема от всички  и да се запомня! много е важно да се възприема за вечни времена! казвам го защото съм учител по математика и информатика и е редно да кажа, че вписването във формат "учител - новатор" се отнася за всичко - от игла до конец! затова и оценяването, което ще се прави на предложените видео - материали трябва да е коректно по отношение на вложения труд на всеки подписал се под работата си! не би трябвало да се оценяват работи, които не са лично дело на учител! / не говоря за идеи на учителя, а всъщнот  се е случило "вижте там направете го"/ Как ще се разбере това - ???!!!!

02.10.2010 aglaya

Profile

 Идеята според мен е госпожата сама да си го направи..

Нали говорим за учители новатори? За лекции във виртуалното училище и усъвършенстване на комп. умения на учителите...

Всеки има познати, които могат да му го направят добре...въпроса тук беше да се положи личен труд...

Нагледах се на "видео студио едикоеси" представя: ... Wink

02.10.2010 lili_sivova

Profile

user: kuyumdzhieva

 Някой ще публикува ли критерии и комисия, която ще оценява качените материали?!Confused

и аз това се чудех...

Имам и 1 въпрос: (незнам към кого да се обърна). Аз само сглобих и качих филмчето и бих искала грамотата за участие да е за госпожата, която  организира всичко. Дали е възможно или ...трябваше да го качим през нейния профил?

01.10.2010 dear76

Profile

Клипчето във формат WMV се появи..., но не на старото си място и не с анотацията, която бях написала за него.

 

А качестово му е силно влошено...
...дори и в този формат и на трите плеари, с които разполагам, при мен си е чудесно, но...

Сами може да направите разликата.

http://teacher.bg/gallery/GroupPost.aspx?ID=27&AID=2550&AM=20


Публикувах го и във Vbox-a:

http://vbox7.com/play:719e8887

 

01.10.2010 tanq_radeva

Profile
Благодаря Ви. Аз също написах.

01.10.2010 dear76

Profile

 Аз писах на електронната поща - admin@teacher.bg

01.10.2010 tanq_radeva

Profile
А къде и как пишете на администраторите?