УДОСТОВЕРЕНИЯ

Публикувана на: 20.05.2010, от jidi
Кoментари:9

Колеги ако някой знае програма на която се качват удостоверенията и се попълват за ПГ моля помогнете и ми я изпратете.

Коментари 9

29.05.2010 valyat

Profile

Явно трябва да се доизясним. Много е лесно, ако имате някой от Админите да прехвърлите базата данни към друг. Но в повечето детски градини нямат подобна база в електронен вид и няма как да я прехвърлят. И затова казах, че за тях в момента е по-лошият вариант предвид сроковете, в които трябва да се издадат Удостоверенията.

Лично аз вече съм готова с Удостоверенията за 1 и 4 клас, които би трябвало вече да са и раздадени. От понеделник започвам да въвеждам оценките на 12 клас, така че когато излязат и оценките от ДЗИ да започна да отпечатвам и сканирам дипломите. И не на последно място отпечатването на Удостоверенията за 7клас, който трябва да са готови до 15 юни.

29.05.2010 pepinia

Profile

user: valyat

Както споменах и в предишния си пост в сайта http://www.adminpro-bg.com в раздел АдминС в папка "Каталог файлове" и раздел "АдминС - 2009 / 2010 учебна година" може да си изтеглите програмата, която е безплатна. Но както казах и преди при инсталиране базата данни е празна и за да я ползвате за отпечатване на Удостоверения за ПГ трябва да въведете цялата информация (което може да направите за следващата учебна година).

При инсталиране може да заредите файл от базата данни в Админа. Няма защо  да чакате следващата година.Така или иначе вече си имате тези данни в електронния образец. Направете един архив. Сама програма при стартирането си ги иска.Посочете и откъде да си ги вземе и...Успех!Smile

29.05.2010 valyat

Profile

Здарвейте!

Програмата за конвертиране на PDF документи е ABBYY PDF Transformer (конвертира основно във формат на Word и Excel) и може да се изтегли от някой торент.

Както споменах и в предишния си пост в сайта http://www.adminpro-bg.com в раздел АдминС в папка "Каталог файлове" и раздел "АдминС - 2009 / 2010 учебна година" може да си изтеглите програмата, която е безплатна. Но както казах и преди при инсталиране базата данни е празна и за да я ползвате за отпечатване на Удостоверения за ПГ трябва да въведете цялата информация (което може да направите за следващата учебна година).

Тъй като детето ми сега завърши ПГ в детската градина Удостоверенията, който получихме бяха написани на пишеща машина. И доколкото разбрах от госпожите това е направено от фирма, извършваща професионални машинописни услуги (разбира се срещу заплащане от наша страна).

28.05.2010 Zabava4ka

Profile

user: valyat

Като преподавател по Информатика и ИТ мога да ви препоръчам следното: Може да сканирате Удостоверението и след това със специална програма може то да се конвертира в документ на Word. След това попълвате данните на детето и отпечатвате върху оригиналната бланка. 
Коя е програмата за конвертиране в документ на Word? Моля за насоки, тъй като не съм удовлетворена от самодейните си опити за натъкмяване на текста в бланката. Детските градини ( в голямата си част) нямаме абонамент и достъп до АдминПро.

22.05.2010 tsetsi73

Profile

 Здравейте,Вашата система за работа е Админ С-тази е за работа в детски градини-това ви е образеца и оттам си теглите удостоверенията,децата ви ги има,колегите ви също,така че както колегите от форума споменаха,вие не би трябвало да имате проблем с вашите удостоверения.Аз пиша тези неща в нашето училище,даже вече съм и готова с начален етап,но помагах миналата година на една директорка на ЦДГ,така че оттам действайте.Успех.

22.05.2010 elena0910

Profile

Колеги,трябва да попълня удостоверенията за завършена подготвителна група в детската градина ,но не знам как точно да ги формулирам .Ако някой може да помогне ето имейла ми Elena0910@abv.bg .Предварително благодаря.

21.05.2010 pepinia

Profile

Привет! Втора година правя удостоверенията  с АдминПро и   оценявам удобството на този начин спрямо допотопното натаманяване с разни видове шаблони в Word, през което, разбира се, съм минала през годините. Вчера приключих документите за завършен първи клас, а днес почни приключих и завършен начален етап. Лесно, удобно и бързо. И не изисква никакво въвеждане на каквата и да е било информация, защото програмата  ползва базата данни на AdminL. Само избираш оценките от падащо меню, въвеждаш регистрационния номер и...печатиш.За 30 мин. един клас е готов. Възползвайте се от тази програма, колеги, и не се мъчете. Достатъчно ни е натоварено, за да си го правим още по-трудно.Успех! 

21.05.2010 valyat

Profile

Здравейте, колеги!

По принцип в училищата са задължени да имат програмата АдминПро (http://www.adminpro-bg.com), за която всяка година се заплаща такса за поддръжка и получаване на актуализации. В нашето училища с тази програма си правим Образец1 и отпечатваме всички удостоверения и дипломите за 12 клас, но това изисква да са въведени всички преподаватели и часовете им за текущата учебна година, всички ученици с цялата информация за тях (часове, кл. ръководител, ЗИП, СИП и пр.).

Програмата АдминПро има и безплатна версия (с коятро ние работехме преди 2007г.), която може да се изтегли от същия сайт.

В детските градини мисля, че няма практика да се използва тази програма тъй като госпожите на дъщеря ми (която сега завършва подготвителна група в детската градина) споделиха, че в Плевен има само една фирма, която срещу заплащане печата удостоверенията за завършена подготвителна група.

Като преподавател по Информатика и ИТ мога да ви препоръчам следното: Може да сканирате Удостоверението и след това със специална програма може то да се конвертира в документ на Word. След това попълвате данните на детето и отпечатвате върху оригиналната бланка. 

20.05.2010 jidi

Profile

Могат да се попълват на компютър но трябва да имате специална програма. Тази година ни я качиха за първи път в училище и нещата станаха мнага по-бързо. Трябва да се поинтересувате, може би учителя ви по информационни технологии ще ви помогне .