Проблем със сървъра

Публикувана на: 17.11.2009, от ivona_iv
Кoментари:3
Здравейте! След прекратяването на дейността на Националната образователна мрежа, беше сменен доставчикът ни на Интернет (вече сме към Нет-сърф - Монтана). Проблемът ми е, че не мога да използвам сървъра, защото няма връзка нито с Интернет, нито с локалната мрежа в компютърния кабинет. Хилядите ограничения, които ни бяха наложени от НОМ не ми позволяват да променя мрежовите  настройки. Очаквах, че новият доставчик е получил нужната информация за да пренастрои сървъра (щом все още не съм достатъчно надеждна, за да бъде съобщена на мен :)), но се оказа, че не е така. Мога евентуално да преинсталирам операционната систена (ако не се окаже, че и това ми е забранено - не съм опитвала още), но там има много полезна информация и не мисля, че по този начин трябва да се спасявам от последиците на НОМ. Моля споделете как решихте този проблем.

Коментари 3

11.01.2010 imho

Profile

 Имам и друг интернет и сега.

11.01.2010 ilian_kavalov

Profile

 Вероятно мрежата от и-клас е вече мъртва, не съществува. Щом те ти казват, че сървърът не ти е нужен...

Опитаха се хората да изградят стабилна система, но всичко е временно..

До колкото помня Вие не бяхте в самото начало с интернета от МОН, не бяхте вътре в системата?!

17.11.2009 imho

Profile
Пишете едно писмо на съпорта... support.edu@lirex.net .

Ето фрагмент от писмото, което получих от него по моя случай.

8< -----------------------------------------------------------------------------

Здравейте. Добавил съм настройката на рутера да раздава автоматично настройки на компютрите в мрежата. Наистина, сървърът вече не е нужен за работата на останалите компютри. Те не трябва да се присъединяват към домейн. Единственото, което трябва да направите, е да свържете компютрите в залата към 4-ти порт на рутера и да добавите прокси сървъра във браузърите - isa-array.edu-bg.net порт: 8080 .