Програми за създаване на web страници

Публикувана на: 14.11.2009, от staneva_st
Кoментари:13

Колеги, нека в тази тема да си помогнем като споделим всички програми, които сте използвали при изработването на web страници. По този начин можем да обменим опит и да си помагаме, ако се наложи.

Аз лично съм правила с чист HTML (нищо особено), Front Page (прилича много на Microsoft Word, но според мен не е добра програма за създаване на страници), Macromedia Dreamweaver (мисля, че  е доста добра и се постигат добри резултати). Наскоро открих WYSIWYG Web Builder. В момента я разучавам, изглежда отлично и се надявам и с нея да постигна добри резултати.

Могат да се правят web страници и с готовите платформи като wordpress например. Аз лично имам блог на детето ми точно на такава платформа. Да Ви кажа честно, обаче не знам как точно се процедира, ако трябва да си я свалиш и да си я качиш на собствен сървър, защото е необходимо да се направи и база от данни на my sql. Ако някой знае повече за платформите, разкажете.

Хубаво е в страниците да има и flash анимация или изцяло да е направена с flash. В момента проучвам програма, която е базирана на flash ефекти, но за съжаление е tryal. Една колежка от форума сподели за програмата Incomedia web site X5, с която също могат да се направят чудесни страници. За съжаление аз не можах да я открия, а доколкото разбрах лиценза й е 99 лв. и е на български.

Очаквам и Вие да се включите. Yes

Коментари 13

22.11.2009 valyat

Profile

Не съм много сигурна (не съм правила клипчета с нея), но мисля че панела се добавя автоматично от програмата.

21.11.2009 staneva_st

Profile

Колежке, благодаря че и Вие се включихте в темата. Само пак да попитам - програмата PhotoStory3 добавя ли панел на клипчета или само на снимки? Във Вашият сайт ми прилича, че са сложени само снимки, но може и да бъркам.

21.11.2009 valyat

Profile

Здравейте!

Редовно следя във форума темата за създаването на уеб сайтове и бях приятно изненадана когато открих, че сайта който създадох и поддържам е даден за пример. И аз като Вас много исках да даправя клипче, което да сложа на началната страница на сайта, още повече че Гимназията ни от доста години има и химн. Прoбвах какво ли не - много програми и скриптове - но все нещо не се получаваше. Докато през лятото съвсем случайно в Интернет открих програмата PhotoStory3. Много лесна е за работа и наподобява Windows Movie Maker. Файлът се записва във формат, който е подходящ за използване в Интернет. Пропуснах да спомена, че сайта е създаден с MS Front Page.

21.11.2009 staneva_st

Profile

user: imho

Собствено техният код е

Естествено, трябва да си хоствате видеото.
Youtube, Vbox подобни ви генерират директно кода, който да сложите в сайта си, примерно

Благодаря за информацията. А има ли начин да не го качвам във Vbox? Искам да е активен само на нашия сайт.

17.11.2009 imho

Profile

Собствено техният код е

<EMBED src=sounds/PhotoStory2.wmv width=396 height=303 mce_src="sounds/PhotoStory2.wmv">
Естествено, трябва да си хоствате видеото.

Youtube, Vbox подобни ви генерират директно кода, който да сложите в сайта си

15.11.2009 staneva_st

Profile

Успях да прегледам кода, но не можах да сложа скрипт. Затова си отворих файла в Dreamweaver и там успях, но това си е играчка. Трябва да има начин, но още не съм я разучила. Вчера седнах и се надявам скоро да имам по-голям напредък.

Разгледах доста страници на училища. Видях, че има клипчета, които са сложени в прозорец наподобяваш панела на Windows Media Player. Намерих програми, в които могат да се добавят снимки в подобни панели, но не и клипчета. Ако някой е слагал и знае как се прави, моля да ми помогнете. Embarrassed

Пример: http://www.gpche-pl.com/ (примера е за панела, иначе и тук са сложени само снимки).

Мога да конвертирам клипчето във флаш или друг формат. Интересува ме с коя програма се добавя панела.

15.11.2009 imho

Profile
Под Page Properties нали има едно Page HTML... И все пак, това е програма по-скоро за начинаещи и не бива да очаквате чудеса от нея.

15.11.2009 staneva_st

Profile

user: imho

Десен бутон върху страницата - Page Properties... панел General
Character Set -> Cyrillic (Windows 1251)
Page Language -> Bulgarian
и отдолу има един бутон Make Default.

Благодаря много за разяснението. Снощи се борих и го открих. Но сега имам друг проблем и пак се надявам за малко помощ. Имам безплатен вариант на часовник, който е направен с Java Script и CSS. В Head на HTML документа искам да извикам няколко такива файла, но не знам как да го направя. Видях, че в Toolbox има Java Script, но как да стане извикването в главата на документа.

14.11.2009 imho

Profile
Десен бутон върху страницата - Page Properties... панел General
Character Set -> Cyrillic (Windows 1251)
Page Language -> Bulgarian
и отдолу има един бутон Make Default.

14.11.2009 staneva_st

Profile

Благодаря на всички за отговорите. Надявам се и другите да се включат.

imho, ако сте работили с WYSIWYG Web Builder можете ли да ми кажете къде мога да видя сорса (кода) на страницата. Проблемът ми е следният, че като пиша на кирилица в браузъра се визуализират маймунки. Знам как да оправя кирилизацията, но трябва да вляза в кода. Трябва ли да отварям в друга програма за уеб страници, за да го променям?