Сайт за България

Публикувана на: 22.10.2009, от bgjourney
Кoментари:16

 Почитаеми учители,

Аз не съм Ваш колега, а администратор на сайт , който описва нашето отечество България - Българска архитектура, фолклор, планини, пещери, Черноморие, защитени територии. Чест за мен ще е да го разгледате и евентуално да Ви бъде полезен в работата. Освен каченото досега, предстои в близките месеци наред с други теми постепенно да добавям и "Речник на остарели, редки, чуждици и диалектни думи" /работата по него е огромна/ към който, предполагам, че ще проявите интерес. Ще се радвам да получа и препоръки от Вас.

Благодаря Ви!

В. Стойчев

Коментари 16

04.11.2010 bgjourney

Profile

 Почитаеми учители,

Буква Д от речника е преработена и допълнена, качена е и буква Е - Речник на остарели, редки, чуждици и диалектни думи - Е - 5 страници и буква Ж - Речник на остарели, редки, чуждици и диалектни думи - Ж - 3 страници. Поради наличието на нови източници, качените преди букви ще се преработят и допълнят паралелно с качването на нови букви. някои препратки все още не работят, за което моля да за извинение - няма как да има препратка към некачена буква. Може да използвате търсачката от първа страница на портала, с изключение все още за буква Ж.

Надявам се речникът да Ви е полезен в работата.

Желая Ви всичко добро и ползотворна работа!

В. Стойчев


23.01.2010 bgjourney

Profile

 Почитаеми учители,

Започнах и скоро ще завърша качването на буква Д от речника. Понастоящем има качени 4 страници, като всяка от тях води до останалите 3. Ето линк - http://www.bgjourney.com/Bit%20t%20Kultura/Old%20gloss/Old%20gloss%20D.html

 Желая Ви всичко добро и приятни почивни дни!

28.11.2009 bgjourney

Profile

 Уважаема iv_2007,

Речникът на чуждите думи, с който работим, е от 1970г. и е напълно възможно вашият да е по-пълен. към него добавяме други източници /енциклопедии и речници/. Въобще не претендирам, че в сайта качвам "Абсолютният речник".

Крайната ми цел - нямам.

Целта, с която е създаден сайта - натрупване на информация за България, която всеки може да чете безплатно.  Написано е тук - как работи сайтът т. 1 и 2

Благодаря Ви и приятен ден!

28.11.2009 iv_2007

Profile

 

Здравейте Bgjourney, радвам се, че напредвате. Не зная каква е крайната цел на речника, както и кой е източникът с остарелите думи за него. Аз също имам речник на чуждите думи в българския език от 1982 г. Много от думите, които откривам там, ги няма във вашия речник. Според мен сбирката Ви ще бъде по-пълна, ако включите по-голяма част от тези думи. Спорна работа! Yes

28.11.2009 bgjourney

Profile

 Почитаеми учители,

Качих и буква "Г" от Речник на остарели, редки, чуждици и диалектни думи .

Желая Ви приятни почивни дни, лека и спорна работна седмица!


13.11.2009 iv_2007

Profile

Ето как изглежда пясъчната лилия от резервата "Пясъчна лилия" до Бургас:

Pancratium maritimum “Царицата на цветята” или "Морски нарцис"

13.11.2009 bgjourney

Profile

 Благодаря Ви!

Радвам се, че Ви харесва. Мнението на Вас - нашите учители /дори да съм на 36г./ е изключително важно за мен и другия администратор. Понастоящем обработваме буква "Г" и когато я кача ще Ви информирам.

Желая Ви всичко добро и спорна работа!

13.11.2009 anilenas

Profile

   Поздравявам Ви за сайта! Wilted Flower

   Разгледах го с интерес! Речникът е страхотна идея!

   От природните забележителности си избрах пещерата "Орлова чука", заради чудесната снимка с един  сладур, който ще става спелеолог!Big Smile Инстинкт на учител!Wink

    Много настроение и успех Ви желая!

        

12.11.2009 iv_2007

Profile

 

Поздравления!

Това също много ми хареса

Бакаджик, Ямбол, Чарган, х. Индже войвода

12.11.2009 bgjourney

Profile

 Почитаеми учители,

Качих и буква "В" на Речник на остарели, редки, чуждици и диалектни думи

 

Уважаема iv_2007,

Думата, употребена в оригиналния текст на това място е "канилъ".