Крайгодишните тържества с децата от ПГ

Публикувана на: 29.03.2009, от canova-dimitrova
Кoментари:2

 

 

   

 

 

 Колеги,работя в ДГ, която е една смесена група и имам 2 деца,

които са подг.гр. И просто се чудя,какво край годишно тържество Wilted Flower

маже да се направи с тези 2 деца за изпращането им в училище.

Моля,да ме посъветвате! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

   

ането им училище.

Коментари 2

29.04.2009 neva

Profile

 Разбирам притеснението ви, защото е много трудно да се работи в смесена група.Може да  направите общо тържество, като дадете възможност на тези 2 деца да се изявят с познанията си за броене,откриване на звукове, отгатване на гатанки,а защо не самите те да са водещи на тържеството или разказвачи...И в края на празника да ги поздравите ,че са се справили успешно,завършили са ПГ и да им връчите удостоверенията.Може за раздяла другите деца да им изпеят песничка или да танцуват заедно,да ги изпратят с пожелание да бъдат добри ученици... Имате много варианти,подберете си сценарий,който да отговаря на възрастта на децата,може да е драматизация на приказка или повече песни ,танци и стихотворения,нещо по-раздвижено.Успех!

06.04.2009 gg4sl

Profile

SmileАко аз трябваше да взема решение по вашия казус ,бих направил изпращане- концерт на тези две деца .Предполага се ,че те санай-добре от всички при  възпроизвеждане на текст ,в игрите и др.-можете да ги ползвате като водещи,разказвачи на приказка за драматизация ,организатори на игри,за наричания и още какво ли не.Така ще се почувстват значими и важни и ще ги мотивирате допълнително и тях и по-малките.

Успех и поздрави !Smile