Сценарий за празника на мама

Публикувана на: 04.03.2009, от mariana_n
Кoментари:6

ТОВА Е МОЯ СЦЕНАРИЙ ЗА 8 МАРТ! НАДЯВАМ СЕ ДА ВИ БЪДА ПОЛЕЗНА.

СЦЕНАРИЙ ЗА  ПРАЗНИКА НА МАМА На фона на весела музика се появява момиченце/Бети/,което танцува.Музиката затихва:Бети :„Ходя,мисля,чудя се,незнам,дар какъв на мама аз да дам,дар за маминия ден,дар чудесен,дар от мен.” Момичето се замисля,натъжава се.Чува се вълшебна музика.Появява се феята. Фея: Светъл ден пристига тука,Тихо на вратата чука:Ставайте деца с весели сърцаСрещайте вестта голяма  -Празник , празник има мама. Здравейте,познахте ли ме?Аз съм феята на желанията.От далече усещам когато някой е тъжен и се отзовавам да му помогна. В  празничен ден като днешния никой не бива да тъгува. Защо не си радостна  Бети?Бети: Защото не можах да избера най-чудесния , най-скъпия и най-желан подарък за моята майка. Дали да бъде песен или стих или пък весел танц? Сама незная , а празникът е днес.Фея: Не се тревожи Бети. Предлагам ти да отидем заедно в Страната на подаръците. Там има такова изобилие от ценни и красиви неща , че е невъзможно да не избереш най-доброто от тях , с което да зарадваш своята майка.  Звучи отново вълшебна музика.Детето затваря очи,а феята го завърта няколко пъти. Фея: Отвори очи, Бети , вече сме в страната на подаръците. Бети: Колко много лъскави  кутии. И с панделки!Какво ли и ма в тях?Фея: Провери сама. Погледни в първата кутия.Бети: Тук има едно красиво момиче с венец и кошница с цветя./подава и ръка,момичето излиза пред кутиите/Пролетта:„Пеят птички пъстрокрили,тръпне свежия листаксъс чадър от синя свила –ето ме при вас съм пак.спирам над горите гъсти,спирам сред полята ази разтварям с тънки пръстинай-сънливите цветя.”Бети: Познах те. Ти си пролетта.Колко хубаво би било да подаря на мама прекрасната пролет! Тя носи със себе си и слънце , и цветя , и птичи песни , но съм много любопитна какво ли има в другите кутии.   Ха , та това са цветя./подава ръка на кокичето и то излиза/Кокиче:„Нищо , че е студ и халасъс забрадка снежнобяла,цъфна първото кокичес него мама ще закича.кокиче,тъничко кокиче,свенливо мъничко момичеза майките така си мило,че първо си ги поздравило.”Бети: /ръкопляска/ Браво , браво! / подава ръка на второто цвете/ А това е минзухарът.Минзухар:„Минзухари , минзухариминзухарено море……..кой ще смогне , кой ще сваривсичките да обере?аз съм малко минзухарче –на кокичето другарче.С мен букетче направете,с мене мама поздравете!”Бети: Хубаво си минзухарче./подава ръка на третото цвете/ Ти си теменужката ! Пзнах те по чудесния ти аромат. Теменужка:„Слънчо щом прогонизимните вихрушкицъфнаха на пролетгорски теменужки.вижте им цветчетосиничко , засмяноС първото букетче- мама закичете.” Бети : Чудесни сте цветенца и ще бъдете прекрасен подарък за мама , но аз искам да надникна и в другите кутии. Ето тук има ……………… мартеница!Това са Пижо и Пенда.  Колко са красиви!  Пижо : „Баба Марта бързаламартенички вързаламорави , зелени,бели и червени!първо на гората  -да листят листатаи да дойдат всичкитещъркелите , птичките-първият певецславей хубавец.”Пенда  : „После на градините  -да цъфтят гергините,и латинки алени ,и божури шарени.Ябълки да зреят,круши да жълтеят.А пък на дечицатавърза на ръчицатамартеници чуднисъс ресни червени-да са ранобудни,да растат засмени!”Бети:/ръкопляска/ Много хубав подарък , но може в другата кутия да е още по- хубав! Какво ли има тук? О , това е Слънчо! Добре дошъл ни топъл Слънчо!Слънчо:„Слънчицето вече греекосърчето вече пее,а над детските главичкипрелетяха лястовички.Тичайте дечица бържеСлънчо люлка да ви вържеи във люлчица от злато,мигом да ви залюлеекато ви люлеецял ден да ви грее!”Бети: Това пък е луната! /Излиза луната/Слънчо към луната: „Бабо Месечинке,Бяла побеляла                                        много си ни рано у дома огряла!” Луната: „Рано тръгнах Слънчо,с първата звездицатрябва да приспивам малките дечица.Утре като почнешслънчо да ги будишнека са наспани,палави и игриви!”Бети: Ето го и Звездното момче!Звездичка: „Блести на небето едничкадалечна и светла звездичка.Тя има ли име- незная,но легна ли в тъмната стая,тя винаги кротко наднича-навярно децата обича!Навярно тя иска полека,да слезе по звездна пътека,при мене да дойде отгоре,да чуе какво и говоря.”Бети: Какъв по- хубав дар от този да подаря на мама Слънцето,Луната и Звездите? Но в кутиите има още толкова много подаръци…..Много искам да узная какво ли има в тази кутия? Има………кафез с три птичета.Почакайте, мили сладкопойничета – сега ще ви отворя вратичката./птичките долитат на сцената/1 птичка:”Ку-ку, ку-ку, ку-куЧухте ли, деца,първа кукувицас първа пролет кукана зелена бука.Пак да падне дъжд,да поникне ръж,клас да се налее,жито да узрее.Да са подсладени ябълки червени.Ку-ку, ку-ку , ку-ку….” 2 птичка:”Славейчето сладко пеетрънки клончета люлеене замлъква до зорипо градини и гори.И небето се синее,а пък славейчето пее,там на клончета зеленислушат птички наредени:Три-ли-ли;три-ли-ли…” 3 птичка:”От листец на листецскача кос хубавец.По гори и бърда –звън звъни на стада.Скачай , кос , хубавецпръв другар и певецняма сняг и мъгли,а цветя и пчели.”Бети: Чудесно би било да подаря на мама кафез с три птички , които да я веселят с песните си , но нали тя сама ме учеше , че птиците трябва да си пеят на свобода. Литнете , мили сладкопойничета – в клоните на дърветата ще сте по- щастливи , а аз ще погледна в другата  кутия.  /от там излизат двама палячовци/1 клоун:”Хоп – ла –ла!Гледай ти какво било!Щъркел кара колелослон танцува със петелносорог с балон се вдигаи гъсок разгръща книга.Пее и преде на хуркастогодишна костенурка.”  2 клоун: А това е папагал –пет езика овладял,но забравил папагалски-реч държи на португалски.Ръкопляска му с крилабухал с черни очила.Ха , кажи дете сегакъде случва се това? Бети: В цирка! Там е толкова забавно!3 клоун:”А ти знаеш ли , момиченце , какво е смешно?Бети: Какво?3 клоун: „Какво е смешно?То се знае –ежко ръченица да играе.Смешно е бълха с овчарски скокда прескочи океана дълбок.Лъв със заек да се бори,папагал със радио да спори.Но какво от всичко най- е смешно?Да чуеш привечер комараурока си по смятане да преговаря.”Бети: Наистина е много смешно! 1клоун:”Ние знаем и смешна песен.”Бети: Изпейте я тогава.   Следва песен : „ Глезен Иван” Бети: Зная , че неслучайно сте в страната на подаръците , мили клоуни.Вие ще направите така , че по лицето на мама да грейне весела усмивка . А не е ли чудесно да видя моята майка засмяна?Фея: Това ли е подаръкът , който си избра Бети? Бети: О,добра фейо! Много съм зтруднена. Харесват ми всички подаръци , които разгледах и незная кой от тях да избера.Фея: Тук има още 2 неотворени кутии . Дано във тях намериш неща , които да харесаш и избереш.Бети: Нямам търпение да проверя./отваря предпоследната кутия – излиза Многознайко/ Бети: Ти пък кой си?Могознайко пее:”Многознайко се наричмна децата мил другар.По игрите се увличам,а в задачите съм цар.Тра –ла-ла , тра-ла-ладобър ден,деца!Бети:”Добър ден,Многознайко! А ти какво ми предлагаш да подаря на мама?Могознайко: Предлагам ти една игра. Играе се така: Представи си , че си в голям град и се изгубиш. При теб идва един полицай и те пита :”Как се казваш момиченце?”Бети: „ Беатрис „Могознайко: На колко си години?Бети: На 7.Многознайко: А на кой улица живееш?Бети:…………………………………..Многознайко: Как се казва майка ти? Опиши я: какава е косата и , какви са очите и , как се облича и какво най- много обича да прави?Бети: …………………………./описва/Многознайко:Коя е тази майка?Нека да стане да я видим всички./майката става – всички ръкопляскат/Бети: Колко интересно! Хайде да я изиграем всички!Феята се намесва: Нека да изберем деца , които да опишат своите майки./Избират се няколко деца, които правят описание на своите майки/Фея:Хареса ли ви играта?Е ,Бети , избра ли си подарък?Бети: Тази игра беше много интересна , но как да избера като не съм погледнала в последната кутия? Я-а-а…..тук има две кукли Излизат куклите и танцуват под звуците на „Мила кукло барби”2-те кукли заедно: „За празника голям сме се събрали,денят на майките е днес,нека с песни да ги поздравими хубавия празник да им честитим.”Бети:Да пеем , да пееем всички. /песен „От кога ни е родила”/Бети към Феята : Мила , добра Фейо,мога ли да подаря на всички майкии пролетта , и цветятяи слънцето , звездите и луната,и песните на птиците в гората?Фея: Да , Бети , очаквах да се сетиш и за другите майки , не само за своята , защото……………..„Колко много майки по земята,колко много майки по света и на всички във сърцата все еднакво грее любовта!”               /танц „Виждам те , гледам те”/        

 

Коментари 6

28.03.2009 vera1981

Profile

МНОГО ХУБАВ САЙТ!!!! И аз не го знаех.Благодаря!Wilted FlowerYesParty!!!

16.03.2009 Mama Chochi

Profile

Mnogo, mnogo Vi blagodarja, ne go znaeh tozi site, no mnogo mi haresva, ste si go polzvam s udovolstvie:) Znaeh si az, che uchitelite ste mi pomognat, i majka mi, i baba mi, i svekurva mi sa uchitelki i znaja, che tova sa seriozni hora:) E, moeto dete njama da e uchitelsko, no az ste se staraja mnogo:)

15.03.2009 BabaYaga

Profile


http://krokotak.com/hands/i/2009031400001

Ето една идея. Успех! :)

15.03.2009 BabaYaga

Profile

 Ето тук една примерна коронка на минзухарче:

http://krokotak.com/hands/i/2009031400001

 Дано Ви е от помощ или поне да Ви подсети за друга идея. Успех! :)

13.03.2009 Mama Chochi

Profile

Здравейте! Майка съм на тригодишно момченце, което за първи път ще участва в пролетно тържество, ще играе минзухарче. Можете ли да ми обясните,може и със снимки, как да му направя минзухарче от картон за главичката. Ще ви бъда признателна и благодарна.

04.03.2009 zaika

Profile

hjfhajfejh