Дискриминация

Публикувана на: 22.02.2009, от marsia
Кoментари:2

Да ви разкажа моят филм.

Учителка съм от 32 години,последните 24 от тях съм все в едно и също училище.През годините бях и помощник-директор,временно бях и директор.Участвах в конкурса за директор,но той бе спечелен от друга личност,скандално известна в нашия град,че където и да отиде,съсипва всичко за 1-2 години и после се мести на друго място.Дъщерята на тази личност е зам.областен управител .

Още с идването си тя реши,че аз съм заплаха за нея по обясними причини.И се започна един тормоз,за който няма да ми стигнат томове Веднъж вече ме уволни дисциплинарно,естествено за дреболии,възстанови ме по настояване на Инспекцията по труда,после пак ме уволни,този път по член 328,ал.1,т6-«Липса на професионална квалификация за изпълняваната работа.»И като втори мотив-нямала съм втора специалност чужд език.

 Направих жалба до РИО .Тя научи за нея още същия ден и докато се наканят да дойдат,всичко беше скрито-покрито и оправено.Писах до Омбудсмана-в началото бяха вдъхновени,но след седмица ми се обадиха,че не могат нищо да направят.

След първото уволнение писах и в правния форум.Съветваха ме да напусна,да се махна,да не си губя здравето.Добре,но защо така-набедена,обругана,след 24 години?И как се намира работа на 54 години като цял живот си работил все това?

Заведох дело.И го спечелих.Обаче сега дойде най-трудното.Какво да правя?Струва ли се да се върна?Какъв ще бъде животът ми?Да чакам следващото уволнение ли?Не знам дали да си хабя здравето...от друга страна-без пари не се живее.Какво да правя?Дайте съвет.Idea

Коментари 2

22.02.2009 mimi70

Profile

Първо, Ви поздравявам за смелостта и силата, която сте проявили! Малко хора биха проявили такава устойчивост и сила на психиката, особено в моменти на тормоз.

Аз бях казала веднъж, че всичко ни се случва, защото така трябва. Може би, ако беше друг човек на ваше място нямаше така да се случат нещата. Вие сте силна личност и сте извели процеса докрай. Поздравления! Вие сте показали вашата правота и това е видяно от всички. Предполагам, че вашият директор какъвто и да е, за него това има някакво значение и ще си направи важните изводи за работата си.

Затова, моят съвет е да се върнете на работа, защото Вие го заслужавате. Не на вас трябва да Ви е неудобно. А как ще се развият събитията после, времето ще покаже. По всяко време можете да напуснете и да си търсите друга работа, а нищо не ви пречи и сега да си търсите нещо друго, но се върнете!

Тук май сме все "черни овце". И аз имах проблеми от този сорт, но всичко отмина и все още съм в същото училище.

 

 

22.02.2009 zdravkop

Profile

 Здравей, Марсиа!

Знам от личен опит колко е трудно да се бориш с вятърни мелници. Имам подобна на твоята съдба и често съм си задавал и аз подобни въпроси. Струва ли си да търпя всичко? Според мен си струва, още повече, че си спечелила делото. Най- лесното е да напуснеш, но по този начин ще доставиш удоволствие на един некоректен и нехигиеничен човек. Върни се и си отстоявай правата. Поне това е моят избор- за добро или за лошо. Можем да минем на лични, ако желаеш да поговорим по- подробно.