Съставяне на план конспекти

Публикувана на: 11.12.2008, от mobilna
Кoментари:26

 Колежки ,наскоро имах проверка от директорката,но се оказа,че според нея иманови образователни изисквания за написване на план конспект,само че аз не съм запозната с тях.Дайте примери :вие как  си водите план конспектите?

 

Коментари 26

06.09.2014 tatka43

Profile

здравейте,колеги ще водя подготвителна група 3 на издателство ,,Анубис'' Приятели с автори:Надежда Витанова , Румен Бостанджиев  и търся някой който може да ми разработи срещу заплащене план-конспекти на теми : ,,Откриваме звуковете'', ,,Умеем да си служим с думите'' ,  ,,Разказваме по картина'' , ,,Да довършим рисунките'' -(БЕЛ)     ЗРС(МАТЕМАТИКА)- ,,Знам и мога'' СТР4 ,5 ,8,9  ЗНС - ,,Знам и мога-СТР:6,7,10,111 и ако имате готови разпределения на ,,Анубис'' на Приятели по (Математика,БЕЛ, Музика,Природен Свят от Приятели с природата, Социален свят-Приятели с моя свят ,ИИ,Домашен Бит и техника , ФВС, игравова култура .

 

СПЕШНО МИ ТРЯБВАТ 

FACEBOOK:  Биляна Николаева

GSM: 0988385756

18.01.2014 Victoria333

Profile

Здравейте на на мен също ми предстои изпит , като задачата ми е да изготвя план-конспект  на тема ''Цветове'' за деца от детската градина , но с увреден слух , някой има ли такъв или подобен ...

18.01.2014 Victoria333

Profile

Здравейте на на мен също ми предстои изпит , като задачата ми е да изготвя план-конспект  на тема ''Цветове'' за деца от детската градина , но с увреден слух , някой има ли такъв или подобен ...

18.01.2014 Victoria333

Profile

Здравейте на на мен също ми предстои изпит , като задачата ми е да изготвя план-конспект  на тема ''Цветове'' за деца от детската градина , но с увреден слух , някой има ли такъв или подобен ...

01.09.2012 emishka

Profile

здравейте!търся урок на тема "Здравето-безценно богатство"

18.11.2009 swetla_chaweewa

Profile

Здравейте,в момента има открита процедура за кандидатстване с проекти за деца със СОП

http://sf.mon.bg/

31.10.2009 doli_t

Profile

Колеги, моля да ми помогнете - за първи път съм в първа група - много бих искала да ми разкажете как протича денят след като завършите заниманията преди обяд, при лошо време

28.10.2009 log.ilieva

Profile

 ЗДРАВЕЙТЕ!

РАЗРАБОТВАЛ ЛИ Е НЯКОЙ ОТ КОЛЕГИТЕ  ПО ПРОЕКТ  КЪВ ЕС СВЪРЗАН С ДЕЦА СЪС СОП. 

АЗ РАБОТЯ КАТО ЛОГОПЕД В ДГ И ВИЖДАМ, ЧЕ ТЕЗИ ДЕЦА ИМАТ НУЖДА ОТ ДОПЪЛНИТЕЛНО ОБУЧЕНИЕ ОСВЕН ПРЕДЛАГАНОТО ОТ РЕСУРСНИТЕ УЧИТЕЛИ. ИМАМ ИДЕИ, НО МИ Е НУЖЕН ПРИМЕРЕН ПРОЕКТ, ПО КОЙТО ДА СЕ ОРИЕНТИРАМ ВЪВ ФИНАНСОВАТА И ДР. ЧАСТИ.

ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРНА АКО МИ ИЗПРАТИТЕ ТАКИВА НА e-mail: log.ilieva@abv.bg

26.10.2009 caprice65@teacher.bg

Profile

 Да, има нови неща при подготвянето на план-конспектите по отделните предмети.

Новото  не се състои в целите и задачите, а в начина на предоставяне на самата информация в план-конспекта. Новото е това, че се иска дейност на учителя и дейност на учениците - всъщност това сме си го правели и преди под формата на въпроси и отговори. Сега е: дейност на учителя - например: Учителят поставя въпроси към класа за ...................................... Насочва вниманието на учениците към ....................... - времетраене........ мин. Отново си същесвуват частите на урока: организицая на класа, актуализиране на стари знания, нови  знания и т.н.Към всичко това се поставя дейност на учителя и учениците. Всичко може да е под формата на таблица, за по-прегледно. Според мен това е новото. Скоро се явявах на изпит за придобиване на втора специалност и тези неща бяха включени в изискванията за методическата разработка на урока. Преподавателят по методика на обучението към  ТУ-София постави и други изисквания, но не смятам, че те се използват в масовото училище.

Дано тези обяснения свършат работа. Пък ако случайно вашият директор си направи труда да ви каже какво е новото според него, споделете го :)))))

26.10.2009 mucun72

Profile

 план-конспект означава да напишеш педагогическата технология.Самият ход на ситуацията не можеш да напишеш,защото не знаеш как ще протече,не можеш да предвидиш какво ще кажат децата.Технологията е:

тема,ядро

форма-задължителна или незадължителна.обучаваща или игрова

цел

задачи

очаквани резултати

методи

похвати

средства

а за да ти помогнеме трябва да ни дадеш темите за различните групи,какво ще преразказват децата?