Помощ! Трябва ми сценарий

Публикувана на: 15.11.2008, от aneli003
Кoментари:13

Здравейте всички във форума,

трябва ми сценарий за новогодишно тържество на фирмено парти. Моля, ако някой може да ми помогне да пише. Приемам всякакви идеи за игри и начини за провеждане на тържество.

Коментари 13

20.01.2010 enita_ivanova

Profile

Миналата година направих драматизация по "Апостола в премеждие".Получи се много добре и на децата им беше интересно и забавно.

28.01.2009 peki

Profile
Колежке, идете във форума на " Детски градини и предучилищно образование" , след това на отделните теми - има специална тема - " Сценарии за празници в детската градина" . Аз ползвах част от тях и съм много благодарна на колегите, които са ги предоставили!

27.01.2009 tamita_73

Profile

 

17.01.2009 annie.tna

Profile

 Това, което предлагам есъстезание,посветено на Левски.Може да се използва за отбелязване на деня.Ние обикновено правим рецитали, но нямам нищо в рс-то, но и това ще свърши работа.Надявам се да съм помогнала, не е задължително винаги да има рецитал, освен това 3 март е съвсем наблизо.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Водещи

 

 

Водещи:

- Братя, нашата свобода от нас зависи. Трябва да жертваме всичко, па и себе си!-

- Бай  Василе, а като се освободи България, ти каква служба ще заемеш?Зер пада ти се най-висока служба!

- Никаква!Ще ида при други поробени народи и ще правя това, което върша тук.

-А кого ще си изберем за цар?

-Ако се борим само за да имаме нов господар, то сме глупци!В българско не ще има цар, а народно управление и всекиму своето!

 -Тогава какво ще напишем на знамето на свободата?

- Ще имаме едно знаме, на което ще пише ,,Свята и чиста република”

І водещ

Да съм такъв-нима е лесно?

на Левски гордия урок

аз уча- да живея честно,

към грешките да бъда строг!

ІІ водещ

Да не търпя край мен лъжата

и клеветата нито миг!

Във мислите си и в делата

да бъда негов ученик.

І водещ

Уроците на Левски!Те са

изречени със дързък глас.

Макар че друг е в тях адреса,

той сякаш писал е за нас.

ІІ водещ

Днешното състезание е посветено на 170 годишнината от рождението на Васил Левски.В състезанието ще вземат участие четири отбора, а именно

І отбор- V клас

ІІ отбор-VІ клас

ІІІ отбор – VІІ клас

ІV отбор-VІІІ клас

І водещ

За да протече състезанието коректно, отговорите на участниците ще се оценяват от жури в състав:

1……………………

2…………………...

3…………………..

ІІ водещ:

Давам думата на капитаните да представят своите отбори.

І водещ

Давам думата на да запознае участниците и гостите с регламента на състезанието.

 

І водещ- Докато журито извърши отборното класиране за публиката сме подготвили викторина.

ІІ водещ-Давам думата на ……………, за да обяви резултатите от класирането.

І водещ – Молим нашите гости да споделят своите впечатления от срещата си с нас.

 

І водещ Ние знаем, че някъде в нас, в думичка, в цвят от знаме, в стих или песен, някъде в сърцата си таим с гордост и преклонение свидни редове за Апостола.

ІІ водещ Сега той е просто една улица, един площад, един град, име на училище. Той сега е неподкупната същност на едно велико измерение в страниците на историята.

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Въпрос №1

 

Детство и юношество на Васил Левски 1837-1861 г.

 

Въпрос №2

 

Размонашаване и посвещаване на революционното дело 1862-1867г.

 

Въпрос №3

 

Дейност и идеология 1867-1870г.

 

Въпрос №4

 

Дейност и идеология 1871-1873

 

Викторина за Васил Левски

 

 

  1. С кои имена е известен Васил Иванов Кунчев?-дякон Игнатий, дякон Левски,Аслан Дервшоглу  Кърджалъ,Ованес/арменски/, главният кножар, Тропчо, Драгойчо, Апостолът на свободата.
  2. Къде и кога е роден Левски?-в Карлово-18 .07-1837г.в сем. на Иван Кунчев и Гина Василева Кунчева.
  3. Каква служба изпълнява в Хилендарския манастир Левски?-таксидиот
  4. В коя чета е знаменосец?- Панайот Хитов.
  5. Основател на кои организации е Левски?-ВРО-вътрешно революционна организация, БРЦК-бг. революц. центр. комитет.
  6. Под какво име приема монашеството?-дякон Игнатий
  7. Кой град е избран за център на ВРО?-Ловеч нарича се ,,Привременно правителство в България”
  8. Назовете една мисъл, изречена от Левски.
  9. Опишете Левски.
  10. Посочете мястото, където е заловен Левски- до село Къкрина
  11. 11.Кой според историята е предателят на Левски?-поп Кръстю Никифоров, Марин поп Луканов.
  12. Колко езика е говорел Левски?- български, турски, гръцки и арменски

 

 

"Ако спечеля - печеля за цял народ - ако изгубя, губя само мене си!"

За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно.“

„Аз съм посветил себе си на отечеството си още от 1861-о да му служа до смърт и да работя по народна воля…“

"Целта ни в Българско е братство с всекиго, без да гледаме на вяра и народност" "Ще има едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република.“




 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.01.2009 daskal_tedi

Profile

 Аз, за съжаление, не съм работила с толкова малки деца, но ...знам ли може да намеря нещо...

17.01.2009 munka

Profile

Za treta grupa deca -v detskata gradina.Iskam da razgiraem nqkakva pieska,scena,ne6to kato koncert s decata po slu4ai prznika na mama.Minalata godina napravih scenarii -Vulkut i 7te kozleta,te obi4at mnogo prikazkite s jivotni.Ako imate idei,materiali-6te se radvam da gi razgledam:)

17.01.2009 daskal_tedi

Profile

За колко големи ученици? За нещо като концерт или за празник в класа? Нямам подреден сценарий, но имам малко материали и много идеи . Аз преди години с моите класове (около 5-6 клас) правех за час на класа анкета за любимата жена- не майка, защото винаги има по някое дете без майка. За баба, майка, леля, учител

след това от техните отговори правех едно есе и го съ4етавах с разни други неща- за радост на майките които идваха на тържството.

17.01.2009 munka

Profile

Zdravei,az se nujdaq ot scenarii za 8mi mart,imash li nqkakvi materiali?

17.01.2009 munka

Profile

Zdraveite na vsi4ki kolegi,

priemam vsqkakvi idei za scenarii za 8mi mart Idea ! 4akam vi:)

17.01.2009 daskal_tedi

Profile

 ето и аз вече съм частот форума. Тук отдавна не е писано...Колеги, наближава 19 февруари. Трябва ми идея как да отбележимгодишнината от обесването на Левски или сценарий посветен на Левски. ного ще съм ви благодарна ако ми помогнете. И аз имам какво да предложа за Коледа и други празници.