Непълен норматив

Публикувана на: 10.09.2008, от neli petkova
Кoментари:7

Здравейте! Някой дали може компетентно да изясни условията за работа на учител при непълен норматив?Интересува ме всичко-работна заплата,стаж,отпуск,работно време(ако ни карат да "висим" по 8 часа),ДТВ и др.Много ще съм благодарна,ако получа бърз отговор!

Коментари 7

12.04.2013 galaxy11

Profile

Назначена съм на половин норматив като останалите часове ми се изплащат като лекторски.

Наред ли е всичко при положение, че часовете ми са 84процента от годишния норматив.

Моля за консултация, мога ли да променя нещата с договора така, че да съм назначена на непълен норматив, а не половин норматив плюс лекторски?

Ще Ви бъда много благодарна ако ми обясните дали съществува такава възможност.

02.10.2008 radivdani

Profile

  Къде го пише това ,защото на мен не ми достигат 21 часа, но въпреки това щатната ми заплата е 431 лв, а не 450. 

01.10.2008 mirey

Profile

 Да! Точно така е! Ако са до 30 часа, си оставате с пълна заплата. А ако са повече от 30, тогава вече се изчислява процент от заплата.

01.10.2008 ema58

Profile
Хайде де!

27.09.2008 tsenkova

Profile

 Само ще допълня, че ако сте на годишен норматив и не ви достигат до 30 часа, отново получавате цялата заплата.

22.09.2008 sotirova_lili

Profile

Всичко е пропорционалано на часовете - ако часовете ви са например 80% от норамтива, то и заплатата ви ще бъде 80% от тази, която ви се полага за пълен норматив. За стажа и платения отпуск мисля, че той е както при пълен норматив, т. е. 56 работни дни и пълен стаж.  По отношение на висенето по 8 часа в училище трябва много добре да сте наясно колеги, че се правят  всякакви опити да ни накарат да стоим по 8 часа, но няма основание за това, освен ако в трудовия договор (или допълнително споразумение) не се договори това специално. Иначе заплатите на учителя не трябва да зависят от годишната норма часове. Затова: КОЛЕГИ, ОТВАРЯЙТЕ СИ ОЧИТЕ И ЧЕТЕТЕ КАКВО ПОДПИСВАТЕ, КАКТО И ВНИМАВАЙТЕ ПРИ ПРОМЕНИТЕ, КОИТО ПРАВИТЕ В ПРАВИЛНИКА ЗА ДЕЙНОСТТА НА УЧИЛИЩЕТО.  При нас имаше опити да се въведе и член, според който учениците и УЧИТЕЛИТЕ, трябвало да идват на училище ... В ПРИЛИЧЕН ВЪНШЕН ВИД (но според представите на директорката).

10.09.2008 radivdani

Profile

   Благодаря за темата. Аз също се интересувам от тези условия и с интерес ще следя.