Олимпиади

Публикувана на: 27.04.2008, от maja
Кoментари:2

   Какъв според Вас е смисълът на олимпиадите? Провеждам с години наред олимпиади, имам и класирани ученици, но те не получават нищо - дори и една грамота от РИО. Така ли е и във вашите градове? По този начин мисля, че учениците нямат никакъв стимул да участват в тях, поне от по-малките възрастови групи, които не могат да достигнат до национална олимпиада.

Коментари 2

28.04.2008 maja

Profile

 

27.04.2008 boriana_31

Profile

Мисля, че не е точно така. За децата в малкия град (като моето дете) е шанс да пътуват до областни центрове и да видят места, които небиха могли да видят при други обстоятелства. Ето например миналата година моето дете беше на Национална олимпиада в Софийски университет. Имала е възможност да разгледа и Историческия музей. Върна се доста впечатлена. Това я амбицира да участва отново и тази година също да успее, за да посети ново място.

  За малкия град, където възможностите за изява са малки, олимпиадите са шанс за кадърните деца да се изявят. Убедена съм, че много родители ще ме подкрепят, предимно тези които искат децата им да успеят.