ПЕТА НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ „Информационни технологии в образованието – необходимата инвестиция в бъдещето на България” - уточнения

Публикувана на: 22.03.2008, от teodora
Кoментари:58

Отне ми около седмица да напиша максимално коректно обявлението за ПЕТА НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ „Информационни технологии в образованието – необходимата инвестиция в бъдещето на България”. Явно пак не съм се справила! За това откривам тази тема за уточнения и въпроси.

1. За да разгледаме заявката Ви за участие трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да изработите Виртуална класна стая - образецът е качен тук: http://teacher.bg/cs/files/folders/templates/default.aspx

Нещо повече - не трябва да изпращата Виртуалната класна стая (файла) до нас, а да я качите в сайта, в секция материали: https://teacher.bg/econtent/default.aspx (За учители, преподаващи в началния курс секцията е "Начално обучение", за всички останали - има разделени предметни области; за професионалното обучение - секция "Документи"/"други материали")

в категорията, сойбразно предмета или степента на обучение. И да ни изпратите връзката към материала Ви. (Така всеки може да разгледа вашият материал)

2. Само подадени регистрационни форми, без линк към изработена Виртуална класна стая няма да се приемат!

3. Има изработени помощни материали как се създава Виртуална класна стая - http://www.teacher.bg/lessons/index.htm

както и примерни Виртуални класни стаи на български: http://teacher.bg/cs/files/folders/primary/default.aspx

4. Не може да участват слушатели! Местата за конференцията са ограничени и всеки един участник следва да допринесе по някакъв начин към дискусията, а не просто "да слуша";

5. Местата са поименни - не може да се заместват веднъж одобрени учители с други;

6. Тематичните сесии - за 1-4, 5-8 и 9-12 класове са по едно и също време - не може един участник да участва в повече от една сесия;

7. Всеки участник ТРЯБВА да си избере сесия, и съответно създадената от него Виртуална класна стая да отговаря на темата на сесията. Например: не може участник да предаде проект за 1-4 клас, а да участва в сесия 5-8.

8. Всички участници ще представят проектите си по време на тематичните сесии.

 

Ако имате въпроси - можете да ги зададете тук.

Коментари 58

16.05.2008 ileto

Profile

  За първи път бях на тази конференция. Поздравления за организаторите! Справиха се на ниво, благодаря! Но наистина, искаше ми се да видя проектите в горен курс, аз представях и гледах по същото време проектите в среден курс Crying . Наистина ще е добре ако конференцията догодина е в 3 дни, за да има време за запознаване с всички материали и за обсъждането им. Smile

15.05.2008 Manilag

Profile

Няма запис. Имаше проблеми с интернета в Бояна , та малко го нямаше от време на време видеоро. А проблема се оказа, че някои ваши колеги си дърпаха кво ли не с донесените от тях лаптопи. Направих няколко пъти забележки, но ....

Та догодина  заповядайте наживо. Организцията беше на ниво, имаше много подаръци. Пък кухнята беше просто перфектна.Smile

 SmileЗначи кетъринга е бил на по-високо ниво от съвременните комуникационни технологииSmile

Сигурно основните материали могат да се качат в teacher.bg, за да се запознаем с тях. Например в програмата видях, че Асен Рахнев от ПУ ще представи програмите за ИТ в среден курс. След като в 5, 6 и 7 клас се учат Word и Excel и т.н., интересно е да знаем какво ще се учи в 9, 10 клас.

user: Todor

15.05.2008 Eli_83

Profile

 А догодина няма ли да е по-практично да го направите във Варна или поне в Бургас?Huh? Винаги ли ще е все в София? 

14.05.2008 Eli_83

Profile

user: Todor

Няма запис.
Представям си те в представите си!!Wink

  А в Бояна нета май трябва да е на ниво! Този квартал не беше ли от по-специалните?Huh? Хайде сега, пък догодина може и на живо вече!Smile 

   

  

14.05.2008 zdravkop

Profile

user: Todor

Та догодина  заповядайте наживо. Организцията беше на ниво, имаше много подаръци. Пък кухнята беше просто перфектна.Smile

 

 

Потвърждавам казаното от Тодор! Беше приятно изживяване! Искам да стана абонат на конференциите. Big Smile 

14.05.2008 Todor

Profile

Няма запис. Имаше проблеми с интернета в Бояна , та малко го нямаше от време на време видеоро. А проблема се оказа, че някои ваши колеги си дърпаха кво ли не с донесените от тях лаптопи. Направих няколко пъти забележки, но ....

Та догодина  заповядайте наживо. Организцията беше на ниво, имаше много подаръци. Пък кухнята беше просто перфектна.Smile

 

14.05.2008 margomalinova

Profile

user: iord

Да, за съжаление така рекламираното предаване на живо от конференцията, при мен също не се получи

 

Има ли запис, Админе, който може да видим? 

12.05.2008 iord

Profile

Да, за съжаление така рекламираното предаване на живо от конференцията, при мен също не се получи

12.05.2008 mtrad

Profile

За съжаление нищо не можахме да видим и чуем днес.Huh?

12.05.2008 mtrad

Profile

Благодаря за прекрасната възможност!

А, ако е възможно да ни се покаже запис, така че да видим и чуем всички изказвания и дискусии от конференцията ще е най, най-доброто!