застраховки на ученици

Публикувана на: 10.03.2008, от valerika
Кoментари:0

Здравейте!

Всъщност най-вероятно мястото на въпроса ми не е тук,но наистина се чудех къде точно да се насоча! Huh?С една дума -ето за какво става въпрос.

Моят директор ме натиска данаправя застраховка на учениците,на които съм класен ръководител с обяснението,че така показвам загриженост за тях и в същото време си осигурявам защита при евентуални проблеми в резултат на злополука с тях.Аз зная,че тази застраховка не е задължителна,защото дори и да ги проагитирам сега да сезастраховат за тези смешни 1,70 лв,наложи ли се /дано не се случва/,трудно ще получат  нещо от застр. компания.Но не това е важното.Директорът ми го прави,защото е в комбина с определено застрахователно дружество/това го зная със сигурност/.Въпросът ми е:Къде да открия досумента/знам,че го има/,който ми забранява да събирам пари под всякаква форма от ученици?Знам,че е така,но точно сега от учителската стая изчезнаха всички нормативни акктове,които иначе си бяха на разположение.Имам спомен,че с тези финансови събирания от учениците се занимаваше училищното настоятелство,ноConfused........................Два дни се ровя из Мрежата,.........................вече виждам двойно.Знам,че някъде тук го има........може и да съм го прочела,но просто.......блокирах.Моля за правна помощ.Който има нужната ми информация и желанието да помогне-моля,пишете на адрес:valeika@abv.bg.Всяко насочвание ще бъде от полза.Благодаря!

Коментари 0