ОСМИ МАРТ

Публикувана на: 07.03.2008, от Nadq
Кoментари:18

     ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ НА ВСИЧКИ ВАС! Wilted Flower

Коментари 18

08.03.2008 iv_2007

Profile

Ето част от историята на този празник:

"Първият Ден на жената е отбелязан на 28 февруари 1909 в САЩ по инициатива на Американската социалистическа партия. Идеята за създаване на международен ден на жената се появява след бурната индустриализация и икономическа експанзия в началото на 20 век, която поражда протести за подобряване условията на труд. Календарното време на деня е свързано с първата масова проява на жени работнички, състояла се на 8 март 1857 в Ню Йорк. Жените от шивашки и текстилни предприятия излизат на протест против лошите условия на труд и ниските заплати. Работничките са атакувани и разпръснати от полицията. Две години по-късно, на същия месец, тези жени създават своя първи работнически синдикат.

В следващите години следват други протести, най-известният от които е през 1908, когато жените организират шествие през Ню Йорк с искания за по-кратък работен ден, по-добро заплащане и право на гласуване. На 27 август 1910 в Копенхаген се провежда първата международна конференция на жените социалистки, организирана от социалистическия интернационал. По предложение на германската социалистка Клара Цеткин се приема: всяка година в една от първите недели на пролетта да се празнува деня на работничките и на международната им солидарност, с цел да се мобилизират широките женски трудови маси за борба за равноправие с мъжете във всички обществени сфери на живота. На следващата година, Международния ден на жената е отбелязан от повече от един милион хора в Австрия, Дания, Германия и Швейцария, а през 1913 във Франция и Русия. Въпреки това, пожар във фабрика за дрехи в Ню Йорк убива повече от 150 работнички. Високата смъртност се приписва на липсата на превантивни мерки. На Запад Международния ден на жената се отбелязва през 1910-те и 1920-те, но постепенно замира. Той се подновява със зараждащия се феминизъм през 1960-те."

08.03.2008 mimi57

Profile

   Честит празник, колежки!

 

 Бъди жена благословена

с любов и нежност надарена,

с усмивка вечно озарена

и с много радост наградена!

08.03.2008 iv_2007

Profile

Поздрав в рими, винаги е много приятно да получиш!

Сърдечно благодаря!                                                                                                       

 

 

 

 

 

         

08.03.2008 masvera

Profile
Нека в животв ви винаги присъстват хармонията и багрите на пролетта!Честит осми март!

08.03.2008 daskal77

Profile

Не трупайте години, а само спомени незабравими и нека с вас под ръка бъдат винаги вярата,надеждата и любовта! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МИЛИ ДАМИ!

08.03.2008 geomar

Profile

Честит празник!Бъдете нежни и красиви!Обичайте и бъдете обичани! http://vbox7.com/play:32588804 

08.03.2008 reni_reneta

Profile

 Любимо мое стихотворение!

Drinks

 

08.03.2008 Eli_83

Profile

 Честит празник, скъпи мои, и от мен! Желая Ви всичко най-хубаво и много, много любов!Wilted FlowerBroken Heart

08.03.2008 anilenas

Profile

      ГОРЧИВО ВИНО

   Бъди в живота ми като калинка,

   излитнала от топлата ми длан

   към някоя звезда под свода синкав,

   в която винаги ще бъда взрян.

 

   Бъди една светкавица голяма,

   която нощем пада върху мен,

   душата моя да превърне в пламък

   и всяка нощ да светя като ден.

 

 

   Бъди и грешна ти, бъди и права,

   бъди и с гневни , и с добри очи,

   но остани си всякога такава,

   дори когато ми горчи.

 

 

   Горчива обич нека ме опива.

   От старите винари още знам,

   че истинското вино е горчиво.

   За подсладено няма да те дам.

                    /Евтим Евтимов/

                          Wilted Flower

08.03.2008 mtrad

Profile
ЧЕСТИТ  8  МАРТ! Wilted Flower

„Бъди като тревата -                                                                  
изправяй се, когато те газят!
Бъди като кокичето -
намирай топлина дори в снега!                                                 
Бъди като звездите -
близка и далечна,
даряваща любов и светлина
!”  Gift