Осем часа ли сме длъжни да стоим в училище?

Публикувана на: 18.02.2008, от marsia
Кoментари:39

Директорката ни кара да стоим осем часа в училище.Питахме я кога да се готвим за следващия ден.Училището ни е малко-има няколко полуработещи компютъра,служебно ксерокс не ни се разрешава.Библиотека също нямаме.След изтичане на осемте часа трябва да обхождаме ученици из целия град.

Коментари 39

09.03.2008 suz..po

Profile

Наистина,дори и през почивните дни сме погълнати от проблемите в училище. Но защо нашият труд не се оценява достойно?

09.03.2008 marsia

Profile

user: sa6o

 Директор съм на училище и смятам че е абсолтно безмислено учителите след, като изпълнят преподавателската си норма, след вписване на материала за деня провеждане на консултации и т.н да стоят в училище.

Не ми се рови в документацията но този въпрос не е от вчера.

Има едно писмо разесняващо проблема кадето е записано, че след изпълнение на задължителната преподавателска норма и пряка ангажираност за деня учителят е на разположени на директора за изпълнение на поставени задачи а ако няма такива може да си ходи.

Така, че всичко зависи от директора но ми се вижда глупаво да държиш хората в училище така самоцелно без конкретни задачи и ангажименти. 

Ами то нашата директорка точно за тези думи се "хваща"-да сме "на разположение".Също така казвате: "ако няма такива(задачи)"Задачите могат да дойдат към края на чиновническия работен ден.И обикновено тогава идват-в последната минута,когато срокът е бил до вчера.И затова си висим до откат.Аз преподавам на 12-ти клас.Не ми се предоставя възможност да се подготвям в училище.След 16 часа си отивам и тогава започвам -упражнения,тестове,знаете как е.У дома ме гледат накриво,но...

08.03.2008 Eli_83

Profile

 Да, аз напълно съм съгласна с г-н Сашо! Дано да има повече директори, мислещи като него!

08.03.2008 radivdani

Profile

 Дай ,Боже , всекиму такъв директор!Yes');" title="Yes - Yes">

08.03.2008 anilenas

Profile

   Мислещият в перспектива директор цени творчеството в дейността на своите педагози и го подкрепя, като не пречи по никакъв начин, а се стреми да дава пълна свобода в това отношение. 

08.03.2008 stef_ana

Profile

Много е хубаво, когато и директорите подкрепят учителите и осъднават, че е по-добре да не ги държат излишно време в умилище, но в същото време да могат да разчитат, че когато има важна и спешна работа всеки ще остане и ще помогне с желание. Мисля, че тази идея за работа в екип трябва да се "поотработи" в повечето наши училища. Wink 

07.03.2008 bga

Profile

Това, което сте написали е самата истина. Така е. В училището, в което работя се постъпва по същия начин - вземаш си часовете, изпълняваш си другата пряка работа или поставени задачи и си свободен. Всичко останало е неправомерно. Ако някой директор кара или принуждава, или по друг начин въздейства на учителите да стоят 8 часа в училище, то просто той не уважава колегите си и е забравил, че е бил учител.

07.03.2008 sa6o

Profile

 Директор съм на училище и смятам че е абсолтно безмислено учителите след, като изпълнят преподавателската си норма, след вписване на материала за деня провеждане на консултации и т.н да стоят в училище.

Не ми се рови в документацията но този въпрос не е от вчера.

Има едно писмо разесняващо проблема кадето е записано, че след изпълнение на задължителната преподавателска норма и пряка ангажираност за деня учителят е на разположени на директора за изпълнение на поставени задачи а ако няма такива може да си ходи.

Така, че всичко зависи от директора но ми се вижда глупаво да държиш хората в училище така самоцелно без конкретни задачи и ангажименти. 

02.03.2008 anilenas

Profile

   Да! Това са фактите! Но...само за сега.

   И аз също се усмихвам с надежда!Yes