Компютърната презентация като дидактическо средство в обучението по природо-математическите дисциплини

Публикувана на: 30.12.2007, от D101163
Кoментари:24

 

Здравейте колеги, учител съм по информатика и ми възложиха да разработя нещо на тема: КОМПЮТЪРНАТА ПРЕЗЕНТАЦИЯ КАТО ДИДАКТИЧЕСКО СРЕДСТВО В ОБУЧЕНИЕТО ПО ПРИРОДО - МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ДИСЦИПЛИНИ. Написах много неща, но се получи нещо като сух доклад. Затова се обръщам към Вас с молба, ако разполагате с някакъв материал по тази тема, моля да ми го изпратите на адрес: kali_1976@abv.bg.

Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват в този форум. 

Коментари 24

14.02.2009 anna pashova

Profile

ПОЗДРАВЛЕНИЯ! ПРЕЗЕНТАЦИЯТА ВИ Е МНОГО ХУБАВА.

13.02.2009 anna pashova

Profile

Не съм математик, но обичам да решавам задачи по матевматика за релакс.Поздравления за теста!

12.02.2009 irka

Profile

 Аз мисля че това е програмата Hot Potatoes

10.02.2009 stojnova

Profile
Здравейте! Разгледах Вашия тест и много ми допадна. Ще ви бъда много багодарна, ако ме насочите към програмата с помоща на която изготвихте Вашия електронен тест.

09.02.2009 irka

Profile

https://teacher.bg/econtent/DocLib1/Forms/teachermat.aspx

Ако разгледате този линк смятам, че ще промените мнението си, защото чрез презентация може да се получи и добра работа, стига учителя да знае  как да я поднесе. Вижте моя "Числата от 0 до 10" . Вярно че е за първи клас, но ....

12.07.2008 divanova9

Profile

Много съм впечатлена от сайта на margomalinova. Благодаря ви за интересните неща. Аз не предавам математика, но я обичам и ми беше много интересно.

29.06.2008 silvana15

Profile

Моето мнение е, че за урок по математика едва ли презентацията е най-подходяща. За електронен тест - да, но да преподаваш урок, да правиш упражнение - съмнявам се, че ще има търсеният ефект. Няма я връзката ученик-учител-училищна дъска. Писането на задачата, решаването й паралелно с учителя последователно представяйки записа й на дъската, обсъждайки я. Така мисля, но ако видя урок, направен с презентация - може би ще променя мнението си. Може би греша, но това е моето мнение.

29.05.2008 toniiv

Profile

Присъединявам се към вашето мнение колеги. Разгледах презентациите на г-н Филипов - той е наистина учител НОВАТОР.

 Много и добре свършена работа.  Ако имам разрешението му, с удоволствие бих ги ползвала в своята работа.

 Благодаря за предоставената възможност да се запознаем с тези уроци!

29.05.2008 anilenas

Profile

   Много прецизна работа на колегата.Wilted Flower Чудесни примери за всички нас, които се учим.

   Приятно впечатление ми направиха и ученическите презентации.

   В начален курс също има интересни неща.

   Благодаря за предложението да ги видим!Wilted Flower

28.05.2008 mtrad

Profile

Наистина чудесна работа! Поздравления!Wilted Flower

Надявам се да видим презентации и по другите природонаучни предмети-физика и химия.Idea