Работа по проекти

Публикувана на: 18.12.2007, от po_svetla
Кoментари:7

Дали има тук колеги, работили по дадени проекти, които желаят да споделят своя опит. Интересуват ме най-вече такива свързани с образователната интеграция на ученици от етническо малцинство.Предварително благодаря!Smile

Коментари 7

31.01.2008 kremenatn

Profile

user: po_svetla

Привет!!! Интересуват ме много неща, но поне информация от къде се почва, защото поне до сега не съм открила проектки свързани с етническите малцинства! И

благодаря много за отговора

 

Моята препоръка е да се обърнеш към Център за междуетнически диалог и толерантност “Амалипе”- Велико Търново и по- специално към Деан Колев. Те работят по много проекти и често са им необходими партньори. Ако пък Вие имате някаква идея за проект, то пак може да се обърнете към тях - имат богат опит в разработването и прилагането на проеккти насочени към интеграцията на деца - роми. 

20.01.2008 po_svetla

Profile

Благодаря ученолюбив :)Дано третият вариант проработи. И става въпрос за ромски деца.

20.01.2008 marq_4

Profile

Здравеите!Вижте това http://www.wcif-bg.org/data/fckeditor/File/stories.pdf.Дано да съм била полезна!

20.01.2008 liybava

Profile

И последен въпрос - какво искаш да интегрираш - роми, турци, специални образователни потребности, изоставени деца. това е от голямо значение, за да се ориентираш и към търсене.

А когато трябва да интегрираш и роми, и турци , и специални образователни потребности, и бежанци от Азия?!

Досега не съм намерила организация, която да се занимава с всичко това накуп.

20.01.2008 Uchenolubiv

Profile

Светле,

Първи вариант - влизаш в сайта на МОН и там има препратка:

към Център за социална интеграция;

към Европейски програми, Коменски със срок утре ( както обикновено кратък 15-02).

Втори вариант - търсиш в интернет във всевъзможни  евроинтеграции.

Аз така попадам на предложения. За сега не съм открила нищо интересно.

Трети вариант -  ориентирай се към сдружение, което работи по теми, свързани с тази тематика или поне подай тук във форума твои координати - у-ще ел.адрес. Така ще се свържат с теб.

Другото много важно е да имаш  съмишленици и съекипници - без това и злато да имаш ....няма как да стане!

И последен въпрос - какво искаш да интегрираш - роми, турци, специални образователни потребности, изоставени деца. това е от голямо значение, за да се ориентираш и към търсене.

Успех!

16.01.2008 po_svetla

Profile

Привет!!! Интересуват ме много неща, но поне информация от къде се почва, защото поне до сега не съм открила проектки свързани с етническите малцинства! И

благодаря много за отговора

10.01.2008 Uchenolubiv

Profile

Здравей,

какво точно те итересува по тези проекти? Работа по два такива проекта.