Физическо възпитание и спорт

Публикувана на: 02.12.2007, от krasinka69
Кoментари:37

Здравейте колеги,имам един въпрос ,който ме интересува лБихте ли ми казали от къде мога да си закупя актуална литература за ФВС.Преди време имаше книжарница в нашия институт НСА,но дали сега съществува?Благодаря ви предварително... 

Коментари 37

08.02.2009 iv_2007

Profile

Преди време ученик в девети клас пристигна на училище с ужулени кокалчета на пръстите и ужулено чело. По-късно разбрах, че това е от тренировката му по бокс. В друг клас момиче се готвеше за състезание по бокс. Исках да разбера защо са избрали точно този спорт. Не ми споделиха съкровените си мотиви. А сега попаднах и на това видео от 105 СОУ: http://daobg.com/forum/index.php?autocom=videos&CODE=view&id=2

Защо този (за мен нечовешки) спорт добива все по-голяма популярност?

03.10.2008 margomalinova

Profile

 Благодаря  Красинка -играхме футбол между момчета и момичета , като се включих и аз , момичетата победихме 4:3.

Благодаря г-жо Комбакова за добрия съвет !

Благодаря и за желанието да ми дадете разпределение , но мои колежки от нашето училище вече ми дадоха и то е одобрено от директора ни.

Наистина има такива часове за туризъм включващо ориентиране с компас и по карта, с което мисля , че ще се справя.

Предложението Ви за морзовата азбука е чудесно !!! Струва ми се , че първо трябва да я научим в часа на класа!А, аз ще трябва да си я припомня, защото отдавна  не съм я използвала.Май ще имам много емоции с този час ?!

Благодаря Ви !!! 

Желая Ви здраве и много щастие!!! 

02.10.2008 kombakova

Profile
margomalinova третия допълнителен час е въведен от 3 години.Аз работя с ученици от 5-8 клас .Миналата година имах допълнителен час с 7 класа .Най-добре е да пишете туризъм веднъж месечно правя походи 4 часови.Използвах ориентиране по знаци,предаваха съобщения с морзова азбука,включих и оказване на първа помощ на пострадал.Интересно за учениците бе сървайвър сред природата ако имате нужда от разпределение обадете се!Поздрави!

02.10.2008 krasinka69

Profile

По повод третия допълнителен час по ФК.....Провежда се в обратната смяна...т.е ако учат сутрин часа се провежда след обяд.може да изберат различни модули.Ако се избере туризъм примерно могат да се вземат до 6 часа на веднъж , а спортните игри по 2 часа.

17.09.2008 margomalinova

Profile

Колеги , тази година имам включен 3 допълнителен час по ФК с 9 клас. Досега не съм знаела , че такова нещо съществува.

На този клас съм класна от миналата учебна година . Миналата година сме ходили на излети и басейн за да се опознаем.

Този час не е включен в учебната им програма, а ми е даден 36 седмици по 1 час. 

Колеги, моля споделете опита си, който имате! 

Г-жо Кombakova, Вие сте специалист, моля помогнете!

Кога се провежда?

Какви са изискванията за горна степен ?

Какво трябва да съдържа разпределението  за 9 клас ? 

04.09.2008 iv_2007

Profile

Отново поздравления за тенисиста Григор Димитров: http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=6&ct=19&id=16296 

 

02.09.2008 mi6lel

Profile
MNOGO VI molq kolegi, nqkoi moje li da mi daderazbpredelenie na 4asovete za 11-ti i 12-klas. Shte sym vi mnogooo blagodarna.

09.08.2008 iv_2007

Profile

08.08.2008 се превърна в забележителна историческа дата. Откриването на поредните Олимпийски игри в Китай ни показа на какво е способна човешката енергия, когато е насочена в правилна градивна посока. Много ме впечатли бягането по свитъка, огромното земно кълбо, по което бягаха носещите олимпийския огън и гигантските стъпки от фойерверки, както и страхотното броене със барабаните. Отдавна не съм наблюдавала подобно щоу. Ето как изглеждаше Олимпийския дракон изработен от знамената на участващите страни. Разбира се и българското знаме е там Smile

http://www.youtube.com/watch?v=q57dduRO4fc

29.07.2008 koleva

Profile

Моето мнение е на родител: Положително. Абсолютно необходим.

10.07.2008 krasinka69

Profile

Здравейте колеги.....Какво ви е мнението за третия допълнителен час по ФК?