образованието на учителите

Публикувана на: 02.11.2007, от rakle
Кoментари:151

Пълно е с учители с полувисше образование , което според закона вече се признава за средно специално. Как такива хора продължават да учат децата? Също така не всички имат магистратура, за разлика от по-младите си колеги.

Коментари 151

14.03.2008 vasilka ivanova

Profile

Професията учител е не само подготовка, но и призвание. В много случаи учители с полувисше образование са по-добри професионалисти от те зи с висше образование. За да бъдеш учител трябва да имаш професионална подготовка и сърце.

27.02.2008 anilenas

Profile

   Анализът е точен, въпреки влиянието на Луната.Yes. Тя просто събужда емоциите и ни прави по-чувствителни към всичко.SleepWink

27.02.2008 kr_bozhinov

Profile

user: sisi07

Друг коментар е излишен:) 

 

Привет

Ще си позволя един малък коментар :)

Един от големите катаклизми(

  1. наводнение,потоп
  2. рязък прелом в характера и условията на органическия живот върху обширно пространство на земната повърхност под влияние на атмосферни,вулканични или космически процеси
  3. остър разрушителен преврат в социалния живот

---учочнение :))

 случили се на нашето общество след 2001 г е............ масовата компютъризация....

Хубава идея, след нейното осъществяване лъснаха много проблеми на образованието.........в това число и с кадрите

Това бе предвидено в някаква степен, но по български . Много колеги минаха обучение тип мулти левъл учители обучават учители....

Колко връзкари се наредиха да получат сертификат за обучители и да се хвалят с иноваторсто, да получават затова клас квалификация?!?!?!

Стачката е в следствие на.........тази компютъризация, която послужи за катализатор за противоречия-нагласи на общество от 21 век и ортодоксалното образование...

Не задължавам никого с тези разсъждения. Те са плод на изблик(моментен луната не спи:)))

Все пак аз съм лаик-анализатор без тапия за това

Лек, доходен и на вас де

26.02.2008 sisi07

Profile

     И аз споделям Вашето мнение, колега! Има учители, преподаващи ИТ, притежаващи определен документ, /даващ им преподавателско право/, които не могат един запис на CD-R, да  направят...  Друг коментар е излишен:) 

27.01.2008 Vladi_Kat

Profile

user: Svetlan

Млади момко,има още много да учиш.Между другото кое е първичното

Драги Светлан,

Вие, извинявайте, към кого се е обръщате и колко сте стар? Бъдете любезен да ми обясните кое е първичното?

27.01.2008 Svetlan

Profile

Млади момко,има още много да учиш.Между другото кое е първичното

26.01.2008 Vladi_Kat

Profile

Мисля, че наистина всеки би трябвало да отговаря за степента на образованост, до която е достигнал, и за стремежите за развитие, които има. Както във всяка професия, така и в учителската има всякакви хора и случайно попаднали, и истински професионалисти. Уверявам ви, че случайно попадналите по - трудно издържат на напрежението и бързо си отиват. А за екзалтираността, позволете  да не приема за себе си подобни квалификации. Питате защо така упорито се защитаваме, а вие защо така упорите ни нападате и все гледате да "напъхате нос в паничката ни", извинете за израза. Колко учители  се интересуват от другите професии и така ожесточено обсъждат качестават на хора, които не познават. Всеки може да каже по нещо и за некомпетентните лекари, и за некомпетентните администратори, чиновници в банки и др., но не това е въпросът. Да, учителстването е различно и има право да изисква да бъде различно, защото нито една професия не може да се сравнява с него - не по степента на натовереност или ненатовареност, или по степента на трудност, а по това, че изисква огромна концентрация на волята и характера, защото се работи с живи, млади, темпераментни хора. Хора, които се намират в сложна възраст и изискват внимание, само това е достатъчно да натрупа и акумулира умора, която трудно се преодолява с годините. Това не е просто професия, а човекознание, простете за това, че думите ми могат да изглеждат високопарни или екзалтирани. Но мисля, че всеки, който е останал поне 5 години в училище, независимо от образованието си, заслужава уважение, защото е натрупал опит, който нито една друга професия не може да му даде. Не забравяйте, че учителят може и да продава в магазин, и да чисти, да работи в банка, да бъде преводач, да стане журналист, да работи в телевизия, да бъде PR, да бъде консултант, но колко от изброениете, а и много други могат да бъдат учители. Ако ви се струва лесно, пробвайте... 

18.01.2008 venito

Profile

Благодаря!Мисля,че ще сте ми изключително полезни с мненията си за повишаване на моя речник и култура по темата като цяло.

17.01.2008 anilenas

Profile

   Ти сън ли си или те има?! Какво щастие, че ще бъдеш част от нас! Очакваме те изпълнени с надежда!Wilted FlowerBroken HeartYes

16.01.2008 venito

Profile

Много ми хареса това кето сте написали.Темата ме интересува,но не съм учителка.I година съм в специалността ПНУП по I желание/не заради успеха в дипломата/,желанието ми да бъда учителка е от дете.Искам да кажа само,че подготовката за учител е много интересна.Нямам търпение да завърша и да упражнявам професията.