Началния учител и новите технологии в образованието.

Публикувана на: 13.09.2007, от Tamino
Кoментари:87
Мисля, че компютърната грамотност на учениците е възможна още от 1 клас. Много от тях в 1 клас идват владеещи много игри. Нека се въведе зъдължително компютърно обучение, защото децата трябва да знаят, че компютъра не е само игри, стрелби и насилие. Децата са ПРЕнатоварени.......вдигнете чантата на един първокласник за да видите само колко тежи. Компютърното обучение би ги разтоварило , а и те с радост биха го приели.

Коментари 87

12.06.2011 Anilvap

Profile

      Добър вечер на всички.Искам да се включа в темата.Студентка съм 4 кърс,завъших семестриално,в момента разработвам Дипломна работа на тема "Методически особености при използването на мултимедията в обучението по ДБТ-3-4 клас". Във връзка с това трябва да проведа допитване до учители,който работят в тази сфера,прилагат интерактивни методи,различни софтуерни продукти.......   Скъпи учители,нужна ми е Вашата експертна оценка.

      1.  Използвате ли мултимедиини продукти в обучението 1-4 клас?

      2.  Препоръчайте някоя програма,която използвате.

      3.  Изпитвате ли някакви затруднения при използването й?Какви?

      4.  Как помага използването на съответния софтуерен продукт?

      5.  Използвате ли го в часовете по Домашен бит и техника?

   Благодаря Ви предварително!Силно се надявам да откликнете!

                         

09.04.2009 anja

Profile

 Не сте прав колега з тези 40 мин и краката. Вече има достъпни методически материали, съобразени с възрастовите особености при децата и повярвайте ми дори в първи клас се справят страхотно. Аз го правя вече 8 години и не се уморявям - с подходящ софтуер и .............................естествено с обич.

24.03.2009 Meri Popins

Profile

 Привет, anilenas! Моля, кажи ми как да си прибавя аватар. При профила съм дала активация, избрала съм си аватар, но не ми излиза и в момента съм безлична. Може би не правя нещо както трябва.

24.03.2009 anilenas

Profile

   УСПЕХ НА ЕКИПА ВЪВ ВИЕНА!

   УСПЕХ НА ВСИЧКИ, КОИТО ВЯРВАТ ВЪВ ВЪЗМОЖНОСТИТЕ ДА СЕ ТВОРИ ДОБРО!Wilted FlowerGiftTravel

   БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМА!!!Idea

24.03.2009 Meri Popins

Profile

 Разбира се, стискам им палци, но по-важното е, че ги подкрепваме духовно, с много положителни мисли и чувства. Така ме запалиха по работата по проекти, че днес ще представим резултатите от проект на тема "130 години София столица на България" с моите второкласници. Надявам се да имаме успех. Стискай палци и за мен.

23.03.2009 zdravkop

Profile

user: Meri Popins

 Аз завърших курса на Ивайло Иванов миналата година и с невероятни мъки успях да се преборя с ръководството да водя СИП ИТ във 2 клас, като не се знае догодина дали изобщо ще имаме часове по ИТ. Миналият месец бях на тренинга на доц. Папанчева и признавам си бях на седмото небе. За първи път се чувствах удовлетворена от знанията, които получавам след завършването на висшето си образование. От скоро съм в сайта и искрено се надявам тук да намеря помощ и подкрепа от всички, които искат да бъдат истински учители новатори - нестандартни, позитивни, неповторими. Благодаря!

 

Добре дощла сред учителите- новатори! От тук нататък ти предстои много пъти да си на седмото небе от доц. Папанчева и Кр. Димитрова, както и от Теодора Върбанова и Тодор. Те са невероятни, повярвай ми! Да им пожелаем успех на форума във Виена! Стискайте им палци!

23.03.2009 Meri Popins

Profile

 Аз завърших курса на Ивайло Иванов миналата година и с невероятни мъки успях да се преборя с ръководството да водя СИП ИТ във 2 клас, като не се знае догодина дали изобщо ще имаме часове по ИТ. Миналият месец бях на тренинга на доц. Папанчева и признавам си бях на седмото небе. За първи път се чувствах удовлетворена от знанията, които получавам след завършването на висшето си образование. От скоро съм в сайта и искрено се надявам тук да намеря помощ и подкрепа от всички, които искат да бъдат истински учители новатори - нестандартни, позитивни, неповторими. Благодаря!

23.02.2009 zdravkop

Profile

 Напълно подкрепям jasenna  в отношението и към Логото. От миналата година работя с проектно базираното обучение и ползвам помагалата на "Изкуства". Много по- добри, адаптирани към началния курс.

23.02.2009 jasenna

Profile

За двегодишния Ви син вероятно е интересна, но за деца които от първи клас изучават технологии и то по два часа седмично ЛОГО е досадна. В трети клас те вече работят във photo story и правят презентации в power point. Много по-добър е вариантът за проектно базирано обучение и използването на офис пакета на майкрософт, както и други приложения, изпалънени с по-голяма прецизност и уважение към труда на потребителя.

23.02.2009 niki_06-01

Profile

 Аз също съм работила с тази програма Commenius Logo. Игрите са страшно интересни. Използвала съм я в 1 и втори клас, а в момента тъй като имам син на две годинки трябва да отбележа, че дори и у него тя предизвиква страхотен интерес. Благодарение на тази програма той научи цялата азбука и умело я прилага в по лесните и адаптирани за възрастта му образователни игри "Буквенка", "Цифренка", "Писменка". Мисля, че важното е как ще поднесеш материала пред децата. В момента аз се радвам на успехите и интереса на моя две годишен син. Възможно е на третокласниците да им се вижда твърде елементарна и затова да отказват да играят с нея. Аз бих те посъветвала да работиш с "Писменка" в трети клас - децата искат разнообразие в игрите, научават твърде бързо нещата и затова винаги трябва да им се предлагат нови неща.