Има ли право директор да ме задължи да преподавам предмет за които нямам диплом, при положение, че имам пълен норматив?

Публикувана на: 21.09.2011, от vessi8
Кoментари:3

Има ли право директор да ме задължи да преподавам предмет за които нямам диплом, при положение, че имам пълен норматив?

и още един въпрос:

При положение, че само аз съм с конкурс по предмета, не би ли следвало на мен първо да се осигури пълен норматив с часове по дадения предмет?

Коментари 3

22.04.2012 req

Profile

По принцип -да, има право, директорът определя кой с какъв норматив ще е. И на втория въпрос ако това, за коете претендирате е заложено в правилника за дейността на училището, да тогава  би следвало първо на Вас да се осигури пълен норматив, но ако не- тогава отново директорът решава как да разпредели предметите, а мине ли Списък-Образец 1  значи всичко е решено.

22.11.2011 v.krasteva

Profile

Какво значение има, ако ще се плащат лекторски? smiley

25.09.2011 madimid

Profile

Конкурсът няма никакво значение в определянето на норматива!

Първо се осигурява норматив на педагога с най-висока квалификация - магистър, доктор и т.н. и с най-висока ПКС. Ако има нарушение в това отношение, можете веднага да сигнализирате инспектора във вашата регионална област - те могат да наложат "забележка" и да оспорят одобряването на Образец 1.

Не разбирак как въобще е възможно да преподавате предмет, за който нямате диплом?! За какво точно става въпрос?surprise