Искам да работя това, за което учих!

Публикувана на: 26.08.2010, от carisima
Кoментари:1

 Здравейте колеги! Не зная дали тук е мястото на моя пост, но днес попаднах на този сайт и искам да споделя своето желание за работа. Аз съм наскоро дипломирал се млад учител по специалността НУПЧЕ. В момента живея в Бургас и много ми се иска вече да работя като учител, но се съмнявам, че ще ме вземе някой без стаж. Ходя до инспектората, но там пише само старши учители, че се търсят, а и не зная защо, но мисля, че всичко в БГ става с връзки, а аз тук нямам никакви. Не ми се иска да се забия в някое училище по селата, все пак съм млад човек и съм избрала да живея в града, но май без стаж нямам друг избор и перспективата ми е да съм просто продавачка. Тук влизат предполагам доста колеги, ще се радвам ако някой чуе нещо за свободно място в някое училище в Бургас, чийто директор е склонен да заложи на млад кадър за преподаване на чужд език в начална степен или учител за предучилищна група, да ми пише! Жеаля Ви всичко добро!

                            Поздрави, Гери

Коментари 1

02.10.2011 iana99

Profile

Привет, Гери, няма как да ти помогна относно твоето питане, но искам да те окуража, споделяйки опита ми като учител .И аз като млад и току що завършил учител много исках така да се стекат нещата, че да започна работа в  някое хубаво градско училище, където да работя и да прилагам наученото, но...така се случи , че вятъра ме довя в едно село с предимно ромски деца, което беше на само няколко км от града, но мно-о-ого далеч всъщност от работата , за която бях мечтала. И така близо 12 години. Смятах, че съм загубила ценно време, ентусиазъм, най-хубавите си години. Сега обстоятелствата така се стекоха, че наистина съм в града, при това в най-хубавото ни училище. Оказа се, че всъщност аз съм научила много , много, дори повече от моите колеги, работили само в градски училища;опита ми с деца  , трудностите-вс. това е мн. сериозна школа, която повярвай ми, е плюс в сегашната ми работа.Където и да започнеш работа, все ще научиш много, там , където не очакваш, ще получиш дори повече.Сега вероятно това ти звучи популистко, но след време ще оцениш всяка една възможност.Успех в търсенето, дано се е появила някоя възможност, минал е повече от месец от твоето писмо.Само въпрос на време е да се появи някоя добра възможност, не я пропускай, пък ...каквото стане.