Ученическа стипендия за полусирак.

Публикувана на: 21.04.2010, от GreeM
Кoментари:1
Здравейте! Аз съм учник. Нахлух във форума с цел да питам компетентни лица "туй, онуй"... Получавам стипендия за полусирак, която класният ми ръководител спря поради определен брой мои неизвинени отсъствия. Четох тук-там, че няма право да ми я спира, когато е стипендия за полусирак, а и имам няколко приятелчета, които "въобще не ходят на училищя" (знаете как стоят нещата в повечето училища за съжаление), а продължават да си я получават?!... Искам да знам това правилно ли е... в смисъл има ли право да спира нищожните 21 лева стипендия, която получавам за дето единият ми родител е починал? И честно ли е от класа ми двама, трима души да не идват на училище, но класната ми ръководителка да им извинява отсъствията на магия, а аз задето съм избягал от 20 часа общо за цялата година да бъда срязан по някакви малоумни наказания измисляни от поредният дебел чорбар там в министерството?! 20 лева 20 лева ама извинявайте малко аз все пак съм със един родител и 1 лев дае пак ми се отразява...

Коментари 1

21.04.2010 NadjaEmilova

Profile

Здравей!

Отговорът на твоя въпрос е в:

Чл. 3. Учениците губят правото си на стипендия, когато:

1. прекъснат или повтарят учебната година с изключение на повтарящи поради болест;

2. имат наложено наказание с решение на педагогическия съвет - до изтичане срока на наказанието.

от ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 207 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 3 ОКТОМВРИ 1994 Г. ЗА УСЛОВИЯТА ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА СТИПЕНДИИ ОТ УЧЕНИЦИТЕ СЛЕД ЗАВЪРШВАНЕ НА ОСНОВНОТО ОБРАЗОВАНИЕ.

За повече информация можеш да прочетеш цялото постановление на:

http://lex.bg/bg/laws/ldoc/-1087855101