Директорски конкурс

Публикувана на: 06.02.2010, от odzto
Кoментари:18

Здравейте, колеги

Искам да попитам някой тук дали се е явявал на директорски конкурс за директорско място в ДГ. Моля, споделете мнения по въпроса.

И да попитам дали можете да ми дадете някакви насоки какво се съдържа в тестовете, които се използват: примерни тестове, въпроси.

 

Коментари 18

21.06.2010 Juliana Ivanova

Profile

 

10.06.2010 adela

Profile

 Да, за  съжаление  в  нашата  сфера  на  образование  , директорските  места  в  детските  градини  са  пожизнени , т.е до  пенсионирането  на  съответната  особа .

Би  трябвало на  всеки  5 години  да  се  проверяват  дали  са  годни  за  тази  длъжност  , т.е да  се  види  нивото  и  състоянието  на  ДГ като цяло ,  какви  иновационни  стратегии  са  използвани и  като  не  отговаря  на  задължителни  критерии  за  длъжността ,  да  подлежи  на  смяна . Но  това  е  само   утопия  за  настоящия  момент .

10.06.2010 nup4ik

Profile

odzto,

Означава ли това,че дословно трябва да цитираш

членовете и алинеите от ЗНП, ППЗНП, Наредбите на МОН за числеността на децата и т.н.?Surprise

10.06.2010 eevil

Profile

Ако все пак директора Ви е 25 години само директор и се питате до кога   ....... не е ли време да си  отиде?Тази длъжност  пожизнено ли се дава  и кои трябва да направи тази промяна ?

06.06.2010 Juliana Ivanova

Profile

     Здравейте, колега, бихте ли пояснили по- точно какво се подразбира като стратегия за развитие на детска градина,особенно ако не се познава  отлично детското заведение за което се кандидатства.

18.05.2010 adela

Profile

 Винаги е  било  така  и  ще  продължава  да  е  така . Не сте  ли  разбрали  ,  че  не  им  трябват  компетентни  ръководители ,  особено  по  общините /кметове/. Много  по  лесно  е  да  се  манипулират  от  другия  вид  директори ,  особено  за   финансите  отпускащи  се за  ДГ . Конкурсите  се  правят   за  предварително  определени  личности  удобни  най  вече  на  общинските  кметове . За  съжаление   винаги  ще  са  " аут "   истински   и  иновационно  подготвените  ,  без  "мощен  гръб"   колеги . Не ви  ли  е  известно ,  че  винаги  определен  % от  бюджета  на  всяка  ДГ  и  то месечно  отива   къде  мислите ? Опитайте  се  сами  да  си  отговорите !!!!!!

17.05.2010 minkova

Profile

Здравейте,колеги,

Мнението ми за директорски конкурс-поне според лично видяно от  от мен е:избира се тотално най-неграмотният кандидат,стига да отговаря на най-важното и единствено условие-да е УДОБЕН на управляващият орган.Сори,но това е цялата истина. 

14.05.2010 dsg

Profile

 Оговорих Ви на е-мейл.

10.05.2010 odzto

Profile

При положение, че имате магистратура с учителска правоспособност, то зависи изцяло от директора дали ще ви предпочете за съществуващото вакантно място, но по принцип е добре да изчакате да завършите магистратурата ПУП и тогава да кандидатствате. А да попитам, ако може за коя ДГ в София, понеже си търся възможност за директорско място в самия град.

10.05.2010 dsg

Profile
За учител, разбира се , за участие в директорски конкурс не мога и да си помисля. Магистратурата ми е "Живопис", правоспособност-учител по изобразително изкуство.