нормативите на учителите

Публикувана на: 01.01.2010, от janaG61
Кoментари:6

 КОЛЕГИ, КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА НОРМАТИВИТЕ НА УЧИТЕЛИТЕ ПО '' ТЕХНОЛОГИИ''? С КАКВО СМЕ ЗАСЛУЖИЛИ НАКАЗАНИЕТО 792 ЧАСА! ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА СЕ НАПРАВИ ПЪЛЕН НОРМАТИВ, СЛЕД КАТО НИ БЕШЕ ОТНЕТ ЧЕТВЪРТИ, А СЕГА И ОСМИ КЛАС?

Коментари 6

05.06.2010 pepeliaska2

Profile

Здравейте!

Вече 26 години съм преподавател по Бит и Технологии и нещата с норматива не са се променили, въпреки че учебните програми се променяха и все повече усложняваха! Включиха информационн технологии, а само ни дадоха начална компютърна грамотност! ВСЕКИ ТРЯБВАШЕ САМ ДА СЕ ОБУЧАВА , ЗА ДА Е НА НИВОТО НА СЪВРЕМЕННИТЕ ИЗИСКВАНИЯ! И това ако не е безхаберие!!!

За възка с мен имейл:iliana_genova@abv.bg

Поздрави Илияна Генова

29.03.2010 nkehayov

Profile
НАРЕДБА № 3 ОТ 18.02.2008 Г. ЗА НОРМИТЕ ЗА ПРЕПОДАВАТЕЛСКА РАБОТА И РЕДА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ЧИСЛЕНОСТТА НА ПЕРСОНАЛА В СИСТЕМАТА НА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА Издадена от министъра на образованието и науката, обн., ДВ, бр. 27 от 11.03.2008г. Приложение №1 към чл.3 т.5.4.

29.03.2010 anna65

Profile

 Къде е казано за този норматив?

Аз съм учителка по технологии и това ми се струва много глупаво!

ПРИ ТОЗИ НЕДОСТИГ НА УЧЕНИЦИ ПОЧТИ НАВСЯКЪДЕ!

28.03.2010 nkehayov

Profile
Напълно подкрепям идеята Ви, макар че не съм учител по технологии, а преподавам математика. Не е справедливо учителят по физкултура да има 720 часа годишен норматив, а учителят по технологии 792часа. Не виждам къде е разликата в натоварването на физкултурника и учителя по технологии, който трябвада си подготвя много по-старателно уроците.

28.03.2010 dor4i_tn

Profile

Привет! Аз съм начален учител, но ще предам предложението Ви на колежката. Сигурна съм, че ще Ви подкрепи, тъй като това е проблем и за нея. Трудно е да работиш с недостиг в тези времена.

04.01.2010 vanessa

Profile

 Здравейте,

време е вече нещо да направим за този наш норматив. Ние сме семейство учители от тази специалност. Принудих се да уча 2 година информатика и информационни технологии за да мога да си правя норматив.

Моето предложение е да направим една група където да се регистрират всички учители от нашата специалност и да изпратим подписка до министерството, ако въобще ни чуят.

Може да ми пишете и на vanessa_vl@abv.bg

Шумен