служебен отпуск

Публикувана на: 16.11.2009, от minkova
Кoментари:3

Здравейте,колеги,

   След принудителната грипна ваканция се чува /незнам доколко е вярно/,че синдикалните членове ще ползват служебен отпуск за неработните дни.Моля,ако някой има достоверна информация да сподели.Благодаря предварително.

 

Коментари 3

16.11.2009 hris_hristova

Profile

 В кодекса на труда е наисано:Отпуск на синдикални дейци
Чл. 159. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) За осъществяване на синдикална дейност нещатните членове на централни, отраслови и териториални ръководства на синдикалните организации, както и нещатните председатели на синдикалните ръководства в предприятията имат право на платен отпуск в размери, установени в колективния трудов договор, но не по-малко от 25 часа за една календарна година.

АКО това е имано в предвид.

А мисля, че може и по чл.156 от КТ

Чл. 156. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., предишен текст на чл. 156 – ДВ, бр. 83 от 2005 г.) При условията на чл. 155, ал. 2 работникът или служителят има право на допълнителен платен годишен отпуск:
1. (изм. – ДВ, бр. 83 от 2005 г.) за работа при специфични условия и рискове за живота и здравето, които не могат да бъдат отстранени, ограничени или намалени, независимо от предприетите мерки - не по-малко от 5 работни дни;

16.11.2009 minkova

Profile

user: staneva_st

Една колежка сподели с мен, че е прочела в някакъв вестник или е чула по телевизията, че всички синдикални членове имат право на 4 дни служебен отпуск. Но също така пишело, че масово в училищата учителите са пуснати в платен годишен отпуск. Трябвало да си търсим правата. Wink

    Благодаря за отговора,колежке.Днес направих запитване до централата на Синдиката.Ще пиша след като ми отговорят.

16.11.2009 staneva_st

Profile

Една колежка сподели с мен, че е прочела в някакъв вестник или е чула по телевизията, че всички синдикални членове имат право на 4 дни служебен отпуск. Но също така пишело, че масово в училищата учителите са пуснати в платен годишен отпуск. Трябвало да си търсим правата. Wink