За кариерното развитие

Публикувана на: 02.11.2009, от valerika
Кoментари:14

Здравейте!

Вероятно някъде е написано,но не можах да открия това,което ме интересува/а доста порових/.Някой знае ли какви са критериите за заемане на длъжността"главен учител"?Не питам за общоизвестните от програмата/минимален стаж 10г и степен"магистър"/.Май е по-добре за посоча защо питам!Embarrassed

Срам ме е Embarrassed,че се налага да търся помощ ,но.....С една дума,моят директор по неизвестни причини/защото не съм от любимките му/ реши да ме включи в комисия,определяща критериите за заемане на длъжността"главен учител"..........и аз сега съм............шах и мат.AngryМисълта ми е,че това,което е посочено в програмата.....е,то е ясно на всички,обаче......не зная какви да са тези критерии.........Още повече ,че шефа не признава ПКС-то като един от критериите/не зная на какво се позовава/.А на това отгоре току-що прочетох,че и за длъжността"старши учител" пак се кандидатства......Не ми е ясно кой ще провежда тези конкурси за заемане на длъжностите.Пише,че е тест и събеседване с издържалите теста,но кой създава теста и какво трябва да се очаква при събеседването,а и кой го провежда?Ние нямаме училищно настоятелство,което да се включи...Шефът си измива ръцете и прехвърля топката при комисия от трима учители,но ..........Ще помогнете ли,колеги?Приемам всякакви идеи,съвети.....критерии/като модел/.Благодаря предварително!

Коментари 14

09.11.2009 gery26

Profile

http://bglog.net/preduchilishtnapedagogika/34484 ЗАЯВЛЕНИЕ 

09.11.2009 ddoseva

Profile

 Колеги, ако едно заявление не можете да съставите сами, то за какъв "старши" ще кандидатствате!

09.11.2009 Petrova63

Profile

Колежке,може ли и аз да помоля за готов формуляр.Предварително ти благодаря.rumiana_v_petrova@abv.bg

07.11.2009 mima_28

Profile

 Колежке,може ли и аз да помоля за готов формуляр.Предварително ти благодаря.mima_28@abv.bg

06.11.2009 valerika

Profile

Рая,пратих ти на мейла готов формуляр.Ние вече попълнихме.Idea

06.11.2009 raia

Profile

Търся готов формуляр на заявлението, което трябва да попълним, за да кандидатстваме за длъжността "старши учител".

06.11.2009 raia

Profile

Във всички училища вече е имало съвети, на които Директорът казва всичко подробно. Трябва да попълним заявление за участие в процедурата за заемане на длъжността "старши учител" в понеделник - 9.11. Търся готов формуляр на тези заявления, ако знаеш къде има, моля изпрати ми на e-mail: raia.lenkova@gmail.com , то е свободен текст, но е добре, ако някой се е постарал и го е написал вече, за да могат и други да го ползват!

03.11.2009 ksi2471

Profile
Тази, която е завършила полувисше преди 1990 година по сега действащия закон е професионален бакалавър, а другата ви колежка, която е завършила висше образование след 1990 година, но преди 31.12. 1996 година е магистър.

 

user: Mitiq

Здравейте имам въпрос - имам колежка завършила образованието си преди 1990 г - полувисше образовани и друга колежка завършила висше образование след 1990 г - бакалавър  - тяхната квалификация еднаква ли е ?

03.11.2009 stella6472

Profile

ЗАКОН ЗА ВИСШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ

Чл. 42. (1) (Изм. - ДВ, бр. 60 от 1999 г., попр., бр. 66 от 1999 г., изм., бр. 48 от 2004г., бр. 41 от 2007 г.) Системата на висшето образование организира обучение следзавършено средно образование и се състои от следните степени:1. образователно-квалификационна степен "бакалавър", за придобиването на коятов съответствие с учебния план се изискват:а) не по-малко от 180 кредита със срок на обучение не по-малък от три години -"професионален бакалавър по ...";б) не по-малко от 240 кредита със срок на обучение не по-малък от 4 години -

"бакалавър";

 

03.11.2009 zdravkop

Profile

 Май на никого не му се четат горните постове, по подобие на чукчата.