Защо учениците ходят на уроци по математика?

Публикувана на: 25.09.2009, от lexx
Кoментари:5

 Здравейте,

интересно ми  емнението на учители и специалисти в областта на математика по въпроса с частните уроци. Интерсно ми е как няма ученици, които след акто завършат уъчилище да се чувстват тостатачно самоуверени, че може да влезнат в дадено висше учебно заведение без да вземат уроци по математика. Определено това ми се вижда доста голям проблем в нашето образование. По наше време помня, че беше срам ако се наложи на някои да иде някаде на уроци, а сега това се смята за нормално. Аз немога д априема такова нещо. Не знам дали толкоз е паднало нивото по математика или просто психологически децата са са се настроили, че може и да не учат защото като си палтят ще може да научат нещата както трябва. За мен не би трябвало така да се възпитава нашето общество - че когато си плащат ще получават, а трябва да се учат, че има държава която се грижи за тяхното добро образование и че те са длъжни да се потрудят за да получат резултатите които ги одоволетворяват.

Коментари 5

10.11.2010 shlioki

Profile
Аз съм ученик 12 клас и смятам да кандидатствам с математика и мога от личен опит да ти кажа защо са необходими уроците.Значи аз уча в езикова паралелка и имаме по 2 часа математика на седмица,което е минимума или така наречената задължителна подготовка.И принципно би трябвало както пише матурата по математика,респективно кандидат-студентския изпит по математика да е на ниво задължителна подготовка,тъй като не всеки учи в математическа гимназия.Но на практика матурата няма нищо общо със ЗП-то.В момента ходя на уроци по математика и то не защото е мода или защото и другите ходят а поради простата причина че уча така да се каже нова математика.Основата си я имам от училище,но това далеч не е достатъчно за да изкарам желаната оценка.Така че извода какъв е образователното министерство е причината за нуждата от ходене на уроци.Сега не знам по ваше време как е било,но реалността в момента е такава и става все по зле...

25.10.2009 ilarionov

Profile

 Е ако имаше държавен зрелостен изпит по ИНФОРМАТИКА,

 

след което да ги приемат в университет,

 

дали пък нямаше да ходят на уроци по Информатика?

 

 

 

 

28.09.2009 lexx

Profile

Не знам, може би. Но аз мисля, че проблема е в родителите. Напоследък ми прави впечетление в нашето общество, че хората са готови на всичко само и само да успеят някаде. Дажи тия дни пак си мислих по този въпрос с измамите на възрастни хора като им се обаждат по телефона и искат пари за да "оправят" тяхен роднина който уж е бил блъснал някой с кола. Как пък тез хора не се замислят, че другия от среща е бил дете на някой, а веднага си мислят как трябва да платят на някой който да ги "оправи". Аз мисля, че тук всички искат някой да ни "оправи", а не да си понесат последствията на това което заслужатат. Така е и с математиката, разни хора се залъгват с неща който почти нямат никакво значение, акосистемата фунционира както търябва. Ако учебния амтериал е достатъчен за да влезне някой - то кадърните ученици ще влевзнат, а тези който не са толкоз може да влезнат след акто си платят и положат доста повече труд. И след което ако и висшето  образование е достатъчно добро ще ги възпита на много труд тези хора или ще отпаднат рано рано...

27.09.2009 Deltichko

Profile

 По-скоро смятат, че насаме и в тиха обстановка ще разберат повече.Hmm

27.09.2009 ilarionov

Profile

 Ами ходят на уроци по математика

 

сигурно защото после записват да учат математика.

 

Какво да се прави като на децата им е интересна математиката?