25 май и 1 ноември

Публикувана на: 19.05.2009, от peperuda
Кoментари:8

Колеги /за детските градини/ - как е при вас- почивате ли на тези дати или трябва разрешение на Общината?

Една година нас ни наказаха ,че почивахме на 1 ноември и от тогава не почиваме на тези дати.

Коментари 8

22.09.2009 margaritaivanova

Profile

 Колеги,получавате ли трите плащания от общината ?Имам впредвид за началото на учебната година,за коледа и за 24 май ?Колегите в училище ги получават и са на делегиран бюджет,а предучилищната група е към общината и от там казват,че не се полагало.Тези плащания са регламентирани в колективния трудов договор.Как е при колегите в тази ситуация ?

06.06.2009 peperuda

Profile

Да, обслужихме общината, а тази година дори ни лишиха от допълнителното плащане за 24 май.Чухме че в други общини е получено от детски градини.

Оправдават се с намаления бюджет, а дали самата община не пренасочва парите?Изобщо имат ли право тези пари от фонд РЗ да ги използват за друго!Hmm

05.06.2009 krista

Profile

 За нас са работни дни. Винаги ни напомнят, че сме обслужващо звено (детските градини).

27.05.2009 Nuchika

Profile

Напълно съм съгласна с Вас .

27.05.2009 peperuda

Profile

Ние не сме подновили колективния договор  с общината.Имам чувството, че синдикатите се отдръпнаха от нас.

Училищата преминаха на делегирани бюджети , а ние останахме на общински и сякаш ни подценяват.

Според мен не става категорично ясно - за всички учители в България-работни дни ли са или не.

Или са официални празници.И ако са- защо не ни се плаща двойно, както е по закон.

Министъра ни няма ли да каже ясно- кое се отнася  за училища и кое за детски градини.

А не общините да ни налагат.Учители ли сме като другите или сме детегледачи?

За РИО-учители ,а за общините..............

26.05.2009 dobreva.v

Profile

Ние не работихме - частна градина!

23.05.2009 hati

Profile
понеделник и ние сме на линия Smile

20.05.2009 peki

Profile

 В нашата община винаги се работи на тези дни,като  после ни дават по един ден компенсация.А в сегашния колективен договор , ако 25.05. е работен ден е записано, че трябва да ни се изплати двойна надница.