Модул „Кариерно развитие на учителите”

Публикувана на: 19.01.2009, от gery26
Кoментари:205

Какво се случва с повишаване квалификацията и компетентността на преподавателите и преминаване кариерата им през 5 стъпала – младши учител, учител, старши учител, главен учител и учител методик?

Започна ли  изпълнението на национална програма за кариерно развитие на учителите?

Коментари 205

08.12.2009 margaritaivanova

Profile

 Това казвам и аз ! Но, душата трябва и да се храни,а дори и духовната храна се заплаща !

08.12.2009 pspeeva

Profile

user: margaritaivanova

 Ах,къде ли е душата на учителя! Направиха степени за кариерното

развитие на учителя , а парите ги няма! И както винаги - много шум за нищо !

 

E-хе! На ДУШАТА ПАРИ не й трябват.

И не си ли мислите, че Някой ще стопира всички пари. На шефката са й казали, че пари за пътуващите учители няма да дадат. От септември не са й ги привеждали. за транспорта на учениците също нямало да привеждат. Дали са й веднъж половината сума и това си е. За безплатния ИНТЕРНЕТ блокираха парите. За гражданските договори с поддържащите комп кабинети - май ще е същото. Уж трябваше в едномесечен срок да се издължат, а той е вече към края си.

И изобщо, не мислите ли, че Някой иска да си напълни дупките с пари за образование???

04.12.2009 margaritaivanova

Profile

 Ах,къде ли е душата на учителя! Направиха степени за кариерното

развитие на учителя , а парите ги няма! И както винаги - много шум за нищо !

01.12.2009 pspeeva

Profile

user: missis

user: pspeeva

user: missis

САБОДЕТЕ СЕ БЪЛГАРИ!!!!
Супер! Нямам думи!!! Нито БГ, нито EN!
Не сте чели внимателно всичко, а си позволявате да критикувате! Вашият цитат е извадка от статията на Иво Сиромахов, която аз качих тук, защото той чудесно е описал тенденцията на изпростяване у нас. Колкото до мен, май се справям добре с двата езика. :)
Не сте ме разбрали. Не критикувам. В думите ми
Супер! Нямам думи!!! Нито БГ, нито EN
няма нито грамче ирония. Напротив. Бях ... впечатлена от писанието, но в добрия смисъл. Хареса ми... ОФ, още трябва ли да се извинявам??? :)

А доколкото до цитата - нали трябваше да избера нещо, за да се знае на кого отговарям. Вярно, че около правописните грешки стои вашето име, което не съобразих и за което Ви се извинявам.

И все пак има нещо добро в цитата - БЪЛГАРИ все още е написана с Ъ.

30.11.2009 missis

Profile

user: pspeeva

user: missis

САБОДЕТЕ СЕ БЪЛГАРИ!!!!
Супер! Нямам думи!!! Нито БГ, нито EN!
Не сте чели внимателно всичко, а си позволявате да критикувате! Вашият цитат е извадка от статията на Иво Сиромахов, която аз качих тук, защото той чудесно е описал тенденцията на изпростяване у нас. Колкото до мен, май се справям добре с двата езика. :)

29.11.2009 pspeeva

Profile

user: missis

САБОДЕТЕ СЕ БЪЛГАРИ!!!!
Супер! Нямам думи!!! Нито БГ, нито EN!

27.11.2009 Eli_83

Profile

  Да, и на мен много ми допадна написаното, но темата бая се измести от заглавието си, извинявам се на учителите, но не зная какво подзаглавие да й сложа!

  А що се касае до

user: Deltichko

дори и в култовия израз ,,мироНАЛАГАЩИ сили".
всеки рано или късно се осъзнава, просто вярвам, че доброто побеждава, че рано или късно хората обичащи и желаещи мир ще се наложат над военнолюбците и икономическите убийци, които потискат по-слабите страни!

    Мисля, че след фарса в Кавказ бая се осъзнаха! Доста се надцениха опитвайки се да въвеждат "демокрация" в Южна Осетия и Абхазия!

   Това е едно любопитно видео показващо ясно кои са агресорите!

          http://rutube.ru/tracks/972547.html?v=ca8d788c3818ad74d1aee475b793f3f9

  П.С. Още веднъж се извинявам на гилдията, че темата се измества съществено, но това стана по-скоро по естествен начин

27.11.2009 Deltichko

Profile

 Браво на Иво Сиромахов! Yes

Много съм съгласен с това, което го казвате за американското политическо мислене - схващането им е изразено, ако щете, дори и в култовия израз ,,мироНАЛАГАЩИ сили".Confused

26.11.2009 Eli_83

Profile

user: Deltichko

И бездруго има прекалено много Майкрософт в целия сайт, добре е да има и една наша думичка в главната страница

  Всичко е бизнес, някои си мислят, че е същински акт на хуманност:)))))) Да приемем, че е така, хамериканците и политиката им е хуманна и усилията им са насочени единствено към защита на световната демокрация и Ограмотяване на изостаналите посттоталитарни режими от Източна Европа!:))))

  

  П.С. Даването на трибуна в интернет пространството на хората ангажирани в сферата на образованието и науката, трябваше да се поеме от българската държава, а не от портали, които са входна врата на чужди икономически интереси! Между другото внимателно с името на съответната компания, тук модовете лесно се подписват върху постове съдържащи обиди и вулгаризми, но прагът на търпение към и най-малкото неодобрение към тази компание е твърде нисък!

    Постът на Missis е страхотен!Wilted FlowerSmile

26.11.2009 missis

Profile

user: pspeeva

И за това неуважение дали учителите не са вложили своята лепта (принос, дял)? Направо ме е яд като чета за интерактивни методи на обучение или пък иновационни подходи в - що ли вече не го наричаме - едукейшъна. И без това сайта на МОМН е минеду.гувернмант - МИНистерство на ЕДУкейшъна. Пък и вижте в кой сайт пишем сега - тийчър.БГ. Английския сайт за учители новатори ще да е учител.ЮК. Коя ли е БГ дума за министър, министерство? Сигурно преди 150 години някои също са се противопоставяли на въвеждането им, но сега за нас си е БГ дума. Дали след 30-ина години няма пък да изговаряме само английски думи, а да си ги пишем на нашата си азбука (ако дотогава не е изхвърлена де)?
Наистина употребата на чуждици вместо българските им съответствия дразни тези българи,които милеят за БЪЛГАРСКОТО. В края на краищата, живеем в България и сме българи. Хубаво е да използваме чужди думи, които не можем да заменим със съответни български. Езикът е това,което ни помага да се съхраним като българи. Да не го забравяме! Нека не се получава така: "Иво Сиромахов за новия правопис Колкото и да мрънкат пуританите, трябва да признаем, че времената на възрожденския правоговор и правопис безвъзвратно са отминали. Последният пирон в ковчега им бе забит от интернет потребителите. Родната реч, омайна, сладка е заменена от суровия, брутален сленг на виртуалното общуване. От езика ни изчезват думи и цели изрази, а на мястото им се появяват нови. Дружеското обръщение "байо" отстъпи пред вездесъщото "куре", "келешът" вече е "юпи", "момата" - "пача". Ако преди хората, търсещи любов, се представяха със скромното "обичам домашния уют", днес те гордо заявяват пред световната мрежа: "мразя лицемерието и лъжата, обичам приятелите и купона, моят девиз е БАДИ 4ОВЕК А НЕ 4ОВЕ4Е". И определят себе си с думите: aз сам мноо луда купонджиика. Други пък залагат на патриотичните ценности и огласят интернет пространството с бодрия призив: САБОДЕТЕ СЕ БЪЛГАРИ!!!! Вече не се казва: "Сполай ти, добри юначе", а се казва: "кефиш, маафака, кефиш." Езикът дотолкова се е променил, че вече няма нищо общо с архаичните езикови правила, които се учат в училище. Например пълният член е изчезнал толкова отдавна от интернет форумите, че никой не си спомня дали изобщо някога го е имало. Крайно време е промените да се регламентират. Назрял е моментът да узаконим правописа на новия български език. 1. Буквите "ч" и "ш" отпадат от азбуката, понеже ве4е никой не ги използва. На тяхно място влизат отдавна наложените 4 и 6. 2. Отпада буквата "ъ", за да не се 4удим как се пи6е "мал4ание", "сагласна сам" и т.н. 3. Отпада и буквата "я". В момента е възприето тя да се изписва като "q", но това саздава проблеми, за6тото някой я 4етат като "кю" и става мазало. По добре е да се изписва като "иа", например лелиа, диниа, Иамбол, Балгариа. 4. Предлагам да отпадне и буквата "й", за6тото е са6тата като "и". Ниакой тапанари са против и казват 4е ако махнем и краткото как сме 6тели да пи6ем иордан иовков. Ма тиа са напално истре6тели ве, за кво да даржим неква буква само заради един гимнастик : кво като е вип9 ба6та ми го познава и вика 4е бил свестен тип 5. Тоа ермалък са6то е напално изли6ен. Закво ти е само да ти зима место на клавиятурата ебаси. Закво треа да има буква коиато се пи6е само в три думи. Ьога, ьод и идьот. Тва е расхи6тение. 6. главните букви са пална простотиа. нема нужда от тиах. секи интелигентен 4овек се досе6та каде по4ва изреч4ението и каде не по4ва. то си е мноо ясно 7. пи6е се "незнам", "неискам", "нестава", "немога". разбрахте ли БАЛЪЦИ!!!!! 8. си4ките запетаики то4ки терета и подобни лаина триабва да отпаднат: на кои му пука за тиа не6та? a наи добре е направо да се мине на latinica 6toto taka sme si swiknali ebasi werno 4e po nekoi foromi ne dawat dase pi6e na latinica 6toto sa ebahti zadrastenite9 cveti cunkam te prase takowa: nowata tupalka na koceto i raina kurti mifki: da go duhate heitari!!!!!!!dowe4era 6e se razmajem na kupona na gecata axaxaxax gecata e golem zakleam se naprao neam dumi kopeleeeeee taa galena e superzle ebahti selskata pra4ka axaxaxaxax a Weso e pedal "