Анкета: Създаване на софтуерни продукти, ориентирани към обучението

Публикувана на: 14.01.2009, от conv
Кoментари:2

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Нормална таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Здравейте!

Опитваме се да направим планиране на нов продукт свързан с обучението.

Интересуват ни вашите мнения.

Благодарим предварително.

http://polls.hit.bg

Коментари 2

30.01.2009 mister_sou

Profile

user: kr_bozhinov

 На мен не ми работи бутона(continue, :(((( но иначе с клик върху линка за избор става

Винаги има риск хубаво начинание да се опорочи още в началото!

Ако не беше отговорът на г-н Божинов, едва ли щеше да има поглед нататък, но... за всички, които са се опитали и не са продължили - ето въпросите. Не целя да върша на някого услуга, а да се изясни анкетата.

Q.1 В какви възрастови граници сте? *
Под 20
21-25
26-32
33-40
41-50
51-60
Над 60

Q.2 В каква възрастова граница попадат като осреднена стойност децата Ви? *
Под 7
8-10
11-13
14-16
17-20
21-25
26-32
33-40
Над 40

Q.3 Познавате ли български интерактивни игри? *
Моля, ако отговорът Ви е ДА, след като сте го посочили, в графата „Other” избройте имената им, посредством запетайки и по възможност с латински букви!
1. Да2. Не

Other:

Q.4 Колко често смятате че че децата Ви отделят за компютърни игри? *
1. От 3/4 до 1/2 от деня;
2. Около 1 –2 часа дневно;
3. По-малко;

Q.5 Кои от посочените типове игри, според Вас биха могъли да бъдат най–полезни върху съзнанието на детето Ви? *
Моля в графата „Other” избройте, посредством запетайки, имената на най-често чуваните от устата на Вашите деца, компютърни игри, по възможност с латински букви!
1. Стратегия;
2. Екшън;
3. Приключенска;
4. Ролева;
5. Симулация;
6. Никой;
Other:

Q.6 Според вас, кое прави една игра завладяваща и предпочитана? *
Моля, ако отговорът Ви е „Друго” в графата „Other” го назовете (по възможност с латински букви)!
1. Сюжет;
2. Качеството на графиката и специалните ефекти;
3. Друго;
Other:

Q.7 Къде според Вас са предпочитаните места за игра? *
Моля, ако отговорът Ви е „Друго” в графата „Other” го назовете (по възможност с латински букви)!
1. В училище/в университета;
2. Вкъщи;
3. В клуб;
4. На работа;
5. Друго;

Q.8 Поддържате ли идеята да съществува игра, имаща обучаващ елемент (различните нива и способности на играча да се отключват, само ако се реши някаква задача от математиката, физиката, биологията и т.н.)? *
1. Да;
2. Не;
3. Нямам мнение.

Q.9 Според Вас възможно ли е една добре изготвена обучаваща програма, под формата на компютърна игра (виж предходния въпрос), да спомогне за развитието на учащите и да бъде полезна за тях при покриване на необходимия минимум за различни изпити, както и за матурите (тоест - да бъде своеобразен тренажор)? *
Ако отговорът Ви е различен от ДА и НЕ, моля посочете опцията „Other” и изкажете мнение (по възможност с латински букви)!
1. Да;
2. Не;
Other:

Q.10 Бихте ли се съгласили да заплатите някаква такса за обучението на децата Ви с помощта на подобно средство, описаното в предходните два въпроса и какви са приемливите за Вас граници на цената му? *
1. Не съм склонен да давам пари за подобно нещо;
2. До 2 лв. месечно;
3. До 5 лв. месечно;
4. До 10 лв. месечно;
5. До 15 лв. месечно;
6. До 25 лв. месечно;
7. Повече от 25 лв. месечно.

Сега малко размисли - да си изберем вариант с извода - бих давал пари за образователните игри...

Къде е пробният период и къде е прозрачното показване на онези специални субекти, които ще ни предоставят образователни игри за подготовка за матурите, например?

Твърде конкретно ли питам?

А не е ли твърде рано?

А дали изобщо да се дискутира?

Има ли анкета - има!

При 5 от 7 отговорили да се получи търсеният извод - ще се отчете ли голям процент необходимост от такова нещо? - да.

Какво му е лошото?

Мисля, най-лошото е, че всякакви прекрасни идеи и начинания идват и си отиват като пеперудките, а ние оставаме обременени и занемарени хорица, които са всичко друго, но не и адекватни на времето си. Жалко.

Да са ви приятни почивните дни и не унивайте!

15.01.2009 kr_bozhinov

Profile

 На мен не ми работи бутона(continue, :(((( но иначе с клик върху линка за избор става

Лек, дооходен ден и за вас