Visual Basic

Публикувана на: 02.12.2008, от iv_2007
Кoментари:8

Имам въпрос: как се обработва "Cancel" - избора при използване на Inputbox функция, ако се очаква да бъде въведено число (тоест въведената стойност да се присвои на променлива от тип Integer)?

Коментари 8

16.05.2009 kr_bozhinov

Profile

user: lexx

Здравейте, в отговор на

user: iv_2007

Не ми е ясно защо след като е толкова недобър език за програмиране е вграден в продуктите на офис пакета, който изучаваме и в училище макар и съвсем повърхностно. Ще ми е интересно да получа отговор.

Пак ще повторя че новите версии включени в VisualStudio.Net са  с подобрен обектен модел, което ен го рпави токол лош, но старите версии от VisualStudio 6 надолу не са за предпочитане. Иначе е ясно, че Майкрософт го налагат като език и дори като скриптов език в Офис пакета. Ако не беше таз политика на Майкрософт едва ли би се ползвал толкз, а същата е схемата и за училищата - министерството има договор с Майкрософт и затова програмите са базирани повече на изучаване на продукти на компанията, отколкото на принципи в информатиката и информационните технологии.

При всички случаи препоръчвам ползването на езици "производни"  на С/С++ - C++, Java, C# и др. Всички те имат почти еднаква концепция за представяне на структури от данни, близак обектен модел, възможност за прилагане на "стандартни шаблони за дизайн" и т.н.т. Така при познаване на един език и основни принципи, част от които изброих, лесмо може да се мине на друг от тези, който за дадена задача би бил по-удачен

Благодаря за вниманието

Ще дойдете на моя акъл!!!

Аз като събирах подписи...никой

Да сме живи и здрави

Другото е суета

Да очакваме новите НУП с нетърпение(може пък да има едно обученийце и за нас-току виж и ИТ кард ни дали...

Лек, доходен ден и за вас с програмиране и без програмиране

П.С Тия дечица на пианото са страхотни http://live.kabinata.com/live.html- подходящ финал на Деня за борба с агресията в училище.

16.05.2009 lexx

Profile

Здравейте, в отговор на

user: iv_2007

Не ми е ясно защо след като е толкова недобър език за програмиране е вграден в продуктите на офис пакета, който изучаваме и в училище макар и съвсем повърхностно. Ще ми е интересно да получа отговор.

Пак ще повторя че новите версии включени в VisualStudio.Net са  с подобрен обектен модел, което ен го рпави токол лош, но старите версии от VisualStudio 6 надолу не са за предпочитане. Иначе е ясно, че Майкрософт го налагат като език и дори като скриптов език в Офис пакета. Ако не беше таз политика на Майкрософт едва ли би се ползвал толкз, а същата е схемата и за училищата - министерството има договор с Майкрософт и затова програмите са базирани повече на изучаване на продукти на компанията, отколкото на принципи в информатиката и информационните технологии.

При всички случаи препоръчвам ползването на езици "производни"  на С/С++ - C++, Java, C# и др. Всички те имат почти еднаква концепция за представяне на структури от данни, близак обектен модел, възможност за прилагане на "стандартни шаблони за дизайн" и т.н.т. Така при познаване на един език и основни принципи, част от които изброих, лесмо може да се мине на друг от тези, който за дадена задача би бил по-удачен

Благодаря за вниманието

29.04.2009 iv_2007

Profile

Не ми е ясно защо след като е толкова недобър език за програмиране е вграден в продуктите на офис пакета, който изучаваме и в училище макар и съвсем повърхностно. Ще ми е интересно да получа отговор.

25.01.2009 lexx

Profile

Ето какво е казал един от най-известните учени в областта на компютърните науки проф. д-р Едсгар Дейкстра за езика BASIC

 Практически е невъзможно да научиш на добро програми-
ране студенти, които са имали предишен досег до езика
BASIC – като потенциални програмисти, те са мисловно
осакатени, без надежда за възстановяване.
Едсгар Дейкстра

Тъй като той вече доста е променен във версията си за .NET  може да сеползва без такива страшни последици. Но мисля, че все пак е за предпочитане да ползвате друг тип език. И в никакъв случай да не се ползва някоя от старите версии на езика Единствената причина да има такъв език все още е непрестанното му налагане от страна ан Майкрософт.

15.01.2009 kr_bozhinov

Profile

user: hristov_b

Днес качих в моята папка в "Материали"  14 файла. Това всъщост са част от материалите, които ни бяха дадени на курса, проведен в Банкя през 2005 г. - това е учебника и решенията на задачите.

 

Благодаря Ви за споделените материали!!!

Лек ползотворен ден и за вас

15.01.2009 hristov_b

Profile

          Днес качих в моята папка в "Материали"  14 файла. Това всъщост са част от материалите, които ни бяха дадени на курса, проведен в Банкя през 2005 г. - това е учебника и решенията на задачите. Лектори на курса бяха Даниела Гоцева и Аделина Алексиева от Техническия университет София. Те са участвали в колектива, който адаптира от английски език учебника на Microsoft - Partners in Learning.

03.12.2008 iv_2007

Profile

user: hristov_b

Dim myString As String

Всъщност имах предвид нещо като Dim myString As Integer

и как да се обработи Сancel в тази ситуация.

 

 

03.12.2008 hristov_b

Profile
          

   Давам един пример, който работи  в  VB Express 2008. Във формата има един бутон и един етикет. При натискане на бутона се активира InputBox. Действието е следното : Ако е натиснат бутона <ОК> или клавиш Enter, въведената стоност се присвоява на променливата myString. Aко потребителя натисне Cancel  на myString се присвоява празен низ. Ако желаем да обработим това събитие, трябва да имаме предвид, че дължината на въведения низ е нулева.

   Ето и кода: 

Public
Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

Dim myString As String

myString = InputBox("Enter a value between 1 and 3", "")

If myString.Length() = 0 Then

   Label1.Text = "not value"

Else

    Label1.Text = myString

End If

End Sub

End Class

      Надявам се, че това бе твоя въпрос.