стимулиране постиженията на децата

Публикувана на: 12.11.2008, от mimito13
Кoментари:3

 Здравейте,колеги! Обменете опит как стимулирате ежедневно постиженията на децата? Благодаря Ви!

Коментари 3

04.12.2008 neva

Profile

Аз стимулирам всяко усилие да се справят с поставения проблем, за мен е важно детето да се опитва да мисли самостоятелно,насърчавам ги словесно,а когато работим в учебните книжки слагам печатчета ,като им казвам,че това са техните шестички.В подготвителна група съм и това много ги радва,броят си печатите в тетрадките. А печатите си ги купих с различни картинки -слънце,лъвче,коте и др. Редувам ги ,за да са различни ,да не е еднообразно, а децата са много щастливи,когато ги заслужат.Разбира се,трябва да се заслужат.

02.12.2008 rummyd

Profile

Само словестно - много са доволни когато ги похваля.

Против бонбони,стикери и др. такива съм.

15.11.2008 bobinko

Profile

Здравей,mimito13!Аз съм на 2гр. и ги стимулирам словесно/с похвали/,с прегръдка а в много специални случаи с бонбони/купени от мен/.В големите групи пък имат жетончета-картончета с надпис "браво" и "отлично"-децата се надпреварват кой да има повече.Също така имат"ДНЕВНИК ЗА ДОБРИ ПОСТЪПКИ"  в който колегите пишат добрите проявления за деня и родителите вечерта се запознават.Това е надявам се да съм ти помогнала. Yes