За новите ни "колеги"

Публикувана на: 11.11.2008, от tanq_boseva
Кoментари:11
Вчера слушах новините и косата ми се изправи.Поредната глупост в образованието е,че ще назначават за "учители" по чужд език,хора които са завършили 12-ти клас и имат минимални познания,няма да изисква висше образование.Най-големият парадокс е,че въпросните "учители"ще изискват от своите ученици, да владеят даденият език,на по-високо ниво от самите тях.Еееее ,ако от това може да има по-голям резил,за образованието-здраве-му кажете!Indifferent

Коментари 11

12.11.2009 stefanova_r

Profile

 Хайде сега, пак - преди време нищихме подобна тема и стана ясно, че учители има ... Както вече споменах, мен ме съкратиха поради липса на ученици и закриха един норматив (преподавах английски). Е кажете, за какво прокарват такива идеи и искат да вземат хора, завършили 12 клас? Angry

24.10.2009 ivo_isa

Profile

Нели, случайно да си редактирала мнението си? В пощата получих друг вид на твоето изказване.

24.10.2009 nelly_6

Profile

 Тази година ми предстои да завърша педагогическото си образование по БЕЛ и англ. ез. Следващата седмица ще застана пред учениците за първи път и то в 11 клас. Не се чувствам достатъчно готова и сигурна. Според мен човек с основно образование не осъзнава отговорността и не би се справил.

19.11.2008 ivo_isa

Profile

user: Anikolova

Ще ли се съгласите учителите по ЧЕ и информатика да взимат по-големи заплати от другите учители, за да не изтичат от системата? Ако ли не - какво да се прави? 
Не! Да не би другите да хабят по-малко нерви? От четири години не работя като учител и сигурно няма да се върна в държавно училище(пояснявам за да изпреваря глупави мнения). Считам, че трябва да се увеличи началната заплата на учителя за да има изобщо желание за реализация в бранша. Но смятам, че и това не е достатъчно. Трябва да се промени отношението на обществото към учителя, защото и за много пари не бих се правил на маймуна и не бих позволил простотиите които се вършат от учениците. С удоволствие бих споделил всичко което знам с някой който иска да се учи. И не споделям мнения от вида на "ама учителят е длъжен да направи всичко възможно за да задържи ученика". За да не си разказваме стария виц за учителката по география, директора и глобуса.

16.11.2008 Anikolova

Profile

user: tanq_boseva

Вчера слушах новините и косата ми се изправи.Поредната глупост в образованието е,че ще назначават за "учители" по чужд език,хора които са завършили 12-ти клас и имат минимални познания,няма да изисква висше образование.Най-големият парадокс е,че въпросните "учители"ще изискват от своите ученици, да владеят даденият език,на по-високо ниво от самите тях.Еееее ,ако от това може да има по-голям резил,за образованието-здраве-му кажете!Indifferent
Да, разбира се, изглежда нелепо, но може би гилдията ще даде предложение откъде да се намерят квалифицирани учители по чужди езици, след като за тези същите има много повече възможности за доходна работа извън образованието отколкото за останалите учители. Ще ли се съгласите учителите по ЧЕ и информатика да взимат по-големи заплати от другите учители, за да не изтичат от системата? Ако ли не - какво да се прави? 

12.11.2008 roshe

Profile

Sad Добре,госпожо, следващият път ще вдигам ръка!!!!!

12.11.2008 tanq_boseva

Profile
Аз съм начален учител и не мисля,че знанията ми са на петокласник.Интересно ми е,дали ще мислиш по същия начин,ако трябва да повериш собственото си дете,на знанията и отговорността на петокласник!Личи си,че нямаш и представа за какво говориш,следващият път,обмисляй коментарите си!ParadiseWink

12.11.2008 stela__73

Profile

Е,  и на това "образование" му кажи! Sad

12.11.2008 roshe

Profile

YesАз мисля,че ти спокойно можеш и за директор да се  ....ComputerWilted Flower

11.11.2008 Eli_83

Profile

 Да, като в килийните училища, значи от догодина мога да ви ставам вече колежка...то за мен не е лошо...докато следвам може да съм на норматив някъде!:)

 Но по принцип не е хубаво така, аз например покрай тези чатова така съм си изкривила писането, че...някакъв навик ми е станал да ползвам съкратени форми! А и някои думи по чатовете се пишат съвсем различно като напр. *** вместо ***, LO вместо hello, 4 вместо for, ni8 вместо night, str8 вместо straight и още много други...трябва си филолог за тази работа!