Относно проверките

Публикувана на: 07.11.2008, от doni1976
Кoментари:4

Здравейте, имам питане и ще бъда много благодарна ако някой ми отговори. Въпроса ми е: има ли право проверяващия инспектор когато влезне по време на час да ти вземе дневника.

Коментари 4

08.11.2008 margomalinova

Profile

 

user: radivdani

user: margomalinova

Без разрешение на учителя, който води часа никой няма право да влезе в часа му,
 

 margomalinova , това и аз съм го чувала ,но никъде не съм го срещала в нормативните документи. Би ли ми казала ,къде мога да го прочета?

 

За да отговоря точно на въпроса ти , реших да отворя ЗНП и ППЗНП , където мисля, че беше отразено посещението на учебния процес, но ...ОСТАНАХ УЖАСЕНА

от толкова много промени направени през последните години и не го срешнах правото на учителя да провежда часа си без да му пречат, или за посещение на часа му да се предупреждава поне 1 ден преди това.

Единственото което намерих 

Normal 0

" (Нова - ДВ, бр. 36 от 1998 г.) На учителите се дължи почит и уважение от учениците, административните органи и обществеността. Накърняването на достойнството и авторитета на учителите е недопустимо."

 

Това ме навежда на мисълта, че това ,което беше ,вече е отменено,

НО все още съществува Кодекс на труда, в който работодателя се задължава в определени срокове да информира служителите си за  промяни на условията на труд, изисквания  и други ..., затова мисля, че това е възможност за уреждане в правилника на училищата

Все пак при търсенето ми в нета, видях, че доста училища са се възползвали и са  го включили в правилника си за вътрешния ред .

 

07.11.2008 radivdani

Profile

user: margomalinova

Без разрешение на учителя, който води часа никой няма право да влезе в часа му,
 

 margomalinova , това и аз съм го чувала ,но никъде не съм го срещала в нормативните документи. Би ли ми казала ,къде мога да го прочета?

07.11.2008 margomalinova

Profile

user: doni1976

има ли право проверяващия инспектор когато влезне по време на час да ти вземе дневника.
 

Без разрешение на учителя, който води часа никой няма право да влезе в часа му, камо ли да вземе дневника.

07.11.2008 mirey

Profile

По време на часа - не зная. Но иначе - има право. Но какво значение има дали е по времена часа или е през междучасието? Не зная точно какъв е случая...