Как се става "информатик" за 10 дни?

Публикувана на: 31.10.2008, от valg_pet
Кoментари:6

 Моля компетентни колеги да ми обяснят възможно ли е да станеш редовен учител по информатика - V - VІІІ клас след 10 дневно обучение?

Аз съм завършила магистратура "Информатика  и  информационни технологии в обучението", с право на преподаване от 1 до 12 клас, но деля часове в ОУ, като

водя тези на І - ІV клас, а колега, станал  учител - информатик за 10 дни, води обучението в V - VІІІ клас?.... Въпросът  ми  е:

- Възможно ли е да станеш специалист за 10 дни...   звучи  ми като  да  научиш  английски  език за 10 дни??? Недоумявам от случващото се около мен, в училището където работя... Ще ми бъде любопитно да разбера дали има и други такива случаи?

Коментари 6

28.11.2008 anabell_78

Profile

     Въобще не ме учудва фактът. Както и други преди мен казаха кой информатик ще се съгласи да работи за заплата 350-400лв. Доколкото разбрах, ти се възмущаваш от това, че си учила 5 години, а някой, който е "учил" цели 10 дни е заел мястото. Това пък хич не ме учудва, защото при назначаването винаги стават необясними чудеса.... Все пак не забравяйте, че живеем в България!

18.11.2008 KostaPopov

Profile

user: valg_pet

 Моля компетентни колеги да ми обяснят възможно ли е да станеш редовен учител по информатика - V - VІІІ клас след 10 дневно обучение?

Аз съм завършила магистратура "Информатика  и  информационни технологии в обучението", с право на преподаване от 1 до 12 клас, но деля часове в ОУ, като

водя тези на І - ІV клас, а колега, станал  учител - информатик за 10 дни, води обучението в V - VІІІ клас?.... Въпросът  ми  е:

- Възможно ли е да станеш специалист за 10 дни...   звучи  ми като  да  научиш  английски  език за 10 дни??? Недоумявам от случващото се около мен, в училището където работя... Ще ми бъде любопитно да разбера дали има и други такива случаи?

 

 Явно, че у нас в България всичко може да става. Както и министрите стават министри без да са учили за такива и стават и след това не знаят какво да правят и даже не искат да се научат и ни баламосват - какво му е и учителите да станат информатици. Да - ама не! на учителите им спретват седянки, но на министрите как да им спретнем седянка???

 

04.11.2008 stela__73

Profile

Computer...

Информатик за 10 дни?

Само те си знаят колко "знаят".Smile

 

04.11.2008 mimi57

Profile

  Нищо не може вече да ни изненада. И все повече такива случаи ще има и по езиците, и по други предмети. Кой млад и можещ, уважаващ себе си информатик или филолог ще остане учител, често се питам. И не само заради заплащането, а съвкупност от фактори. А Вие се замислете, освен ако сте от учителите-апостоли! Успех ви желая!

 

04.11.2008 feyata

Profile

В България всичко е възможно Нищо не ме учудва вече 

31.10.2008 radivdani

Profile

   Мисля ,че въпросът Ви не се нуждае от отговор.

    Ясно е защо е назначен този колега . Защото най-вероятно други кандидати с необходимото образование и квалификация не са се явили. И няма и да се яват /да не ги е била градушка?!?!/.

  Чест ви прави ,че вие с този образователен ценз все още сте в училище. Wilted Flower А защо си причинявате това ...вие си знаете /ние също.../....Big Smile