Има ли наредба за формиране на заплатата на РКК?

Публикувана на: 19.10.2008, от akalvich
Кoментари:1

Здравейте колеги, от скоро се регистрирах в този саит и прегледах почти всички теми.

Убедих се, че повечето колеги са компетентни със наредбите, правата и задълженията на учителите.

Пропуснах 1 година работа в училище като учител по информатика, а сега от 01.09.2008г. съм назначен като РКК. Искам да задам един конкретен въпрос.

Училището ни е СОУ и се състои от 20 паралелки и 400 ученика. Аз съм със 6 години трудов стаж от тях 5 години учителски

Директора ми определя Брутна работна заплата от 460 лв. и на 15 .10 2008 получавам чисто възнаграждение от 358 лв.

Аз лично смятам, че училището ни е нормално от паралелки и ученици и мислех да получа "надявах се" една нормална заплата, а то се оказа, че съм на минимума по заплащане  в образованието. От тук ми възникват множество въпроси за мен.

Поразрових се по интернет за заеманата длъжност РКК и намирам само права и задължения, какво е длъжен да прави, какво трябва да знае, лично да изьпълнява заповедите на директора и т. н.

1. Има ли наредба за формиране на заплатата на РКК?

 2. Нормално ли е да сме на Минимума от 450 лв. при този брой ученици.

3. Ннормално ли е да има толкова голяма разлика в между млади и по-стари учители.

Това ли е реалноста в образованието, ако е така за мене това е УНИЖЕНИЕ, АБСУРД И ПОДЦЕНЕНИЕ.

Коментари 1

20.10.2008 lucy

Profile

  Колега, обяснимо е вълнението ви. Но документите, които спуска МОН, са най-меко казано странни. Всеки ги тълкува както му душа иска. Все пак влезте в сайта на МОН, защото там се публикуват всички документи, които ни касаят. Адреса е - mon.bgSmile