Как и от кого се определят щатните бройки в детска градина с една смесена група?

Публикувана на: 05.10.2008, от maria_pp
Кoментари:8

Уважаеми колеги, има ли такива от вас които работят в смесена група на детска градина?

Интересувам се, ако не са на делегиран бюджет - с какъв щат разполагат като педагогически и не-педагогически персонал? Както и на какви смени се работи?

При нас в смесена група с 25 деца - четири възрасти, от които шест деца за подготвителна група, работя аз като учителка, колежката ми е вече само "Директор" и имаме две бройки помощен персонал, от които една е прислужник-чистач; половин бройка готвач и половин бройка касиер-домакин.

Какво мислите и за наредба N3 от 18.02.2008г.

Коментари 8

10.05.2009 gallaksia

Profile

 Аз също работя като директор с група.В нашата градина има  една смесена  група с 24 деца.Персоналът включва:2 бр педагогически персонал /аз и колежката/ Работим на смени-до обяд и след обяд, 0,5 щат -включва чистач и забележете помощник-възпитател /разбирайте домакин/-идва 2 часа преди обяд и 2 часа след обяд и 0.5 щат за готвач.Е работим ,но ние си знаем как-добре ,че се разбираме прекрасно.Ами знам какво си мислите-как се оправяме когато лелята -домакин си отиде Winkучителката остава сама почти цялата смяна.Трудно е,но се справяме за сега.

28.03.2009 vera1981

Profile

 Здравейте!Аз работя като леля в една д.градина и искам да ви кажа,че знам със сигурност,че на една група със 25 деца се полагат 2 бройки педагог. персонал и 1 леля.А вашата директорка може да бъде САМО ДИРЕКТОР,ако има най-малко четири функциониращи групи!Иначе,ако има по-малко трябва да е И учител!Това го знам със сигурност!Май Ви будалкат ми се струва.Ако греша-хиляди мои извинения.Надявям се да съм Ви помогнала с нещо.

02.01.2009 gg4sl

Profile

Аз работя в малка община,в която преобладават едногрупни детски градини.Щатът им е 2 бр. педагогически и 1,5 бр. обслужващ-непедагогически персонал.Разпределението се определя от директора.Но за първи път чувам за директор в едногрупна градина ,който е само директор.Непедагогическият персонал обикновено  са 0,5 помощник-възпитател,0,5-готвач иэ 0,5 -касиер-домакин.Хубавото при нас е ,че успяхме да отстоим в исканията си пред Общината и всяка такава ДГ има по 0,5 допълнителен щат по ПМС №66,който се води чистач.Смените на персонала също определя директора,като направи разчет да най-натоварените моменти и тези,които могат да са с по-малко персонал/няма пречка да се разделя работното време или да се прави  не съвсем на смени.Имаме колеги,които имат смесен щат-изброените длъжности по-горе са разпределени вместо между трима души ,между двама.0,75 бр.,вкл. готвач +0,25 помощник-възпитател и 0,75 бр.,която вкл. касиер-домакин+0,25 пом.-възпитател.Всеки  директор решава,кое ще му е най-доброто разпределение на щата,но пак повтарям,за първи път ччувам за директор без група в едногрупна,дву- и тригрупна детска градина.Това е!!!

30.12.2008 maria_pp

Profile

user: canova-dimitrova

 

Зравейте, аз също работя в смесена групам,но все още се водя като Директор с група.

Доколкото знам ,за да си само Директор трябва да има 4 групи в ДГ,поне така е при нас.

Ние работим на смени с колежката.Пом.персонал е от двама които са с раб. време 4 часа.

Мнаго ми е интересно как се справяте с работата,при положение ,че сте сама в група ,

в която имате и деца  подготв.гр.

На съвещанията  се разбра ,че такива градини с по-една гр.ще се прехвърлят ,като филиали на по-големи

ДГ. При което длъжността Директор с гр. се премахва.

След като работите сама в гр.,тогава какво вие раб.време?.Как се справяте?.

 

 

 

16.12.2008 canova-dimitrova

Profile

 

Зравейте, аз също работя в смесена групам,но все още се водя като Директор с група.

Доколкото знам ,за да си само Директор трябва да има 4 групи в ДГ,поне така е при нас.

Ние работим на смени с колежката.Пом.персонал е от двама които са с раб. време 4 часа.

Мнаго ми е интересно как се справяте с работата,при положение ,че сте сама в група ,

в която имате и деца  подготв.гр.

На съвещанията  се разбра ,че такива градини с по-една гр.ще се прехвърлят ,като филиали на по-големи

ДГ. При което длъжността Директор с гр. се премахва.

След като работите сама в гр.,тогава какво вие раб.време?.Как се справяте?.

 

 

 

14.12.2008 canova-dimitrova

Profile

 

ОТГОВОРЕТЕ МИ СЛЕД,КАТО ПОЛУЧИТЕ ПИСМОТО МИ НА е-mail ви,  ЗА ДА ПОТВЪРДИТЕ.

06.10.2008 maria_pp

Profile

Благодаря!

06.10.2008 sil.ivanova

Profile

 Аз работя в ДГ финансирана от общината,не съм на делегиран бюджет.

2 групи с по 2 учителки,включително и директор с група.Директор може да е без група ако в Дг има повече от 3 групи /друга категория/

1,5 щат -прислужник или там както им викаме - лели, 1 щат домакин1 0,5 щат - готвач.

Тия щатни бройки са ми утвърдени от инспектората.

Чувала съм за помощник възпитатели на такова чудо в нашия край нема!