учителски заплати

Публикувана на: 27.09.2008, от vanchini
Кoментари:11

скъпи колеги искам да попитам има ли обшина в която учителите не са получили 10% увеличение от 1 .07.2008г,  Става въпрос за ДГ която не е на делегиран бюджет.Какво трябва да направим за да си получим парите.Надявам се да ми отговорите.

Коментари 11

14.10.2008 emma

Profile

ДА...ОСВЕН УВЕЛИЧЕНИЕТО НЕ СА НИ ИЗПЛАТИЛИ И ДИФЕРЕНЦИРАНОТО - ТОЧНО ЕДНА ЗАПЛАТА ЩЕ ОТИДЕ В ДАНЪК.НО КАК ДА ИМ ОБЯСНЯ НА ОНЕЗИ ГОРЕ, ЧЕ НЕ ИСКАМ ДА СИ СМЕНЯМ ПРОФЕСИЯТА, ЗАЩОТО ЗА МЕН РАБОТАТА С ДЕЦАТА Е РАБОТА СЪС СЪРЦЕ И ДУША. НЕЗМАМ, ДУМИ НЯМАМ! ЗАТОВА МЛАДИ КОЛЕГИ ВСЕ ПО- ТРУДНО СЕ НАМИРАТ, ЗАТОВА ОБЩЕСТВОТО СМЯТА, ЧЕ ВСИЧКИ В СФЕРАТА НА ОБРАЗОВАНИЕТО СА  ДЛЪЖНИ ДА СА ИМ ВИНАГИ В УСЛУГА И НА РАЗПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ СМЕ ВИНОВНИ ЗА "ВСЯ И ВСЬО".... Е И ДО ТАМ Е СТИГНАЛА ДЪРЖАВАТА НИ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВСИЧКИ ТАМ ГОРЕ И НАЙ- ВЕЧЕ НА ТОЗИ МИНИСТЪР, КОЙТО НЕ Е ХОДИЛ НА ДЕТСКА ГРАДИНА, А БАБА МУ ГО Е ГЛЕДАЛА....................

14.10.2008 natalia

Profile

 

13.10.2008 zdravkop

Profile

user: roshe


AngryТрябва, да почерпят тези дето ни сложиха  заплати,увеличение и доп.заплащане на куп  ,та от данъците си спестиха заплата и половина!!!!!!!!

ПАРАДОКС: предстои да открият МОЛ в града ни;за средна заплата се спряга 1500 лв.НО като чуят ,че си учител автоматично отказват интервю. Какъв е тоя учителски геноцид?Защо ни дискриминират?Angry

Мисля,че това са резултатите от посятото преди 15 години в образованието-промени,нововъведения и ,,демокрация" .

 

 Така е, roshe. Съвсем целенасочено дадоха всичко накуп- и "увеличението" на заплатите, и заплатата за септември, и диференцираното, за да ни отрежат главите с данъци и удръжки. Слагам увеличение в кавички, защото в нашето училище то е повече от символично. Така и не стигнахме американците, т.е. брутна заплата от 650 лева.

13.10.2008 mean_1983

Profile

колко % трябва да ми е заплатата 65 или 80 , ако съм семестриално завършил но ми предстои дипломиране :) ако може някой да обясни по така .. нашироко. 

13.10.2008 roshe

Profile

user: peki

Ура! Ще почерпим за това!
 

AngryТрябва, да почерпят тези дето ни сложиха  заплати,увеличение и доп.заплащане на куп  ,та от данъците си спестиха заплата и половина!!!!!!!!

ПАРАДОКС: предстои да открият МОЛ в града ни;за средна заплата се спряга 1500 лв.НО като чуят ,че си учител автоматично отказват интервю. Какъв е тоя учителски геноцид?Защо ни дискриминират?Angry

Мисля,че това са резултатите от посятото преди 15 години в образованието-промени,нововъведения и ,,демокрация" .

13.10.2008 peki

Profile

Аз работя в общинско детско заведение и заплатите ни бяха увеличени с 10 % от 01.07.2008 год., но увеличението ни го дадоха със заплатите за месец август.А със заплатите от месец  септември получихме и прословутото диференцирано заплащане! Ура! Ще почерпим за това!

12.10.2008 gery26

Profile

 В СОФИЯ- ОБЩИНА ВИТОША И КЪМ ДНЕШНА ДАТА 12.10.2008 ГОД. НИТО АЗ, НИТО НЯКОЙ ОТ КОЛЕГИТЕ В РАЙОНА Е ПОЛУЧИЛ УВЕЛИЧЕНИЕТО ОТ 1.07.2008 Г

12.10.2008 annie.tna

Profile
Здравейте!Работя в селско училище в област Силистра.На нас наистина са ни повишили заплатите от 1.7.08.Видях лично моята заплата.Мисля, че независимо от делегирания бюджет би трябвало да повишат заплатите на всички учители,друг е въпросът ,че това увеличение отдавна е изядено от инфлацията.Много приказки , а на дела почти нищо.

12.10.2008 Uchenolubiv

Profile

8.10.2008г.


ДО

ДИРЕКТОРИТЕ НА СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩА

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ДИРЕКТОР, УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,
В изпълнение на решение, взето на заседание на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество, състояло се на 30 септември 2008 г. в Министерство на образованието и науката, Ви уведомявам, че съгласно чл. 5 от Колективния трудов договор за системата на народната просвета, подписан на 30.06.2008 г., постигнатите в него договорености са минимални и имат задължителен характер за работниците и служителите, членове на синдикалните организации, и за работодателите, членове на организациите на работодателите - страни по договора, освен ако в договора не е уговорено друго.

ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РИО, СОФИЯ - ГРАД



Колеги, това е писмо от сайта на РИО София - град; раздел Директори. Чл. 5 е средна заплата 650 за педагогически персонал.

Явно положението в повечето софийски училища е плачевно. В нашето училище в р-н Люлин директорката ни съобщи, че няма да имаме увелиечие от 1.07 ,а чак от 1.10 и то с 9%. Вдигнали са само заплатите на учителите с малък трудов стаж -на 450. И то пак тихо-мълком...Кой знае - с това увеличение може да са направили средната заплата  на 650 - събрана с директорските........... Но това са само мои интерпретации, породени от липса на прозрачност.

Въпреки, че от тук колеги ми изпратиха нормативните документи - нищо не можах да направя.  Бях посъветвана от приятели "да не говоря много"....

Това е то делегиран тоталитаризъм!!!

12.10.2008 emma

Profile

МИЛА КОЛЕЖКА, АЗ РАБОТЯ В ОБЩИНА МЛАДОСТ И КЪМ ДНЕШНА ДАТА 12.10.2008 ГОД. НИТО АЗ, НИТО НЯКОЙ ОТ КОЛЕГИТЕ В РАЙОНА Е ПОЛУЧИЛ УВЕЛИЧЕНИЕТО ОТ 1.07.2008 Г. ДОРИ РАЗБРАХМЕ, ЧЕ ТО ЩЕ БЪДЕ 18 %, ДОКАТО В ОБЩИНИ КАТО СТУДЕНТСКА, ВЪЗРАЖДАНЕ И ДР. ВЕЧЕ СА СИ ПОЛУЧИЛИ УВЕЛИЧЕНИЕТО  НО НА 28%. ЩО ЗА ПОДИГРАВКА Е ТОВА С КОЛЕГИТЕ ПО РАЗЛИЧНИТЕ РАЙОНИ?