В НАВЕЧЕРИЕТО НА ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА!

Публикувана на: 02.08.2008, от Eli_83
Кoментари:5

  Най-голямата трагедия сполетяла човечеството предизвикана от собственото му безумие!

    Корените на конфликта идват още от подписването на Версайската система от мирни договори през 1919г бележеща края на Първата световна война! Мир, който не постига мир, а залага бомба със закъснител! Преди да ви запозная с условията на договорите ще ви представя някои документи!

   След подписването на договора с Германия Маршал Фош възкликва: "Това не е мир, това примирие за 20 години"!

   А полковник Крибел казва " Довиждане господа, среща след двадесет години"

  В "Дойче Цайтунг" излиза следната статия:

  "Отмъщение! Германски народе! Днес беше подписан в Огледалната зала на Версайския дворец срамен договор. Не го забравяйте. Там, където през през славната 1871г. се възроди в своя античе блясък Германската империя, днес погребват германската чест.....И така реванш за безчестието от 1919г."

  В." Аксион франсез" "Версайският договор е най-колосалният гаф на всички времена"

  У. Чърчъл: " За Европа започва една ужасна епоха. Цари влажна топлина, предшестваща бурята и всичко ще свърши с експлозия, която ще бъде по-смъртоносна от световната война"

  Генерал фелдмаршал Паул фон Хинденбург: " Меланхоличните разсъждения нямат стойност. Това, което беше германско, отново трябва да бъде германско. Помни го, германски младеж"

  Професор д-р Кал от Берлинския университет: "Този мир сега става международен закон, но ние никога няма да признаем юридическата му стойност. Ние никога няма да приемем подобен мир-нито днес, нито в бъдеще"

  Йоагим Фест " На практика Версайският договор не разреши нито един от проблемите, които бяха в основата на избухналата през 1914г. война и съвсем очевидно пренебрегна идеята, върховната цел на един договор за мир е предимно мир"

  В.Ленин " Версайският договор е договор на хищници и разбойници. Мир на лихвари, мир на убийци, мир на касапи. Това е нечуван грабителски мир, който поставя в положение на роби десетки милиони хора. Ето защо целият този международен ред, който се крепи на Версайския договор, се крепи върху вулкан"

 Л. Блум "Договорите оставиха след себе си цяло наследство от грешки, от абсурди, от неправди."

    Скоро ще ви разкажа и за самата система от договори, включително и страшно несправедливия договор с България като страна част от Централните сили!

  Договорите имат тежки последствия за победените страни! Пример за инфлацията настъпила в Германия:

  2.10.1918г. 1долар се обменя за 4 марки.

  1.06.19г 1 долар 14 марки

  2.01.21г 1 долар за 74.40 марки

  2.02.22г 1 долар за 186.75 марки

  2.02.23г 1 долар за 7260 марки

  15.01. 23г 1 долар за 56 000 марки

  28.07. 23г 1 долар за 1 000 000 марки

  1.11.23г. 1 долар за 130 000 000 000 марки

  15.11. 23г. 1 долар за 4 200 000 000 000 марки

  Била е по-евтино да си облепите стаята с пари вместо да ги давате за тапети! /това малко отклонение, но гледах по телевизията за един човек, който отива при един друг, за да му даде дърва и да се стопли малко! Този, който взе дървата пък даде за блогодарност един чувал с пари, но човекът с дървата изсипа парите на земята и си взе само чувала, защото той има по-голяма стойност! То не  е смешно, но на мен ми стана интересно! Мисля си възможно ли е да има така обезценена валута, че една хартийка да има по-голяма стойност от банкнота?!? Със сестра ми се шегувахме, че ще ходят да пазаруват само с чиста хария без да има смисъл да са изрисувани по нея някакви символи, а богаташи ще ходят да пазаруват с хартия от велурено блокче/

  Скоро ще ви запозная  и със самите параметри на договора и малко по алко ще разширяваме темата!

Коментари 5

04.08.2008 zdravkop

Profile

user: Eli_83

 Щом чета такива неща май съм сбъркала сайта...или по-скоро някои сбъркаха сайта.

 

 

Не само сайта си сбъркала, а и много други неща...  Нужно ти е отрезвяване и приземяване, както казваше един вожд от любимото ти време. 

03.08.2008 Eli_83

Profile

 Щом чета такива неща май съм сбъркала сайта...или по-скоро някои сбъркаха сайта!

 

03.08.2008 zdravkop

Profile

user: Eli_83

  Ако бяха победили нацистите нямаше и нас сега да ни има! Ти си от славянски народ, а не ариец! Щяха да ни  избият на по-късен етап от време!

 

 

През живота си по- голямо безумие от това не бях чел!!! Нещо си сбъркала и историята, Ели, освен психологията... Пък да не говорим за изводите ти- смукала си  ги от пръстите!

03.08.2008 Eli_83

Profile

   За идването на власт на нацистката партия си  има предпоставки! Версайският договор създава тези предпоставки!

   Ако бяха победили нацистите нямаше и нас сега да ни има! Ти си от славянски народ, а не ариец! Щяха да ни  избият на по-късен етап от време!

 

03.08.2008 zdravkop

Profile

user: Eli_83

  Най-голямата трагедия сполетяла човечеството предизвикана от собственото му безумие!

    Корените на конфликта идват още от подписването на Версайската система от мирни договори през 1919г бележеща края на Първата световна война! Мир, който не постига мир, а залага бомба със закъснител! Преди да ви запозная с условията на договорите ще ви представя някои документи!

 

 

Хем най- голямата трагедия, сполетяла човечеството от собственото му безумие, хем конфликта си има корени, (т.е. причини)- още от Версайския договор??? Ако не беше този договор, нямаше да има ВСВ. Така че воплите ти са неоправдани. ВСВ беше напълно закономерна и необходима. За съжаление не победиха тези, които трябваше.