За заплатите

Публикувана на: 06.05.2008, от larisagro
Кoментари:44

         Колеги,от вчера има решение да се увеличат заплатите на лекари и мед.сестри от Пирогов.

    А за нашите няма кой да помисли......

    Мисля ,че сега е времето....

    Един месец предизвестие за напускане...,подобно на мед.сестри от детските градини.

      Какво мислите за това? 

 

Коментари 44

19.08.2008 ira_arnaudova

Profile

Bih jelala da mi izpratite pravilnika za opredelqne na rabotnata zaplata na: irinaarnaudova@abv.bg     

19.08.2008 anistoicheva

Profile

user: d_borisova

Нашето училище е сравнително голямо и засега нямаме проблем с издръжката /"делегирания бюджет" ни стига/. Трябва от 01.07.2008г. минималната учителска заплата за висше образование да е 450 лв., а средната брутна заплата на педагогическия персонал да е 650 лв. /по Наредба 2 и по обещанията на министъра/, но парите няма как дани стигнат. По груба сметка можем да си позволим 10% увеличение. В по-малките училища, които сега някак се справят, това увеличение на заплатите е невъзможно. Какъв е изхода: най-добрия вариант е увеличение на стандарта за издръжка на ученик или няма да има увеличение на заплатите в повечето училища. Министърът на образованието е заявил, че издръжката ще се увеличи с около 100лв. на ученик /това са 10-15%/, но докато го няма черно на бяло аз лично не вярвам. Това пак няма да реши проблемите със заплатите.

Имам на файл примерен вариант на вътрешен правилник за определяне на работната заплата. ко ви е активиран e-mail в сайта мога да ви го изпратя.

 

10.08.2008 lucy

Profile

   Тази фирма се появява от време на време с "изключително съблазнителните си и щедре предложения"! Очудвам се дали има хора, които се хващат на уловката! Материалите , които пращат за нищо , ама за нищо не стават! Добре са се ориентирали към този сайт, където само за пари се говори и за това колко малко ни плащат. Не че не е вярно!  Но едва ли са те тези, които ще ни решат проблемите. Съмнявам се!

10.08.2008 zelenkroki

Profile

http://nadomno.forumy.eu/forum-f5/topic-t63.htm?highlight=0058

Колеги, имате време да се огледате и се надявам, че ще намерите разумен начин за реакция!

Ентусиазмът през лятото трябва да бъде и с известна доза критичност в случая.

Нужно ли е да си помогнем, когато някой е толкова щедър - от над 10 години - и към нас?

Ако лятото не ви е доходно, желая ви поне да не обеднявате още повече!

07.08.2008 nanir

Profile

Борисова може ли да ми изпратите правилата на nanir@abv.bg благодаря предварително

06.08.2008 anistoicheva

Profile

Много ште съм Ви благодарна   ако ми изпратите правилика  за РЗ

06.08.2008 anistoicheva

Profile

user: d_borisova

Нашето училище е сравнително голямо и засега нямаме проблем с издръжката /"делегирания бюджет" ни стига/. Трябва от 01.07.2008г. минималната учителска заплата за висше образование да е 450 лв., а средната брутна заплата на педагогическия персонал да е 650 лв. /по Наредба 2 и по обещанията на министъра/, но парите няма как дани стигнат. По груба сметка можем да си позволим 10% увеличение. В по-малките училища, които сега някак се справят, това увеличение на заплатите е невъзможно. Какъв е изхода: най-добрия вариант е увеличение на стандарта за издръжка на ученик или няма да има увеличение на заплатите в повечето училища. Министърът на образованието е заявил, че издръжката ще се увеличи с около 100лв. на ученик /това са 10-15%/, но докато го няма черно на бяло аз лично не вярвам. Това пак няма да реши проблемите със заплатите.

Имам на файл примерен вариант на вътрешен правилник за определяне на работната заплата. ко ви е активиран e-mail в сайта мога да ви го изпратя.

 

31.07.2008 fifi2008

Profile
Май при мен е по-добре: Заплатата е следната - чисто съм получила 499,50 лв - 1. ПКС, 16 години стаж. Преди получавах към 420 лв чисто. Въпреки това заплатите изглеждат ниски. Тук, където съм (пиша от градче-селски тип) народът се изнася към чужбина - мие чинии, гледа възрастни, работи на полето. Тежък труд, работила съм го и без пари, но остава горчилката, че сме се мъчили да постигнем нещо, да научим децата на нещо стойностно, а се оказва, че сме като последните некадърници - със заплата по-ниска от продавачка на салам или боклукчия. ние сме най-тъжното доказателство, че посливицата "ойто се учи, той ще сполучи" вече не вярна. Дали?!

31.07.2008 dmantarova

Profile

 Надеждата умира последна!

31.07.2008 peki

Profile

И аз чух, че трябва да имаш 10 работни дни, за да ти се увеличи заплатата.Но от друга страна в новия колективен трудов договор, подписан от синдикати и министерство в глава" Трудови възнаграждения" чл.26 пише, че " Когато по силата на Нормативен акг на Министерски съвет, Колективен трудов договор или вътрешен акт на работодателя от определена дата са увеличени работните  заплати, но работникът или служителят към тази дата или след нея  е бил в платен годишен отпуск, поради което увеличението не се е отразило в базата, от която се изчислява възнаграждението за платен отпуск по реда на чл.177 от Кодекса на труда към възнаграждението за отпуск се доплаща добавка, изчислена с процентното увеличение на новото и предишното брутно трудово възнаграждение,определено по трудово правоотношение". Всъщност и на нас този месец, навярно и другия няма да имаме увеличение на заплатите - ще ги получим може би със заплатата за месец септември.Каквото и да си говорим - нищо не зависи от нас.