Занимателна география

Публикувана на: 20.03.2008, от radivdani
Кoментари:141

   Забавлявайте се!

Провери своите знания :)l

Коментари 141

17.06.2010 iv_2007

Profile

 

6 минути география: Какво всъщност е географията?

14.11.2009 anilenas

Profile

Travel   СТРАХОТЕН ФИЛМ, M I M I ! БЛАГОДАРЯ!Wilted Flower

   Изумена съм от това гениално творение "КАЗНЕХ" /"хазната на фараона"/Idea!

   Близо 200 години учените се опитват да вникнат в архитектурния гений на този, който го е проектирал. Какъв шедьовър само, издялан в една скала! Нищо случайно! Всичко е безупречно планирано и изпълнено! Невероятен резултат!TravelTravelTravel

 

14.11.2009 mimi70

Profile

Древния град "Петра" се намира в пустиня в Йордания.

Този грандиозен древен град кара и до днес учените да търсят отговорите за построяването му.

Величествен град, пред който всеки съвременен човек онемява. Техническият гений, който е създал короната на "Петра", сградата "Казнех", трябва да е бил велик, при такова съчетание на точна ръка, въображение и техническа мисъл.

Интересното е, че строителите не са древните египтяни, а набатейците. Древни нумадски племена, които са се занимавали с търговия на аромати и подправки и са държали контрола на търговските пътища по онова време. Това оставя отпечатък върху архитектурата на древния град.

И всичко това се случва преди 2000 години, а днес е паметник на човешкия гений.

Един филм за "Петра":

http://www.vbox7.com/play:73bcda18

 

02.11.2009 iv_2007

Profile

 

"Седя и мисля, мисля и седяяя и все не мога реша, къде завършва моята глава и откъде опашката ми почва ... "

Сещате ли се за този монолог на гъсеницата? Ето какви дейности извършва тя за своето оцеляване: http://www.youtube.com/watch?v=oWOC8trquFo&feature=PlayList&p=56CC1BA8BA0E1011&index=18

Не ви ли изглежда като извънземен интелект? За мен е само непознат земен Wink

22.10.2009 radivdani

Profile

   Вижте какво е направило с нас - жените глобалното затопляне.Stick out tongueBig Smile

 photopodborka_135.jpg (JPEG Image, 800x425 pixels)

06.10.2009 iv_2007

Profile

 

                 Още един поглед към красивите процеси на Земята - от Слънцето например:

                         http://www.youtube.com/watch?v=zoYiPul1WvI&feature=related

29.07.2009 Eli_83

Profile

user: iv_2007

Да се поздравим със сбъднатата американска мечта. Не ни отне дори 20 години тази гонитба.

 

  Sad Sad Sad

16.06.2009 iv_2007

Profile

                                            

..., а Рила в Стара планина.

Да се поздравим със сбъднатата американска мечта. Не ни отне дори 20 години тази гонитба.

16.06.2009 radivdani

Profile

   Дами и господа, честито! Стигнахме ги хамериканците!Party!!!

 Бисери от матурите: Еверест е в Рила, Мадарският конник е в Родопите - Вестник "Марица"

 Да се смее ли човек , ...да плаче ли?

01.06.2009 toniiv

Profile

          ДА, RADIVDANI!

                                       Страхотни са!

          Винаги бих се наслаждавала на тези чудеса, които човешка ръка не е творила.

          Затова не се въздържах и реших да ти благодаря за това че си поместила този линк тук.